Naujienos

Kviečia jau tradiciniu tampantis festivalis "Metalikonas"

2003.04.15 00:00, FERRUM info

Pastarąjį pusmetį Lietuvos sunkiosios bei alternatyviosios muzikos scenoje renginių tikrai daug — po ilgai trukusios tylos, prasidėję “Giltinės maršu”, dabar jie vyksta praktiškai kas dvi savaites, teigiama organizatorių pranešime.

Organizacinis susivienijimas Geležies amžius” pristato dar vieną tokį renginį – jau tradicija besiruošiantį tapti “Metalikoną”. Kuo šis festivalis skirsis iš kitų ?

– Jau mūsų praeitas renginys, koncertas “Giltinės maršas”, išsiskyrė savo garso kokybe, – teigia organizatoriai, – “Metalikone 2003” įgarsinimas bus dar geresnis, manome, kad jis turėtų prilygti neseniai Vilniuje griaudėjusiam “Death Comes… 10”. Taip pat apsilankiusius ruošiamės nustebinti smagia staigmenėle. Kas tai bus – kol kas nutylėsime. Pasakysime tik tiek, kad iki šiol Lietuvos metalinėje scenoje to dar nebuvo, – paslaptingai šypsosi vaikinai.

Šįkart į festivalį pakviestos šešios grupės. Melodingą “black” metalą su pagoniškai romantiškomis idėjomis grojantys Manatark atvyksta iš Estijos. “Ši grupė dar nė karto nekoncertavo Vilniuje, bet Europoje yra gana gerai žinoma, ir tikimės, kad sudomins mūsų sunkiosios muzikos gerbėjus” – teigia “Geležies amžiaus” atstovas Adomas “Adis” Rutkauskas, – “Tai vaikinai, savo muzikoje sujungiantys pagoniškąją pasaulėžiūrą, fentezi žanrą ir griežtą “black” metalą”.

Kita festivalio žvaigždė – tik neseniai į sceną sugrįžę anykštėnai Dissimulation. “Tai grupė, kurios pristatinėti nereikia. Senieji sunkiosios muzikos gerbėjai dar atsimena Lietuvos sunkiosios/alternatyviosios scenos pradžią, kai karaliavo šie vyrukai. Dabar jie sugrįžta su nauja jėga” – teigia vienas iš organizatorių, Andrejus “Bestiary”. Na, o naujiems sunkiosios muzikos gerbėjams tai puiki proga susipažinti su išties gera Lietuvos sunkiosios muzikos grupe.

“Be minėtųjų grupių pakvietėme ir kauniečius Nahash”, – pasakoja trečiasis vaikinas iš “Geležies amžiaus”, Jurijus, – “Tai vyrai, puikiai sugebantys suderinti šou su savo muzika. Tereikia prisiminti, kaip jų pasirodymas atrodė “Giltinės marše” – niūri, tamsi muzika ir plazdanti fakelų liepsna… Tikėsimės, šį kartą vaikinai pasirodys ne ką prasčiau!”

Sunkiosios muzikos gerbėjams griaudės dar trys grupės. Tai jau visoje Lietuvoje žinomi uteniškiai Saples, gana jauni vilniečiai Crossroad ir “Metalikono” organizatoriai – Magna Bestia.

Koncerto organizatoriai teigia, kad renginyje nebus pardavinėjamas alus ar kiti svaigieji gėrimai. Pasak jų, šis bandymas, jau darytas “Giltinės Marše”, pasitvirtino, ir žmonės apsiprato su mintimi, kad svaigti galima ne tik nuo gėrimų, bet ir nuo mėgstamos muzikos. “Tikimės, kad “sunkiajai publikai” patiks ir šis mūsų renginys, ir kad šis festivalis prigis kaip kasmetinė sunkiosios muzikos tradicija — vieningai teigia “Geležies amžiaus” vaikinai.“

Festivalis vyks balandžio 26-ą diena, buvusiame kino teatre “Pergalė”. Įėjimo kaina – 17 litų (su skrajute – 16 litų).

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus