Naujienos

Kultinė grupė VADER debiutinio albumo 25-metį švęs ir Lietuvoje

2018.01.30 17:11, Relax Live inf.

VADER_01Metas išlaisvinti beprotybę – mes atvykstame! \m/ Taip savo koncertinį turą „The Ultimate Incantation Tour 2018 – 25 Years of Chaos!“, skiriamą debiutinio albumo 25-mečiui, pristato kultinė death metalo grupė VADER, kuri jo metu koncertuos ir Lietuvoje. Koncertas įvyks kovo 25 d. Vilniaus „Rock River Club“. Kartu su jais klube pasirodys dar du sunkiosios muzikos kolektyvai, kurie paaiškės kiek vėliau.

Bilietus į VADER koncertą platina „Tiketa“ kasos ir internete.

VADER yra žymiausia lenkų metalo scenos, užimančios išskirtinę vietą sunkiosios muzikos istorijoje, atstovė. Kadaise patys pelnę pasaulinę šlovę, jie ilgainiui praskynė kelią į pripažinimą daugeliui savo šalies šios muzikos atlikėjų. Grupę 1983 metais Olsztyne subūrė tuo metu bosine gitara grojęs Piotras „Peteris“ Wiwczarekas ir gitaristas Zbigniewas „Vika“ Wróblewskis, o jos pavadinimą įkvėpė „Žvaigždžų karų“ personažas Darthas Vaderis. Galima sakyti, jog gana greitą pripažinimą lenkų kolektyvas pelnė dėl to, kad tais pačiais metais susikūrė šiandien death metalo pionieriais laikomos komandos DEATH ir POSSESED. Nors VADER pradėjo nuo paprasto heavio, ilgainiui jie, išbandę speed ir thrash metalo atmainas, apsistojo ties „mirtinu“ metalu. Muzikantai nebuvo linkę eksperimentuoti su savo skambesiu ir niekada per daug nenukrypo nuo pasirinkto stiliaus, kurį atlieka iki šiol. Dainų tekstuose dominuoja H.P. Lovecrafto pasakojimai, Antrojo pasaulinio karo peripetijos ir siaubo istorijos.

Per daugelį metų kelis kartus keitėsi VADER sudėtis ir šiandien vienintelis išlikęs, gitara grojantis ir dainuojantis Piotras Wiwczarekas tęsia grupės kūrybinį kelią su gitaristu Mareku „Spider“ Pająku, bosistu Tomaszu „Hal“ Halickiu bei britų būgnininku Jamesu Stewartu.

Debiutinio VADER albumo išleidimo teko laukti net 9 metus, kol galiausiai 1992-aisiais su solidžios kompanijos „Earache Records“ ženklu pasirodė „The Ultimate Incantation“. Jis davė gerą startą sėkmingai grupės karjerai ir tarptautiniam pripažinimui. Šiuo metu VADER diskografijoje – jau 11 studijinių darbų, kurių paskutinis kol kas yra 2016-ųjų „The Empire“. Tačiau rengiant koncertines gastroles „The Ultimate Incantation Tour 2018 – 25 Years of Chaos!“, fanfaros skamba būtent debiutui, nuo kurio išleidimo praėjo ketvirtis amžiaus. Taigi šis turas yra ypatingas – koncertuose bus grojamas visas albumas „The Ultimate Incantation“ ištisai.

Be to, šia proga grupė paruošė siurprizą: naujai įrašė ir modernia aparatūra mikšeravo savo pirmagimį, naują leidinį pavadinę „Dark Age“. Išleista vos 550 jo egzempliorių pcs DigiPack pavidalu, kuriuos bus galima įsigyti tik apsilankius šio turo koncertuose. Taip pat VADER atsiveš naujai pagamintus marškinėlius, papuoštus analogiškomis 1993-aisiais vykusio pasaulinio debiutinio albumo pristatymo turo aplikacijomis. Bet ir tai dar ne viskas. Visus ruošiamus siurprizus galės įsigyti ir jais mėgautis kiekvienas melomanas, apsilankęs kovo 25 d. „Rock River Club“ Vilniuje vieninteliame grupės VADER koncerte.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus