Albumai

KRYPT „I am God“ – grynas ir juodas nedebiutantų debiutas

2007.09.16 00:00, Lavonmaišis

„Susitiko seni draugai“ – turbūt taip galima pavadinti šią 2006 m. susikūrusią grupę. Ir Nag, ir Desecrator grojo dabar jau mirusioje komandoje TSJUDER (tsjuderiai gyveno Skandinavijos ir Rusijos šiaurėje prieš kokį tūkstantį metų. Tai gentis, lobusi iš vagysčių, plėšimų, žudymų, garsėjusi kankinimais ir prievartavimais. Rengėsi juodai, pasidabinę žiauriais ginklais KRYPT „I am God“ – grynas ir juodas nedebiutantų debiutasir spygliais). Kitaip nei Nag, kuris buvo TSJUDER lyderis, Desecrator pasitraukė iš TSJUDER 1998-aisiais, „atmušęs vieną sezoną“. Vėl vienoje grupėje KRYPT atsidūrusių muzikantų tikslai iš esmės nesiskiria nuo prieš tai buvusios bendros jų grupės: TNBM – grynas (norvegiškas) oldschoolinis black metalas, kaip buvo pažymėta ir ant paskutinio TSJUDER DVD „Norwegian Apocalypse“ galinio viršelio, tik gitaros ir būgnai, jokių skaitmeninių priemaišų ir pagražinimų. Tiesa, šiame EP‘e dar skambės varpai…

Pradėsiu nuo kito galo, nuo dainos „Jeg Hater Deg“ („Aš nekenčiu tavęs“). Tai – kelionė deginti bažnyčių. Veik septynias minutes augini neapykantą savyje, tai atsikvėpdamas, tai įniršdamas, kol galiausiai atsiduri kriptoje, rūsyje po kryžiumi papuoštais namais, girdi, kaip skamba nuo degėsių juostantis varpas, o šmėklos lyg reklamuodamos dolby-surroundą iš visų pusių šnibžda seniai užmirštos evangelijos nuotrupas. Beprotybė ir keista, gal nuo iš viršaus sklindančios šilumos ramybė.

„I am God“ – tai, nepabijokime tų žodžių, klasikinis, trve blacko gabalas, kiekvienam neabejotinai atnešiantis savų asociacijų, bet mane asmeniškai nutempęs į senųjų MAYHEM laikus. Vargu ar verta dar kažką sakyti. (Asmeninis iškrypimas, bet, klausant kokį tryliktą kartą, toptelėjo, kad žodžiai primena Dani Filtho burkavimą: „I am the Thorn“:).

Vokalas: pakankamai neaiškus, kad primintų oldschoolą, pakankamai aiškus, kad suprastum žodžius (bent angliškus). Puikiai atliepiantis pritariamasis vokalas. Kiek užkliuvo gal ir reikalingas (baidant kunigų šmėklas?), bet labai šabloniškas šūksnis „Fuck You!“ antrosios dainos pabaigoje. Būgnai: prie nešvelnios muzikos derantys švelnūs „šepetėliai“, skrebenantys lėkštes. Jokių priekaištų, išskyrus „skarbonkės“ pabarbenimus antro gabalo „atsikvėpimuose“. Gitaros: įrodymas, kad niūriai atmosferai sukurti nereikalinga jokia skaitmena – kalbu apie fone džeržgiančią gitarą, kuri dar suteikia ir galbūt specialiai siektą seno, undergroundinio įrašo kokybės įspūdį.

Black metalas neiškeliauja į dešrelėmis ir alumi besigardžiuojančią šalį, jis lieka savo namuose…

P.S. Trečiame viršelio puslapyje į mus nuo kryžiaus žvelgia Jėzus Kristus, šalia – dainų tekstai. Tik tekstai apversti. Bet gal panorėsite perskaityti…

Vertinimas: 10/10. Nepagailėkim.

KRYPT „I am God“ EP
© “Agonia Records“, 2007

1. I am God 04:24
2. Jeg Hater Deg 07:25

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
speigas
2007.09.17 09:46

Projektas iš serijos „kur aš tai girdėjau”. Nothing special – prasukai ir pamiršai.

Č.
2007.09.16 20:50

Beje, man į oldschool’ą visai nepanašu…

Č.
2007.09.16 20:12

Šiaip ten sako ne “Fuck You!”, o “Fuck Off!”, bet neesmė. Aš pats vertinčiau kažkur 7/10 arba net 6/10. Įprastas black metal, tikrai kažkiek kabinantis, bet mažai kuo išsiskiriantis iš daugybės kitų.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus