Straipsniai

KOBRA AND THE LOTUS jaučia dėkingumą savo gerbėjams

2017.01.04 11:30, Gedas (Seniukas)

Kobra And The Lotus1Kanados heavy metalistai KOBRA AND THE LOTUS Vakaruose jau yra įgavę gana rimtos ir respektabilios grupės statusą, balansuojantį jau ant komercinių grupių pasaulio slenksčio. Vis tik Lietuva – dar ne Vakarai, tai buvo akivaizdu rugsėjo 30-osios vakare užėjus į Kauno metalinės muzikos esminę vietą – klubą „Lemmy“. Nežinia, kokiais metodais pritraukę KOBRA AND THE LOTUS į „Lemmy“, šio klubo organizatoriai galėjo nesunkiai suskaičiuoti tas kelias dešimtis susirinkusių klausytojų.

Kaip ten bebūtų, radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“ „Lemmio“ užkulisiuose susėdo pasikalbėti su KOBRA AND THE LOTUS įkūrėja vokaliste ir dainų autore Kobra Paige.

Kokie pirmieji įspūdžiai Lietuvoje? Kiek žinau, mūsų šalyje esate jau kurį laiką…

Įspūdžiai kuo geriausi. Vida iš mūsų fanklubo mums aprodė Vilnių. Tai labai puikus miestas, žmonės čia tikrai nuostabūs. Čia net sienos alsuoja istorija, ko nėra šalyje, iš kurios esu aš kilusi. Taigi kol kas viskas fantastiška (juokiasi).

Jums teko groti su KISS ir DEF LEPPARD. Koks jausmas yra grįžti į savarankiškas gastroles, kai iš didžiųjų arenų tenka persikelti į mažus klubus?

Sunku tai lyginti. Su KISS ir DEF LEPPARD groti buvo nuostabu, bet ten viskas nebuvo taip intymu, kadangi žmonės buvo išsibarstę po didžiules erdves, be to, ten rinkosi žmonės, kurie nelabai klauso tokios sunkios muzikos, kokią grojame mes. O štai tokiuose koncertuose, koks bus šįvakar, tenka sunkiai dirbti, kad užsitarnautum kiekvieno atėjusiojo palankumą. Bet tai yra nuostabu, kadangi susirinkę žmonės žino dainų žodžius, dėl to tokie koncertai turi savyje labai daug galios ir galima jausti tarpusavio ryšį. Koncertai mažuose klubuose yra labai šaunūs, nors tenka įdėti labai daug darbo, kad jie įvyktų. Esame labai dėkingi visiems, kurie ateina į tokius koncertus.

Ar prisiminate, kokie jausmai jus apėmė, kai apšildant KISS arba DEF LEPPARD teko pirmą kartą lipti ant milžiniškos scenos?

Tai įvyko Sol Leik Sityje, Jutoje. Aš tada taip jaudinausi! Tai buvo „USANA Amphiteathre“ – didžiulė arena, talpinanti 20 000 žmonių. Visą savaitę prieš šį koncertą labai nervinausi, nes norėjosi, kad pasirodytume be priekaištų, kad nesusimautume. O kai jau pradėjome groti, supratau, kad reikia tiesiog atsipalaiduoti ir daryti tai, ką mokame. Kiekvieną vakarą tekdavo lipti į sceną prieš marias žmonių, kurie vargu, ar atėjo mūsų pažiūrėti (juokiasi). Visi tiesiog linksminosi – juk jie atėjo paklausyti KISS ar DEF LEPPARD. KISS juk visiems patinka.

Kobra And The LotusKOBRA AND THE LOTUS yra labai daug koncertuojanti grupė. Ko tau labiausiai pasigendi, kai esi gastrolėse?

Tai būtų šeima ir žmonės, kuriuos myliu. Mes pasiilgstame tų, kuriuos norime savo gyvenime matyti šalia. Dar tenka aukoti ir sveikatą – pastaruosius metus kelyje praleidus daug laiko, teko kovoti su sveikatos problemomis. Aišku, tenka gerokai paplušėti, kad užsidirbtum pragyvenimui. Neturime daug pinigų, kadangi juos visus sukišame į savo kuriamą meną. Vis dėlto tai yra nuostabus pasirinkimas, nes kiekvieną dieną išgyvename iš širdies.

Teko skaityti mintį, teigiančią, kad kiekvienoje heavy metalo dainoje gali išgirsti MOTÖRHEAD, SLAYER ar IRON MAIDEN ir kad nerasi nė vienos dainos, kurioje nebūtų galima išgirsti bent kurios iš šių grupių. Ką manai apie tai manai ir kiek tai taikytina KOBRA AND THE LOTUS muzikai?

Sunku to išvengti, nes dainas tenka sudėlioti iš tų pačių natų. Sudėtinga sukurti kažką originalaus. Net neįsivaizduoju, kiek kartų būna taip, kad mums kuriant muziką, kažkuris iš grupės muzikantų sako esą mano atsinešta melodija yra paimta iš kurios nors konkrečios dainos, nors aš būnu tos dainos net negirdėjusi! Taip nutinka, nes penklinė tai ta pati, o natos supuola į savo vietas savaime. Nieko čia nepadarysi (juokiasi). Jei jau kuri heavy metalą, negali išvengti IRON MAIDEN ar JUDAS PRIEST įtakos, kurią pastebi ir žmonės. Tai natūralu.

Heavy metalo dievai savo pradžioje siekė sukurti sunkesnę muziką nei juos įkvėpusios grupės iš rokenrolo pasaulio. KOBRA AND THE LOTUS groja XXI amžiuje, kai, atrodo, viskas jau yra išrasta. Tad kokie yra didžiausi muzikiniai iššūkiai tavo grupei?

Didžiausias iššūkis yra, kad mūsų muzika nebūtų kitų grupių kopija, kad žmonės nesakyti, kad mes skambame kaip kuri nors kita grupė. Norime, kad žmonės, mus išgirdę, sakytų, o tai labai savita muzika. Štai kodėl netrukus pasirodysiančiame mūsų dvigubame albume mes labai stengėmės, kad jame skambėtų tik mums vieniems būdinga muzika. Viena yra sukurti gerą heavy metalo dainą, ir visai kas kita yra sukurti gerą heavy metalo dainą, kurioje atrastum dar ir kažką naujo. Tai sunkus uždavinys.

Na, gal tau pagelbės tavo turimas klasikinės muzikos išsilavinimas. Ar jis praverčia kuriant KOBRA AND THE LOTUS muziką?

Labai praverčia. Mano kuriama muzika turi klasikinės muzikos formą, kuri, mano manymu, yra labai tinkama metalui. Štai kodėl pereiti prie metalo man nebuvo labai kardinalus pokytis. Labai padeda ir išmokti kvėpavimo pratimai, kuriuos iki šiol naudoju.

O kaipgi į tavo, kaip metalo dainininkės, karjerą žiūri tavo buvę mokytojai?

Mano mokytoja negalėjo patikėti, kad ėmiausi tokios muzikos (juokiasi). Kai vėliau parodžiau jai savo muziką, norėdama užsitikrinti, kad nežaloju savo balso, jos reakcija buvo: „Oho! Tai štai kas tau patinka!“. Bet jai mano muzika labai patiko (juokiasi).

Kobra-And-The-Lotus-KauneManau, kad tik labai nedaugeliui metalo grupių pavyksta išgauti tokią tamsą, kokią galima aptikti rusų klasikinės muzikos kompozitoriaus Dmitrijaus Šostakavičiaus kūryboje. Kiek jos esama KOBRA AND THE LOTUS muzikoje? Ar apskritai heavy metalo grupei yra būtina turėti savyje tamsos?

Nemanau, kad tai būtina. Nors, jei bandai perteikti tai, kas yra žmogiška, tokioje kūryboje bet kokiu atveju bus dalis tamsos. Net ir labai pozityvūs žmonės slepia savyje dalelę tamsos. Gerai, kai tai gali perteikti savo kuriamais garsais, kai gali parinkti tam reikalingas natas arba jas atitinkamai išdainuoti. Mūsų muzika nėra labai tamsi, nėra tamsios ir mūsų dainuojamos istorijos, bet yra tamsesnių momentų – viskas taip, kaip žmogaus gyvenime. Bent jau taip man patinka rašyti dainų žodžius. Su muzika gali perteikti viską taip pat.

Papasakok plačiau apie jūsų būsimą albumą „Prevail“, kuris berods pasirodys 2017 m. vasarį.

Tai bus dvigubas albumas ir tai yra beprotiška idėja, kuri mums labai patinka. Pirmoji dalis pasirodys vasario 24 d., o antroji – 2017 m. spalį (tikslią datą žinosime tik kitąmet). Albumas bus labai įvairialypis, jame bus galima rasti įvairaus alternatyvaus hard roko ir kitaip skambančio heavy metalo. Aišku, bus ir gryno heavy metalo. Šio albumo vokalai ir instrumentai išsiskirs savo virtuoziškumu, o žmonės išgirs tokių dalykų, kurių nebuvo mūsų ankstesniuose diskuose.

Dvigubas albumas yra tikrai nemenkas iššūkis. Aš staigiai net negaliu prisiminti nė vieno labai gero dvigubo albumo. Kodėl jūs nutarėte išleisti dvigubą darbą?

Iš tiesų tai buvo mano tėvo mintis. Jis mestelėjo man mintį išleisti dvigubą albumą. Iš pradžių maniau, kad tai nesąmonė, nes kas būtų, jei mes neturėtume gerų dainų, kurių pakaktų dvigubam albumui? Jis tiesiog pasiūlė tai apsvarstyti, o aš to negaliu pakęsti! Tėvas visada įkala man kažką į galvą, o paskui aš imu galvoti, kodėl gi to nepadarius? Mūsų grupėje yra daug talentingų žmonių, aš turiu daug idėjų, jie turi daug idėjų. Buvau tikra, kad mes galime sukurti dvigubą albumą, jei to panorėsime. Ir mes tai padarėme! Esu užtikrinta, kad tai labai neblogas dvigubas albumas. Aš vis dar tebemanau, kad tai beprotiška idėja, bet viskas bus gerai!

Ar abi „Prevail“ dalys siesis tarpusavyje savo tekstais ar muzika?

Abi albumo dalys bus apie plačiausią spektrą išgyvenimų, kuriuos aš patyriau per pastaruosius kelerius metus. Albumuose bus dainuojama apie mūsų patirtį, kokia ji bebūtų: ar tai būtų gedulas, ar neviltis, apie siekį augti kaip asmenybei. Tai bus albumas apie daugiasluoksnius žmonių santykius, jis bus apie žmogaus gyvenimą, riedantį amerikietiškais kalneliais…

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2017.01.06 15:30

Priminimui – grupė jau ir LT ne pirmą kartą pasirodė.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus