Albumai

KNOCKTURN ALLEY „Medusa“ – prie Maltos krantų medūzos plaukioja sunkiuoju ritmu

2009.12.02 00:00, Birutė

Kai šių metų pavasarį puikiai leidau laiką saulėtoje Maltoje, dar nežinojau nė vienos šios mažytės šalies sunkiosios muzikos grupės. Bet kaip ne sykį jau nutiko, pažintis su mažai pažįstamomis metalo scenomis pažeria ne tik malonių netikėtumų, bet ir tikrų „perliukų“. Ir štai niūrią lietuviško lapkričio dieną pas mus svečiuojasi penketas Maltos riterių palikuonių. Nedidukų vaikinų (tame krašte reto kurio ūgis viršija 1,7 metro), kurie scenoje išdarinėja tokius triukus (žinokite, ne tik instrumentais), kad galėtų pasimokyti net cirko akrobatai. Bet gi kalbėsime čia apie jų – KNOCKTURN ALLEY (KA) – diską „Medusa“, kuris kaip tik ir pakliūva akiratin po to įspūdingo pasirodymo „Musėje“.

KNOCKTURN ALLEY „Medusa“ – prie Maltos krantų medūzos plaukioja sunkiuoju ritmuGroja vaikinai lyg ir metalcore stiliumi, tačiau vienareikšmiškai jam „prirašyti“ grupės skambesį niekaip negali. Taip, tai ne grynakraujis metalas: core čia gana giliai suleidęs šaknis. Tačiau jei kalbėsime apie metalo žanrą, tai KA muzikoje esama thrashui būdingo pykčio, death metalo brutalumo (ypač vokale), techniškų melodingo metalo instrumentuočių. Ir visa tai dera puikiai. Kiek teko kalbėti su pačiais muzikantais, jie rimtai ir atsakingai žiūri į savo kūrybą. Ir užtat gimtinėje įrašytas ir savomis pastangomis išleistas albumas gavosi beveik nepriekaištingas. Taip pat ir įrašo kokybės prasme.

Trumpai „perbėgus“ per disko sudėtį, po gana paprastos įžangos ausis užkliūva už „The Sinner, The Martyr“, kurio motyvai įsiminė dar koncerto metu. Tai šauni brutalumo, dinamikos ir šiokio tokio melodingumo sintezė. Toliau atskiro dėmesio nusipelno „Reverie“ kompozicija, išsiskirianti puikiomis gitarinėmis partijomis. Ir „Bringing Back The Terror“ – tikras sunkusis dinamitas. Čia maršo tipo būgnų tratėjimą, kuris sklinda iš graiko Dimitris Aggelidis valdomos perkusijos komplekto, tinkamai papildo aštrus Clinto Tabone vokalas ir įsimintini abiejų gitaristų viražai. O kai vienas motyvas net labai primena lenkų Begemotus, pagalvoji: tai ką galiausiai tie maltiečiai groja?..

Po netikėto lyriško intarpo (taip taip, tikro kontrasto) užslenka „grėsminga tyla“. O kad jos klausantis ausyse ir atmintyje vis dar skamba įspūdingi ankstesni gabalai, verta „peršokti“ prie tikriausiai labiausiai korizuoto šmoto – „Deadly Twist of Hate“. Šis vėlgi įsimena aukšta svorio kategorija ir dar turi dabartinio Gioteburgiškojo stiliaus skonio. Epilogas (nors juo CD nesibaigia) turėtų patikti ir įtikti melodingumo šalininkams, mėgstantiems pvz. INSOMNIUM, SCAR SYMMETRY ir… mūsiškius MANDRAGORA.

Po dar vienos lyriškos vietos (prieštaraujančios bendram aršiam ar net agresyviam skambesiui), be jokios pertraukos „atplaukia“ įspūdinga „medūza“. Tai titulinis kūrinys. Pats ilgiausias, bet ne tik dėl to labai vykusiai užbaigia šį digipakinį albumą. Čia vietomis galima įtarti susidūrus su slegiančiu doomo svoriu, nors dominuoja melodingumas, kurį vis perskrodžia besikeičiančio tembro vokalas, paįvairina graikiški motyvai, instrumentinis chaosas (gerąja prasme). Visumoje gaunasi tiesiog neįtikėtinai žavi pabaiga.

Jau ne kartą minėtas vokalistas Tabone pasižymi ne tik balso vingrybėmis. Visas šio disko apipavidalinimas priklauso jo rankai. Ir ta viršeliu besiranganti gyvatė, kuri iš paukščio skrydžio galbūt primintų alėją, paprastumu gražiai dera su pilku fonu. Pabaigai, tai tikrai rekomenduotinas paklausyti produktas. Ir galbūt pasitaikius progai vėl išvysti vaikinus mūsų žemėse, jų akivaizdoje kratysis ne 20, o kur kas daugiau galvų…

Vertinimas: 9/10

KNOCKTURN ALLEY „Medusa“, 2009

1. Under a God-like Sun
2. The Sinner, The Martyr
3. Reverie
4. Bringing Back The Terror
5. Contrasts…
6. This Silence is a Threat
7. Deadly Twist of Hate
8. Epilogue (Cities Burn)
9. …Contradictions
10. Medusa

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Civic
2009.12.06 12:37

Kas ir kaip ten bebūtų, bet koncerte buvo labai neblogai. Tikėjausi daugiau coro, bet skaniai suskambėjo ir tai, ką jie grojo.

kraliku_genocidas
2009.12.03 18:24

tavo teisybe..

Pikta močia
2009.12.03 17:47

Rašomas, eksperte.

kraliku_genocidas
2009.12.03 17:42

rašosi, ne rašosis..

HedgeHog²
2009.12.03 17:25

matosi, kad nesi. su viena “e” tas žodis rašosis

Headless
2009.12.03 16:18

raitosi raitosi birutes reklama..ot zmogus net ir per krize promouta varo..

kraliku_genocidas
2009.12.03 16:11

to theTruth & s2:
nesijaudinkit, nebus antro. neesu kalbininkas, siaip uz akiu labai uzkliuvo.. [:

perzli_asmenybe
2009.12.03 15:24

Uzkietejes ar ne, bet septyniolika mocartu kurianciu ta paty tikrai nesuzavetu nieko :)

theTruth
2009.12.03 14:37

S2 tai aš tą puikiai suprantu ir pats tokius pastebėjimus apie nevartotinus žodžius įsidėmiu, tik turėjom vieną etatinį lituanistą, dabar bus du. :)

s2
2009.12.03 13:55

taip, Truth, draugą, kuris baltų ir rytų slavų kalbų tarpusavio įtakas bando ribot.

perzlinybe, bet ne užkietėjusiems metalistams.

perzli_asmenybe
2009.12.03 13:09

Nu is gyvo pasirodymo ka galiu pasakyt – nesuzavejo. Viskas n kartu girdeta is ivariu metalcore’o/deathcore’o grupiu repertuaru…

theTruth
2009.12.03 11:48

O, Kathaaras turi draugą.

kraliku_genocidas
2009.12.03 07:08

susišaukia – nevartotinas lietuvių kalboje žodis..

revenant
2009.12.02 21:13

Raitosi raitosi kifatė:

http://metalas.quatrux.net/blog-bid-68

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus