Albumai

KISS „Sonic Boom“ – cirkas vėl atvažiavo!

2010.04.06 00:00, Sator

Praėjusių metų rudenį po ilgos pertraukos savo gerbėjus vėl nudžiugino sunkiosios scenos veteranai KISS, papildydami savo gausią diskografiją nauju albumu „Sonic Boom“. Kas geresnio naujajame albume? Ar verta buvo laukti visą dešimtmetį?

KISS „Sonic Boom“ – cirkas vėl atvažiavo!Instrumentinė albumo pusė niekuo nenustebins nei tų, kurie neblogai susipažinę su KISS muzikiniu paveldu, nei visų kitų hard‘n‘heavy mėgėjų. Vargiai išgirsime kokią netikėtą gitarinę soluotę, sąskambį ar akordą, kurio nebuvo ankstesniuose grupės darbuose. Kitą vertus, nepastebėjau net menkiausių bandymų kaip nors pataikauti XXI amžiaus sunkiosios scenos madoms – nu metal, groove, stoner ar kokiems „ramštainizmams“, kas mane tikrai džiugina. Paul Stanley ir Gene Simmons vadovaujama kompanija, kaip visada, žino ką ir kaip reikia groti ir dainuoti. Laiko gerai patikrinto hard-heavy-rock‘n‘roll trikampio teorema be klaidų sprendžiama ir albume „Sonic Boom“. Bet ar novatoriškas pats sprendimo metodas?

Įvadinė albumo daina „Modern Day Delilah“ sudaro išties galingo hard roko įspūdį, o štai klasikinio rock‘n‘rollo maniera sukurpta daina „Yes I Know (Nobody‘s Perfect)“ vargu ar pretenduotų į rimtesnio grupės šlagerio laurus, nors talentingi KISS gitaristai, praturtindami kūrinį profesionaliomis aranžuotėmis, gali pakylėti jį į, anaiptol, ne banalaus „rokenroliuko“ lygį. Daina „I‘m an Animal“ kažkuo primena MOTORHEAD stilių, nors, aišku, stokoja anglams būdingo greičio ir prikimusio Lemmy‘iško balso. „Russian Roulette“ – visai nuotaikingas kūrinys, bet supeikčiau jo autorius būtent už pavadinimą – juk analogų jau koks tuzinas!

Albume girdimos gitarinės soluotės – kaip visada meistriškos (iš dalies naujoko Tommy Thayer vaidmuo), bet lygiai taip pat ir standartiškai „Kissiškos“, nuspėjamos ir niekada neperaugančios į ilgesnes klausytoją kankinančias improvizacijas.

Stiprioji albumo pusė – vis tokie pat išraiškingi, nesilpstantys grupės narių balsai. Būtent šis grupės privalumas, kuris mane visada žavėjo, nesikeičia ir įsiliejant naujiems nariams. Beveik kiekvieno kūrinio priedainyje backing vokalai susilieja su soluojančiu dainininku į vieningą unisoną, taip sukurdami chorinio hard roko dainavimo etaloną ir suteikdami studijiniam įrašui galingo, koncertinio skambesio įspūdį. Geras pavyzdys būtų daina „Stand“ ir jos priedainis „Stand By My Side!“, tarsi kviečiantis dar dvejojančius gero roko mėgėjus prisijungti prie gausios KISS gerbėjų armijos. Manau, kad „Stand“ pretenduoja į geriausių albumo dainų pozicijas.

Panašaus statuso nusipelno ir „All for the Glory“. Jau pats dainos pavadinimas rodo pretenzijas į šlovę, o priedainis, peraugantis į skanduotę, galėtų nesunkiai išjudinti net ir droviausius (ar blaiviausius) žiūrovus. Prie tokių dainų priskirčiau ir „Say Yeah“. Galinga, kiek pompastiška pradžia ir perėjimas prie melodingo, nors ir trivialiai „Kissinio“ priedainio vėl mums byloja apie gerai išdirbtą muzikinę formulę, kaip atliepti koncertinius publikos (gal ir ne itin išrankios?) lūkesčius. Kita vertus, man atrodo, kad būtent toks vokalinis unisonas suteikia KISS vieningos, organiškos komandos įspūdį, kur solo vokalistas neišsiskiria kaip kažkoks charizmatinis, nepakeičiamas stabukas (kaip kad nutinka daugeliui pasunkintą rokenrolą atliekantiems ansambliams – LED ZEPPELIN, AC/DC, MOTORHEAD, AEROSMITH, GUNS‘N‘ROSES, kt.) .

Baigdamas albumo apžvalgą pasakysiu, kad muzikine prasme nieko stebėtinai naujo nesuradau, nors porą ar trejetą dainų drąsiai įtraukčiau į kokią nors „The Best of KISS“ kompiliaciją. Na, o nenustojančios stebinti vokalinės KISS manieros, gerokai pakelia albumo vertę, tad šįkart rašau jiems 7,5 iš 10.

KISS „Sonic Boom“
© „Kiss Records“, „Universal“, 2009

1. Modern Day Delilah
2. Russian Roulette
3. Never Enough
4. Yes I Know (Nobody‘s Perfect)
5. Stand
6. Hot and Cold
7. All for the Glory
8. Danger Us
9. I‘m an Animal
10. When Lightning Strikes
11. Say Yeah

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
K.I.N.G. Satyricon
2010.05.07 15:25

būm!

bmaggot
2010.04.07 23:37

sunkiosios?

bassed
2010.04.07 11:16

kaip tokiam eiliniam albumui, per daug dėmesio. 7,5 balo!!! už ką? 5 vien tik iš inercijos, kad “kažkada seniai, seniai…”

HMR
2010.04.07 09:39

Galvojau cia metalo portalas

sator
2010.04.07 01:26

rimtai šneku..tik abejoju, ar ferrum.lt redakcija tokia “pariebinta” recenzija publikuotu, cenzuruotų, matomai..

Marcinkevicius
2010.04.07 01:19

va pizdavotis tai ir nereiktu.

sator
2010.04.07 01:13

marcinkeviciau – tavo recenzija verta stipraus 9!:) supratau, kad manoji visiškai nieko verta..:(

Marcinkevicius
2010.04.07 00:37

Beja, kalbant apie KISS gitaristu instrumentuotes ir soluotes: nieko jie ten stebulklingo nepadare.Grupes, kurios koki Steve Vai sudu vadina, sakos primityviau grojancios ir tai soliakus geresnius raito. Taip kad uz ta reikala kokius 4 duodu

Marcinkevicius
2010.04.07 00:07

Nu ka, alaus nusipirkau pakankamai, tai ir ivertint galima:
Pats siaip esu labiau megaejas tu senu albumu, kur chebra dar padoru garsa sgebedavo isgaut, ir siaip, rokenrolas per krastus tisko. Kaip antai Kiss, Dynysty, rokenrol destroyer ir tt.
pirms smots vilko normaliai, toks solidus hardrokas.
Rusiska rulete- smots neblogs, rifai neblogi, bet priedainis apsisikes jobanai.
Ketvirta smota klausant seksovos mergos ir pyzdos rodos pakankamai, tai uzskaitau kaip gera. Tuo labiau, kad tiek ritmika, tiek melodija nesa i sena gera KISS is 70`s.
Stand – nesupratau
6 – bent jau kietai, kad Gene mikrafa paemes. Siaip smots tai tokia eline pasakele, kaip koks Domino. Tipo buvo tas ir tas, piso ta ir ta.
al for glori – sudu kruva
Danger Us, pretenduoj i toki visai nebloga hardroka. Bent, jau mano, gerencio statybinko akim. Neblogi gitaros rifai, chorusai smagus.
Toliau Weißbier per daug kale, tai detaliai nesneku.
Sitas albas man siaip nepersoka senu hard rock grupiu nauju albumu, tokiu, kai Nazareth Naujienos. Toli grazu. Bet smagu girdet, kad NE VISUOSE smotuose pyderiski gitaros tonai skamba, ir savo vieta uzima garbingas rokenrolas.

Apibendrinant, Duodam 6 uz pochui padaryta nauju laiku albuma, kuris, manau, dar ne vienam pades byrka karsciau ingrust skylen.

sator
2010.04.06 22:21

to Savior:
man “psycho circus” labai neprastas albumas, tikrai ne blogesnis už naujajį – vien ko verti buvo kūriniai “dreaming” ir “psycho circus”..gaila, kad retai jie taip suderina svori ir melodinguma, dažniausiai dvi-tris dainas albume..

Savioras
2010.04.06 22:14

Pamenant “Psycho circus”, galima sakyti jog naujas albumas tikrai labai neblogas. Toks Kiss’iškas. Labai patinka “Modern day delilah” ir “I’m an animal”. (nors mano megiamiausi Kiss’u darbai tai “Music from the Elder”, “Revenge” ir “Carnival of souls”, tad sitas i kompanija jiems perdaug neisipaisys).
Tiesa Ace Frehley su savo “Anomaly” manau mete aukstesne korta, nei kad Kiss’ai su “Sonic boom”. Ace’o darbas, kam patinka kiti jo soliniai, suteikia didesni pasitenkinima klausant:)

Spookys
2010.04.06 20:11

O as jiems 6 duociau.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus