Albumai

KING DIAMOND „Give Me Your Soul... Please“ – na, jei jau taip gražiai prašote...

2007.06.13 00:00, Lord Sauron

Po trejų metų pertraukos scenoje su savo naujausia vaiduoklių istorija apsireiškia Karalius arba, jei visiškai tiksliai, King Diamond. Nežinia, ar paveiktas japonų siaubo genijaus Hideo Nakatos kūrybos, ar prisiminęs seną istoriją apie Ebigeilę La Fei, žymusis danų atlikėjas sukūrė dar vieną klaikią istoriją, kurioje pagrindinis personažas yra maža mergaitė su kruvina suknele ir dideliu peiliu. Nenorėdamas gadinti malonumo tiems, kurie klaidžios po naujausios siaubo pasakos labirintus, stengdamiesi išnešti sveiką kailį, apžvelgsiu tik muzikinę pastarojo albumo pusę.

KING DIAMOND „Give Me Your Soul... Please“ – na, jei jau taip gražiai prašote...Po kiekvieno naujo albumo Karalius ir visa jo komanda garsiausiai kudakuodavo kaip gaidžiai ant šiukšlyno, kad „jau šitas albumas yra geriausias iš visų mūsų albumų“, o iš tiesų pasirodydavo, kad tai – tik dar vienas eilinis siaubo pasakojimas, kurį užtenka perklausyti vieną, na, daugiausiai du sykius ir galima diską padėti dulkėti ant lentynos. Tačiau pastarąjį darbą, nepaisant to, kad kol kas turiu tik jo promo įrašą su bjauriausiu „voiceoveriu“, suku grotuve jau šeštą ar septintą kartą ir artimiausiu metu kažin, ar liausiuosi.

Paskutinis King Diamond albumas pasižymi ne tik stipria ir atmosferiška istorija. Yra daug puikių melodijų, įrašant panaudoti vargonai, klavišiniai, kaip ir praeitame albume moteriškas vokalines partijas atliko Livija Zita. Viskas kuo puikiausiai sugrota, įrašyta ir pateikta klausytojui. Atlikėjas nesirinkdamas priemonių plečia savo galimybes ir kuria įtikinamą siaubo atmosferą. Kiek ir kokių efektų buvo prikrauta ant Kingo ir Zitos vokalų, sunku net suskaičiuoti, kai kur skamba puikiausias abiejų dainininkų unisonas.

Nepaisant visų naujovių, kurios puošia albumo muzikinę paletę, King Diamond stilius išlieka toks pat lengvai pažįstamas ne tik iš vokalo, bet ir iš specifinių gitarinių partijų, „firminių“ Endžio La Roko solo partijų, beje, pasikeitusių į gerąją pusę. Jei ankstesniuose darbuose būdavo, kad La Rokas nusivažiuoja į pernelyg „gauruotas“ improvizacijas, tai šiuo atveju gitariniuose solo nerasi nė vieno bereikalingo akordo – viskas kuo puikiausiai priderinta prie pagrindinės temos, melodijos, nors ir „daimondiškos“, bet labai įvairios, išvengta monotonijos.

Kad ir kaip aukštai Karalius buvo užsikėlęs kartelę ankstesniais savo šedevrais, tokiais kaip „Them“, „The Eye“ ar „Voodoo“, paskutinis darbas jiems niekuo nenusileidžia – nei muzikiniais sprendimais, nei atmosfera, nei meistriškumu. Nors albumas konceptualus ir vienalytis, visgi siūlyčiau atkreipti dėmesį į kompozicijas „Mirror, Mirror“, „Give Me Your Soul“, „Cold As Ice“. Jei tikėsime tuo balsu, įkyriai lemenančiu, kad „jūs klausotės King Diamond blablabla…“, albumas turi pasirodyti birželio dvidešimt devintąją. Malonaus klausymo!

Vertinimas: 10/10

KING DIAMOND „Give Me Your Soul… Please“
© 2007 „Massacre Records“

1. The Dead
2. Never Ending Hill
3. Is Anybody Here?
4. Black Of Night
5. Mirror Mirror
6. The Cellar
7. Pictures In Red
8. Give Me Your Soul
9. The Floating Head
10. Cold As Ice
11. Shapes of Black
12. The Girl In The Bloody Dress
13. Moving On

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
SAMOT
2008.11.14 17:31

KD GENIJUS

Wytas
2007.06.27 18:37

Mano mėgstamiausias iki šiol – Abigail II, žiūrėsim kaip šitas bus :)

V.Valinskas
2007.06.18 21:46

Na, gerai – ikalbejot. Pameginsiu pasiklausyt.
Nors man K.Diamond buvo tik su pirmais dviem MERCYFUL FATE albumais.
Is pacio Kingo kurybos neblogi irgi buvo tik pirmieji albumai.

Nors is naujesniu, atvirai pasakysiu, “House of God” uzkabino.

Nervulis
2007.06.18 19:11

Jau yra promo versija be voice over’ių. Stiprus darbas. Nustebino, nes kiti neseni sunkiai virškinosi.

Kathaaras
2007.06.18 17:00

ar mano translitas draudzia man pasakyti, jog tu darai klaidu?

Evilized
2007.06.18 14:38

kuo toliau klausau, tuo labiau patinka šis KD albumas. džiaugiuosi :)

Lord Sauron
2007.06.18 09:01

Gerbiamasis, jei jau sumanėte ką nors auklėti dėl kabos kultūros, tai kitą kartą pasisenkite nenaudoti translito :P

Kathaaras
2007.06.16 11:41

Lord Sauronai, tai reiktu atkreipti demesi i lietuviu kalbos kultura (kad ir Jono Shukio ,lietuviu kalbos kultura visiems’)

.AiWar.
2007.06.13 22:17

Negaliu normaliai klausyt, kai ten šneka :| Na bet įspūdis neblogas, lauksim be voiceoverių. :)

Evilized
2007.06.13 18:21

na jau, negi prieš tai išleistus albumus (Puppet Master, Abigail II ar House of God)taip ir paliekam dulkėti? sukasi pas amnejie kaip reikiant.
o šis KD darbas tikrai nenuvylė, respect m/

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus