Albumai

KIELWATER „Flirting With Disaster“ - dešimteriopas flirtas su negandomis

2012.12.06 00:00, Birutė

Vilniečių grupė KIELWATER jau dešimtmetį gerai žinoma šios muzikos gerbėjams gimtinėje, o prieš trejetą metų nuskambėjo ir plačiau, kai tarė svarų žodį konkurse „Wacken Metal Battle“. Tai jau istorija, kaip istoriniai yra kalvystės bei juvelyrikos dirbiniai, kuriais mus puošia didžioji šios grupės narių dalis. Bet šiandien kalbėsime ne apie papuošalus, o apie pagaliau mūsų rankas ir ausis pasiekusį tikrai ilgai brandintą ir nokintą kūrybinį vaisių – albumą „Flirting With Disaster“.

KIELWATER „Flirting With Disaster“ - dešimteriopas flirtas su negandomisGalbūt simboliška, kad faktiškai dešimtmetį trukęs „flirtas su negandomis“ personifikavosi 10-čia dainų, kurios sudėtos albume „Flirting With Disaster“. Daugelis jų gana ilgos – daugiau negu 5 min. Bet tai nestebina, jeigu prisiminsime, kokių vingrybių, skambesio viražų ir netikėtų motyvų kupinos KIELWATER dainos, iki šiol skambėjusios tik koncertuose, na, dar virtualioje erdvėje.

Albumas į rankas pakliuvo dar vasarą, kuomet ir pasirodė, ir jau spėjo pasklisti po pasaulį. Mat palankių aplinkybių dėka tame pačiame „Wacken Metal Battle“ šiemet keli jo egzemplioriai pateko į rankas šio konkusro dalyviams, tame tarpe ir nugalėtojams iš Farerų salų. Pagaliau sulaukus „Flirting With Disaster“ pristatymo „Metro“ klube Vilniuje, galima albumą apžvelgti plačiau.

Taigi, 10 dainų. Visos jos sumaniai sudėliotos į eilę ir sklandžiai pereina viena prie kitos. Skirtingo tempo, aštrumo, vokalo ir instrumentų derinio. Nieko keista, kad albumas prasideda ilga, bet įdomia, ekspresyvia kompozicija „In Sight“, kuri tapo savotiška KIELWATER vizitine kortele. Daugelis kitų dainų taipogi neblogai pažįstamos, nes albumas buvo ilgai (gal net per ilgai) dėliojamas ir puoselėjamas. Viena iš sėkmingesnių dainų – antroji „Behind The Mind“. Kas ten slypi už proto ribų, gilintis neverta, tiesiog šis kūrinys labai „kabinantis“. Trečiojo efektas panašus, ir „Phantom Gun“ taip pat gerai pažįstamas iš koncertų. „Waist To Dust“ – savotiška kompozicija, kurios instrumentuotėse žaidžiama net su džiazo elementais ar rytietiškos muzikos motyvais. Ji gal mažiau girdėta, bet prilaiko ne vieną kilogramą svorio.

Ką gi, priartėjome prie disko pusiaukelės. O joje ėmė lįsti demonai ir visokios piktosios dvasios. Apie ką mes čia? Aišku, apie piktą ir ausis slegiančią dainą „Demons“. Įraše ji skamba labai savotiškai ir išskirtinai viso albumo kontekste, ypač vokalas, todėl galite užmiršti įspūdžius iš jos „gyvo“ skambesio. Kiek rečiau teko girdėti bene lyriškiausią „Flirting With Disaster“ kūrinį – „Fourfold“, kuriame labai gerai atsiskleidžia Sigitos balso diapazonas ir tembro perspektyvos. Bene sunkiausiai „virškinama“, t.y. ne iš pirmo karto įsigilinama į septintąją dainą „Whaterer“. Nors ji irgi iki skausmo pažįstama tiems, kurie lankėsi ir lankosi KIELWATER koncertuose. O viena iš stilistiškai nuo bendros skambesio linijos labiausiai nutolusių yra itin dinamiška daina „Are You Satisfied“, kurios besiklausant į galvą pirmiausiai ateina asociasijos su tokiomis grupėmis kaip mūsų SOUL STEALER ar MANDRAGORA, o iš užsienio kolektyvų – su progresyviaisiais norvegais COMMUNIC. Kita vertus, kompoziciniu požiūriu ši daina labai stipri ir šauna tiesiai į dešimtuką.

Lieka du kūriniai, kurie bendrai trunka 12 minučių. Titulinė daina suraityta gana sudėtingai, taigi jos besiklausant tarsi sprendi akustinį rebusą. Išspręsi iš karto ar vartysi kaip Rubiko kubą – kiekvienam savaip. Šiaip gabalas įspūdingas. Na, o dešimtasis kūrinys, albume antras pagal ilgumą – kita KIELWATER vizitinės kortelės pusė – „Even If I Wishing It“. Šiek tiek powerio paliestas, šiek tiek melodingojo metalo užkabintas, vėl kvepiantis rytietiškais prieskoniais, o dar lydimas akustinių intarpų. Tokia svaria ir įtaigia gaida priartėja „Flirting With Disaster“ finišas. Jei ir liksi iš pirmo karto į šį darbą neįsikirtęs, tai klausymosi komfortą ir malonumą daugelis gali apturėti iš karto…

Prie dainų kūrimo faktiškai prisideda visi KIELWATER nariai, nors kompozicinę liniją savo rankose turbūt tvirčiausiai laiko Marius. Gal todėl grupės kūryba įtikinama, kruopščiai rutuliojama ir iki smulkmenų nušlifuota. Ne per daug – gana sėkmingai surastas aukso viduriukas. Reikia pagirti įrašo kokybę – jis įrašytas Lietuvoje, bet aiškiai jaučiasi įrašymo ir suvedimo „specų“ ranka („MuzLab“). Albumo apipavidalinimo koncepcija įdomi ir savotiška. Galbūt dėl to, kad viršelio dizaineriai ir jo nuotraukų autoriai – patys grupės nariai. Digipako viršuje matome raudonoje jūroje kyšančius kažkokių pastatų griuvėsius, o vidinėje pusėje – grupės nuotraukas. Ką simbolizuoja šie vaizdai, geriausiai žino patys viršelio kūrėjai. Bet atrodo tikrai gerai.

Pabaigai patarimas: klausykitės šio albumo be išankstinių nuostatų ir asmeniško (teigiamo ar neigiamo) požiūrio į KIELWATER apskritai. Taip pasidarysite labiau pagrįstas išvadas apie jų albumą.

Vertinimas: 9/10

KIELWATER „Flirting With Disaster“, 2012

1. In Sight
2. Behind The Mind
3. Phantom Gun
4. Waist To Dust
5. Demons
6. Fourfold
7. Whaterer
8. Are You Satisfied
9. Flirting With Disaster
10. Even If I Wishing It

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
sator
2012.12.12 22:38

Mažai kas kalba apie CD turinį, labiau apie viršelį? Man viršelis neužkliuvo..o štai tas garso įrašymo ir suvedimo “specas”, kurį recenzijos autorė taip pagyrė, tai užkliuvo..ypač mušamūjų ir vokalo atžvilgiu..prie būgnų grupėj sėdi lyg ir toks autoritetas kaip Linas Būda? Sunku įsivaizduoti, gal nebent pats L.Būda pageidavo, kad mušamieji albume skambėtų būtent taip, bet …jų veik iš vis nėra..jei juos ir galima trumpam išgirsti, tai keleto kurinių pradžiose, kol neįsijungia ritmo gitaros, o vėliau jų praktiškai nelieka..vokalas taip pat labai tyliai irašytas..kita vertus, vokalistė pakankamai vienodai dainuoja visose dainose, kas ilgainiui suteikia albumui perdaug monotonijos..pasigedau ir solo gitaristo indėlio..visi soliakai trunka vos keletą sekundžiu, o ir esami ne itin sudomintų klausytoją, kuris paskaitęs ferrume publikuotas recenzijas ir interviu tikėtusi bent jau kažko panašaus į progmetalį..daugelio dainų, kaip ir viso albumo trukmė, perdaug ištęsta,per pus trumpesnis galėjo būti..

speigas
2012.12.12 18:46

nei žodžio apie cd turinį. Turbūt komentatoriai ir šūdą suvalgytų, jei tik būtų gražiai supakuotas.

Spiritual Healing
2012.12.12 16:16

aga, jo … tiksliai … mane irgi tas albumas labai visiškai absoliučiai nuliūdino – ypatingai ta dviguba V raidė per vidurį – nu tokia jau ji lenkiška … :) Iškart užsimaniau lietuviškos samanės, kad depresija neištiktų :)

CyborgJesus
2012.12.09 18:50

Viršelis ir mane nuliūdino. Juolab turint galvoj, kad visi ten rimti meno žmonės.

XIII
2012.12.07 09:20

kažkoks šūdinas visai viršelis…
manau būtų užtekę tik “pritraukt” tą namą – jis neblogai atrodo

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus