Reportažai

“Kauno dienų 2006” koncertas – linksmybės prie baržos Nemune

2006.05.26 00:00, Liuzeris

Foto: Crazyte. Daugiau foto čia>>

“Mes jamam šias Kauno dienas”, – praėjusio šeštadienio popietę išgirdau savo telefono ragelyje ir pagalvojau, jog miesto šventė tą vakarą man greitai gali ir nesibaigti. Skambino du mano pažįstami jaunuoliai iš Vilniaus (redakcijai ir dar septyniem žmonėm vardai žinomi), tad, sužavėtas jų beribės drąsos, net pasiūliau jiems nakvynę… jei kartais vaikinams nepavyktų pernakvoti vienoje “Raudonojo kryžiaus” palatų. Tačiau aš buvau visiškai naivus – šių metų “Kauno dienų” koncertas pasižymėjo neįtikėtinai taikia atmosfera ir jau vėliau, apie pusę keturių sekmadienio ryte, man visgi teko svetainėje tai dvejulei pakloti čiužinius. Na, bet chronologija reikalauja, kad siužeto vingius padėstyčiau iš eilės, taigi…

Jau gerokai apšilę namuose, sėdame į mikroautobusą Aukštuosiuose Šančiuose apie šešias. Su daina, alumi ir brendžiu riedame link Aleksoto tilto, prie kurio mūsų laukia gyvos muzikos koncertas ir krūva draugų. Ir nors artėjant prie esminės vietos visame mieste lyja, Vytauto bažnyčios aura, į kurią greičiausiai papuolė ir scena baržoje, roko bei pogo gerbėjams dovanoja saulę. Besidžiaugdami nuostabiu oru, puolame prie Nemuno, o ten jau plūduriuoja būgnų projektas B. DRUM. O. Būgnai birbina smagiai, bet skysčių cirkuliacija organizme reikalauja nusisausinti ir vėl pasipildyti, o tokiais momentais, kaip žinia, neretai užgula ausis ir apie ką grojo būgnai, papasakoti sunku.

Pagal mano atsispausdintą programą sekantys ant scenos turėtų būti LINFENG. Tačiau visų nuostabai ją okupuoja projektas “Oriflame”. Projekto lyderė ima dėstyti mintis apie tinklinį marketingą ir nerealias pelno galimybes kiekvienam. Tačiau linksmintis pasiruošę žiūrovai neabejotinai nenori ekonomikos pamokų ir “Oriflame” lyderei su visu projektu labai greitai tenka lipti nuo scenos. “Dabar mes žinome, kas jūs per žmonės”, – atsisveikindama fatališkai pagrūmoja moteriškė, tuo ypatingai pralinksmindama tautą.

“Kauno dienų 2006” koncertas – linksmybės prie baržos NemuneTautos linksmumą toliau palaiko programiniai modernūs metalistai iš Kauno. LINFENG vokalistas nepraleidžia progos pakoketuoti su gimnazistėmis arčiausiai scenos, atokesni gimnazistai tuo tarpu susikaupę ruošiasi pogui. Melodingas intro, lengvas striktelėjimas ir šou prasideda. Vokalistas visą pasirodymą prisispaudęs prie mikrofono įdomiai svirduliuoja (ne, lyg ir negirtas, čia tik užmanymas toks) ir skundžiasi šalčiu. Bet kuriuo atveju, sugrojami mano asmeniniai favoritai – “Starless” ir “Faces”, per kuriuos suprantu, jog ankstesnio grupės vokalisto Karolio kriokimas labai „pamačydavo“ ir visiškai nesvarbu, kad dainuodamas švariu vokalu jis žingsniuodavo truputį šalia natos. Deja, naujasis vokalistas dar nepagavęs ir malonaus akiai LINFENG sceninio judesio, nors šiaip kokiai grunge grupei greičiausiai būtų pats tas.

“Kauno dienų 2006” koncertas – linksmybės prie baržos NemuneNespėju net normaliai alaus išlaistyti begestikuliuodamas su bičiuliais apie aktualius dalykus, kaip antai “ko čia gero yra pavalgyti”, o ant scenos mikliai pastato prezervatyvų fabriką. “Oj bus vakarėlis”, – pranašiškai pagalvoju. Scenoje duodasi vienas koncerto organizatorių Aleksas, pasipuošęs pamėgtu škotišku sijonu ir leisdamas suprasti, kad ir be mikrofono mes jį puikiai girdėtume. Tikras old school punk su būgnų mašina. Na, bet senoji mokykla ansamblyje PRESERVATIVE FACTORY visu gražumu pasireiškia dainų tekstuose. Jiems užtraukus šlagerį “Mentų vakarėlis”, neslėpdamas žaviuosi vaikinų drąsa. Tuo tarpu aplink patruliuojantys angelai sargai vaidina profesionalus ir nervingai dairosi, ar kas iš jų nesijuokia. Palaikydami šalies vidaus reikalų sistemą, mes tyliai juokiamės į kumštukus.

Kelią dūdoms! Ant scenos lipa SLOPPY LIVIN’ ir suvokiu, kad du punk reikalai iš eilės man yra per daug. “Tuoj pat atsiprašyk, bachūras! Čia gi ska”, – akimirksniu sudrausminu save. Atsiprašau, bet dėl visa ko paeinu į šalį. Iš dešinės publikos perspektyvos matau, kad jai vilniečiai visai patinka, ir pats “Kauno dienų 2006” koncertas – linksmybės prie baržos Nemuneatlyžtu, juk prieš keletą metų nesivaržydamas niūniavau vieno jų gabalo žodžius, kurie, berods, skambėjo panašiai į “niekad nenorėjau dirbti ir mokintis”. Va, čia tai dvasia, čia jums ne egzamino užduotis už 100 litų pirkti…

Ir štai ant baržos pamatau lyderį Saulių iš OSSASTORIUM. Ir beveik visiškai iškart suprantu, jog ir Kaune galima gyventi. Netikėtai mano bičiuliai vilniečiai prasitaria, jog į Kauną ryžosi atvažiuoti būtent dėl OSSASTORIUM solo ir aš pritariamai, o gal net pamokomai, linkteliu. Tuo pačiu mes, tikri pragaro vaikiai, visi kartu aukščiausiu balu ir katutėmis įvertiname antrojo gitaristo buvimą grupėje ir ypatingai stambiu planu projekcijoje rodomus komandos narių veidus.

“Kauno dienų 2006” koncertas – linksmybės prie baržos NemuneToliau – lateksas, chaki ir šlipsas – kas? Taip, XESS. Nuo pat pradžių industrinės gotikos metalistų pasirodymas buvo pasmerktas trumpinimui. Iš pradžių trumpino kompaktinių diskų grotuvas, vėliau organizatoriai trumpino grupės pasirodymą. Visgi vaikinai spėjo sugroti, ką tikėjausi išgirsti – „Įkask man!” ir „Vienuolė ir vibratorius”. Skambėjo ir keletas nelabai girdėtų kūrinių, tačiau greičiausiai dėl konflikto su technika ir bendravimo taškų su garsistais neradimo šis XESS pasirodymas nepasižymėjo tuo smagiu bardaku, kurį paprastai sukelia šie jaunuoliai su dviem žaviom šokėjėlėm.

Matyt grynas oras buvo smarkiai paveikęs mano smegenėles, kuomet koncerto metu pasiūliau aplinkiniams vakare pasisvečiuoti ir pažiūrėti „Eurovizijos“. Galvojau nieks nekreips dėmesio į girto sapaliones, bet pasirodo nemenkai klydau. Tad DEKABR pasirodymo stebėjimas apsiribojo išklausyta prisistatomąja greitakalbe ir kaire ausimi betolstant išgirstais pirmais trimis akordais. Apysunkis rokas iš Rusijos tą vakarą greičiausiai būtų puikiai suėjęs, bet kebabai su bičiuliais prie televizoriaus suėjo ne ką prasčiau. Stebėdami „Eurovizijos“ cirką taip įsiaudrinome, jog paskutiniai iš mūsų tarpo, besidžiaugiantys metalo revoliucijomis Lietuvoje ir Europoje, lūžo švintant…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
giedrius
2006.06.02 17:48

poprokeriai:)

grunge
2006.06.01 21:45

tik reporte mairsta kad grojo ir EMY X is kauno seni bet geri hard rockeriai :)

SStorm
2006.05.27 11:30

Ble, nerealus reportas ;)) Bent keliose vietose teko laikytis už pilvo :)

Vytautas Diškevičius
2006.05.27 10:51

Ką, ORIFLAME ten rimtai viską skėlė? Kas juos ten įleido? Komiškas ir netikėtas momentas turėjo būt…

shatras
2006.05.26 20:21

ha,ha,ha “Mentu vakarelis” yeaaahhh!!!
Liezuviai plaka jog uz sita gabala kai ne kas ish Preservative Factory buvo ishkviestas i komisariata pasiaishkint!!!!!
Visgi pareigunai kogero stovejo nagus sugniauze :))))

chain
2006.05.26 18:05

:)… jegovas komentaras… :) ….. viskas butent taip ir buvo….

respect…

Liuzeris
2006.05.26 16:25

odium, tie patys :)

odium
2006.05.26 16:25

o tie du veikėjai, tai liolekas ir bolekas?:)

Beska
2006.05.26 16:23

Buvo reikalas. :D m/ Kažkodėl nesugriovem Liuzerių buto. Hmm. Reiks atsigriebt kitą sykį. :P

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus