Albumai

KARMA JAWLESS „Nikakova Splita“ – klius visiems!

2009.10.01 00:00, Lord Sauron

Yra toks senas anekdotas: „Kas yra virš įžūlumo? Pri…kti prie durų ir paskambinus paprašyti popieriaus“. Panašu, kad kompanija, apie kurią eis kalba šioje apžvalgoje, ne tik popieriuko paprašytų, bet dar ir sugebėtų pateikti savo gyvybinės veiklos produktus kaip meno kūrinį.

KARMA JAWLESS „Nikakova Splita“ – klius visiems!O ką? Kuo mes blogesni? Sugebėjo vienas toks keksas Berlyne Triumfo Arką apvynioti šviežia mėsa, o Vilniuje sugebama ne tik Šiuolaikinio Meno Centre pademonstruoti apšlapinto krucifikso nuotrauką, bet ir kanalizacijos vamzdį mūsų provincialams prastumti už šimtą tūkstančių. Ir iš viso – kokie gali būti apribojimai? Jei jau death metalistų kadaise apdainuotos žarnos ir onkologiniai susirgimai nieko nešokiruoja ir net nestebina, tai grinderiai nužengė dar toliau. Sakote, šlykštu? Labai gerai! Nesveika? Taigi nuostabu! Kai viskas taip siaubybiška, bjauru ir nenormalu, kai pasitenkinimas pasiekiamas tik visiškai pasityčiojus iš estetikos ir bet kokių normų, pereinama į visiškai naują suvokimo plotmę… Barmene, dar po šimtą!

Grind projektas KARMA JAWLESS gyvuliuoja jau ne pirmus metus ir albumas „Nikakova Splita“ nėra jų debiutinis. Net nežinau, ar vadinti albumu tai, kas egzistuoja tik virtualiu pavidalu, bet rar archyvo viduje mus pasitinka ir švelniais kvapais apgaubia dvidešimt kompozicijų, jei taip galima pavadinti tuos garsus, kurie šiuo metu sklinda iš kolonėlių. Trumpas intro, dvylika studijinių gabalų ir dar septyni, įrašyti koncerto metu. Kaip jau minėjau pačioje pradžioje nebuvo pasigailėta nieko – kliuvo tiek „krikštonims“, tiek ligoniams, tiek mažiems nekaltiems vaikeliams. Tiesiog nuostabiai įvairiapusiškas albumas – per keturiasdešimt penkias minutes apdergti tiek daug visko! TV laidos „Kakadu“ filmavimo grupė turėtų pasikarti iš pavydo. Visi iki vieno.

Nesiimsiu tvirtinti, kad pasidariau grind stiliaus fanas ar ėmiau suprasti šį stilių. Tiesiog papasakosiu savo įspūdžius po albumo perklausymo. Pirmas įspūdis – kaip tiksliai žodis „grind“ apibūdina KxJx grojamą mu… keliamą triukšmą. Ritmingai dirbantis garo variklis. Toks morgiškai – pakaruokliškai linksmas rokenrolas be didesnių pretenziją į aukštas materijas. Savo darbą padaro ir gausūs intarpai iš siaubo filmų. Kūrinius, kaip nebūtų keista, visai įmanoma atskirti vieną nuo kito. O štai atskirt žodžius, net po ranka turint tekstus – sunkesnė užduotis. Jau pati savaime tokia vokalavimo maniera nelabai suderinama su aiškia dikcija, o čia dar pats vokalas suvedant nukeliavo į antrą planą – gitaros permuša, koncertiniuose įrašuose reikalai dar prastesni… nors gal taip ir geriau – kai kuriuos dalykus geriau praleisti pro ausis. O kadangi visi žino, kad juokas – dalykas rimtas, tai grupė irgi nepasišiukšlino (blogąja prasme) – galingas Kiro baubimas atidirbtas puikiai, instrumentus kompanija irgi valdo pakankamai neblogai, bent jau akivaizdžių nusigrojimų nepagavau.

Nors ir sakoma, kad geram žmogui ir š…o negaila, bet visgi reiškiu nuoširdžią pagarbą grupei už laisvai platinamą albumą, kaip ten bebūtų, įrašo darymas reikalauja tiek laiko, tiek pastangų, galų gale elektra – ir ta kainuoja.

KARMA JAWLESS „Nikakova Splita“
2009

1. Intro (They are around us)
2. Su***ti
3. MurderHateKillKillKill Pt. 6482
4. Pontifikas
5. Žiurkių Karalienė
6. ŠeŠtas
7. Mano Kotą Nuramina
8. Mechaniškai Dirginant
9. Sraigės I***ka
10. Smegenų Vandenė
11. Negrįžtamas Procesas
12. Mažyliu Paštetas
13. Enema Bulldozer (CBT cover)
14. Mano Kotą Nuramina (Live)
15. MurderHateKillKillKill Pt. 6482 (Live)
16. Šeštas (Live)
17. Compound Fractures (Live)
18. Fetus in Fetus (Live)
19. Keliai, Mašinos, Žarnos (Live)
20. Tina Tumour (Live)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
K.I.N.G. Satyricon
2009.10.07 16:06

a. a-a-a. a-a-a. a

Civic
2009.10.02 13:09

bassed – gerą šūdą galima ir pagirt – ne kiekvienas taip šikteli smardžiai.

bassed
2009.10.02 10:10

šūdą reikia ne girti, o peikti.

K.I.N.G. Satyricon
2009.10.02 09:48

jo, apžvalga tikrai gerai brūkštelnta

sator
2009.10.01 23:03

recenzija tikrai samojinga

theTruth
2009.10.01 21:56

Aha parašyta tikrai labai super. O dėl to malonaus klausymosi tai nežinau, svarbu klausosi. :)

rebel-
2009.10.01 21:15

gerai parašyta ir geras albumas – vienas maloniai skaitosi, kitas maloniai klausosi :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus