Naujienos

Kalėdos 2019 kitaip: kultiniai švedai „Marduk“ su vokiška „Attic“ ir „Unlight“ palyda

2019.09.20 18:35, Die Hard Agency inf.

MARDUK_01Šiemet Kalėdos bus metalinės! Ir švęsime jas iš anksto: į mūsų šalį po ilgos pertraukos sugrįžta švedų juodmetalio atlikėjai „Marduk“. Šįkart į koncertines gastroles „Viktoria Europa Tour 2019“ jie leidžiasi su savęs verta vokiška palyda – okultizmo tematiką garbinančiu heavy metalo kolektyvu „Attic“ ir black/thrash metalo stilius derinančia grupe „Unlight“. Šios trys grupės koncertuos gruodžio 21 d. klube „Vakaris“ Vilniuje. Bilietus į šį koncertą platina BILIETAI LT kasos ir internete.

Grupė „Marduk“ susibūrė 1990 metais Norrköpingo mieste Švedijoje ir jau po dviejų metų išleido debiutinį albumą „Dark Endless“. Tarsi patvirtindami šio leidinio pavadinimą, švedai nuo pat pradžių ėmė groti niekuo nepagražintą, tiesmuką ir bekompromisinį black metalą. Ir jie iki šiol toli nenukrypo nuo savo šaknų. Taipogi jie yra ištikimi sceninio grimo, vadinamo „corpse paint“, šalininkai. Nors nemažai black metalo scenos atstovų ilgainiui to atsisakė, „Marduk“ iki šiol jį naudoja savo sceniniam įvaizdžiui.

Savo vardą ši grupė nusižiūrėjo iš Babilono mitologijos – Marduk yra vienas svarbiausių jos dievų. O ir jie patys pateisina šį vardą: nors yra iš Švedijos, jau beveik 30 metų „karaliauja“ juodmetalio scenoje, kurioje tvirčiausias pozicijas nuo seno užima Norvegijos grupės. Iki šiol „Marduk“ komandoje išlikęs vienintelis originalios sudėties narys, gitaristas Morganas „Evil” Steinmeyeris Håkanssonas. Šiuo metu kvartetą dar sudaro vokalistas Danielis „Mortuus” Rosténas, solinę gitarą į bosinę iškeitęs Magnusas „Devo” Anderssonas ir tik šiemet prisijungęs būgnininkas Simonas „Bloodhammer” Schillingas. Šiuo metu „Marduk“ diskografiją sudaro jau 14 studijinių albumų, kurių naujausias – 2018 m. išleistas darbas „Viktoria“.

Vokiečių grupė „Attic“ susibūrė 2010 metais ir nuo pat pradžių domisi okultizmo bei siaubo žanrais, kurie dominuoja jų dainų tekstuose. Jų kūrybai didelę įtaką padarė visa eilė metalo scenos klasikų, kurių tarpe – „Mercyful Fate“, „King Diamon“, „Judas Priest“, „Iron Maiden“. Grupėje groja 5 muzikantai, o nuo 2012 metų jie išleido 2 studijinius albumus, kurių kol kas naujausias yra 2017 m. „Sanctimonious“.

Jų tautiečiai „Unlight“ veiklūs nuo 1997 metų ir groja black/thrash metalą, nors įtakos jų skambesiui turi ir death metalas. Per tą laiką ne kartą keitėsi grupės sudėtis, o dabartiniai keturi šios komandos nariai „slepiasi“ po pseudonimais Blaspherion, Lord Grond, Raptus ir Nefastus. Muzikantai visada labai rimtai žiūrėjo į albumų leidybą – pavyzdžiui, 2013 m. jie surengė tik 2 koncertus, nes visą dėmesį sutelkė į vieno iš savo darbų įrašus. Šiuo metu „Unlight“ turi 8 albumus, kurių paskutinis – 2016 m. „Antihelion“.

Grupės „Marduk“, „Attic“ ir „Unlight“ su ištikimais ir gausiais gerbėjais Kalėdas pasitiks Lietuvoje gruodžio 21 d. Vilniaus klube „Vakaris“.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Gagarins
2019.10.08 21:57

Birute, oj, nepastebėjau. Tikrai taip ir yra.

Birutė
2019.09.24 17:15

Nenuoseklu dėl to, kad albumo recenzijos autorius neturi nieko bendro su šio koncerto organizatoriais. O Ferrumas skelbia tokius anonsus, kokius atsiunčia jie. Taigi čia pastaba nevisai tuo adresu.

Gagarins
2019.09.23 20:31

Ne taip seniai nupeikėt viktoriją: http://www.ferrum.lt/marduk-viktoria-albumas-visoms-viktorijoms/

o dabar ditirambai mardukui. Nenuoseklu.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus