Straipsniai

Kaip aš vežiau metalo žvaigždes iš užsienio...

2006.05.11 00:00, Brutalystas

Užsiimti metalo žvaigždžių importu mane paskatino ypatingai spartūs demokratiniai procesai mūsų šalyje. Kartą, jau po šešto ar septinto Utenos stipriojo žiūrėdamas televizorių, netikėtai įtikėjau savo teise ir laisve turėti sklypą Turniškėse. Akimirksniu suvokiau, jog veikti turiu greitai, nes buvo akivaizdu, jog tąsyk demokratiniai procesai vyks itin sparčiai, taigi man kuo skubiau reikia įsisavinti nemažai lėšų. Todėl nieko nelaukdamas, net ir Valios, kurią buvau išsiuntęs alaus, nusprendžiau užsiimti verslu…

Šiais laukinio kapitalizmo laikais net devintokas žino, jog, norint užsiimti verslu, visų pirma reikia surasti jam nišą. Savajam radau viename Užupio bromų. Niša nebuvo didelė, bet puikiai talpino du smulkaus sudėjimo žmones ir faksą. Tad nusisamdžiau sekretorę ir su nekantrumu kibau į darbą. Vadovaudamasis aštuntoje klasėje įgytomis geometrijos žiniomis ant balto vatmano juoda kreidute nupiešiau penkiakampę žvaigždę apskritime – tarptautinį metalo žvaigždžių vežėjų ženklą. Užrašas logotipo apačioje, neabejojau, mano verslovei turėjo priduoti dar daugiau solidumo – „Metalo žvaigždžių importas. Kokybė garantuota“. Plakatą lipnios juostos pagalba priklijavau virš savo biuro, o, norėdamas įrodyti savo tvirtą poziciją verslo atžvilgiu, dar priveržiau keturiais medvaržčiais.

Pirmąją žvaigždžių partiją nusprendžiau importuoti iš Vokietijos. Tikėjau būsima paklausa, tad investicijų negailėjau. Atvežtos žvaigždės buvo iš labai gero ir brangaus metalo, be to, jos buvo pakankamai senos, tad laukiau prisiekusių ir pasiturinčių numizmatų beigi kolekcininkų antplūdžio.

Šeštadienį ryte su savo įspūdinga kolekcija užlipau ant tauraus kalno, kur tradiciškai renkasi metalo žvaigždžių ir pašto ženklų mėgėjai beigi prekybininkai. Mano vokiškųjų žvaigždžių spindesys glostė savimeilę ir nepastebimai ėmiau mąstyti, jog šešių arų Turniškėse man neužteks. „Po kiek?“, – į prekybos sūkurį grąžino mane vyrukas su ūsais ir baltais kedais. „Po pem. Vokiška kokybė“, – puikiai prisiminiau prekybinius triukus iš kultinio vadovėlio „Jaunasis prekybininkas. Kliūtys ir galimybės“. „Žinok, tokias reikėjo vežti prieš penkiolika metų. Ir ne prieš Velykas. Dabar, pamatysi, navaro nebus“, – netikėtai nusišnekėjo ūsorius. „Tai pirksi, ar ne?“, – kaip solidus verslininkas buvau puikiai įvaldęs derybų meną. Nupirko. Visgi tądien prekyba nesiėjo taip sklandžiai, kaip tikėjausi – vakarop dar buvo likę daug metalo žvaigždžių, jos ėmė juoduoti, o viena net truputį pasilydė, tad saulei besileidžiant teko užsukti į metalo supirktuvę…

„Bilui Geitsui pirmas doleris irgi lengvai neatėjo“, – mikliai paguodžiau save ir nutariau sekančią metalo žvaigždžių partiją vežti iš JAV. Buvau įsitikinęs, kad šios šalies gaminiai seniai kelia Lietuvos vartotojų susižavėjimą, tad numačiau beribę paklausą ir jaučiau, jog be vargo padengsiu pirmosios nesėkmės nuostolius ir dar prie suplanuotų šešių arų Turniškėse drąsiai galėsiu pridėti du, o gal net tris… Geras verslininkas mokosi iš savo klaidų, todėl šįsyk, kaip tikras marketingistas, į prekyvietę ant kalno atsivežiau porą plakatų su viliojančiais užrašais – „Metalo žvaigždės gamintojo kainomis“ ir „Made in USA“. Be to, atvažiavau dieną anksčiau, penktadienį, kuomet aplinkui nebuvo nei vieno konkurento. Šis mano taktinis sprendimas turėjo netikėtų pasekmių – pasirodo aplinkui nebuvo ir nei vieno kliento. Temstant metalo žvaigždes palikau šalimais esančiame parke po krūmais…

„Lietuviai dar nesubrendę metalo žvaigždėms iš užsienio“, – palypėjęs į Gedimino kalną numojau į tuos nevykėlius. Supratau, jog, kol tauta neatsikratys sovietinio mentaliteto, sąžiningiems verslininkams šalyje padoriai gyventi sąlygų nebus. O kol Brazauskas bus valdžioje, demokratiniai procesai neabejotinai nusineš mano šešių arų sklypą Turniškėse.

Apimtas nevilties tą patį vakarą išmainiau „Jaunąjį prekybininką“ į kur kas praktiškesnį vadovėlį – „Alaus utilizavimo menas. Praktiniai patarimai pažengusiems“…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
ra
2006.06.01 09:58

gal gaus brutalistas akreditacija i Wacken’a siais metais ?
jega rashiniai, visad skaitau.

bmaggot
2006.05.18 08:10

ahahaha :D

night crawler
2006.05.14 00:20

Tai jau taip.

brotheris
2006.05.13 18:40

Filthgrinder vėmė sau į burną, o negabijiečiai atėjo ir parodė kaip reikia šėlti

SStorm
2006.05.11 15:03

O kas tada privems?

Filthgrinder
2006.05.11 14:53

bet koncas tik gabijieciam,taip kad jus nebusit yleisti:P o as eisiu

brotheris
2006.05.10 23:20

Gabijos mokykloj koncas už 3lt. Va čia tai biznis

SStorm
2006.05.10 21:46

Smūgis iš ateities. Terminatorius sugrįžta :-)

Liuzeris
2006.05.10 20:59

Evilized, cia del to, jog du dienorasciai ta pacia diena mus pasieke, ir sistema antresni kisa po apacia tituliniame, tuo tarpu Brutalystas parase veliau uz Smuikininka, tad jo turetu but virsuj. Na, cia tokia lygybes politika :)

Evilized
2006.05.10 20:56

Brutalystas, 2006-05-11

Brutalystas
2006.05.10 20:52

banditaz, sustojau ties trečiu puslapiu. Kažkotai burna išdžiuvo, neišeina pirštu suvilgyt :(

banditaz
2006.05.10 20:44

Viskas, reik išimt laukant Brutalystą iš “metalisto dienoraščio”…

…ir atidaryti naują rubriką: “Nūdienos aktualijos” ;-D

„Alaus utilizavimo menas. Praktiniai patarimai pažengusiems“ – kaip šita skaitosi? ;-D

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus