Straipsniai

Kaip aš įlipau į Metalmanijos alkobusą...

2006.03.08 00:00, Brutalystas

Šiaip gyvenime esu įlipęs į daugelį dalykų. Bet paprastai tokiais atvejais tuoj pat imu jaustis nejaukiai ir skubu nusiplauti batus bei rankas, kartais net veidą ir pažastis. Tačiau lipdamas į Metalmanijos alkobusą jaučiuosi absoliučiai skirtingai. Jaučiuosi, kaip lipantis į Everestą arba bent į ketvirtą aukštą daugiabutyje su liftu – retas kuris šiuolaikinis ryžtųsi tokiam žygdarbiui. Taigi. Įlipau.

O įlipus iškart užgniaužė kvapą. Akimirksniu nosies ertmę užplūdo pažįstamas kvapas, o į akis krito vešli barzda. Šiaip vėliau įkrito dar ir keletas blakstienų su snaigėmis, bet tik tos vienintelės barzdos dvi paras negalėjau išsikrapštyti. Taip, tai buvo mūsų visų patriarchas Sėkla – didžiausias Lietuvos krepšinio fanas ir autonominio šildymo metano dujomis meistras. Iškart suvokiau, ką iš tiesų reiškia brutali pavasario pradžia.

Iki Metalmanijos važiavau neilgai. Atsimenu, užteko tik atsisukti viskio puslitrinį, porą kartų atsisukti atgal, kur, beje, jau buvo atsisukę brendžio 0.7, o sekantį dalyką, kurį prisimenu – kad, nebaigęs savosios kalbos kažkuria labai rimta ir labai strategine tema, pabudau Katovicuose, stovėjimo aikštelėje prie Spodeko. Buvo penkios valandos ryto, bet aš tikėjausi šio staigaus įvykių posūkio, tad nedvejodamas kuprinėje susiradau porą skardinių alaus. Įvykiai iškart pradėjo suktis kur kas lėčiau.

Vėliau, atsidūręs Spodeke, nedvejodamas atlikau vieną esmingiausių Metalmanijos ritualų – užsisakiau hamburgerį. Tiksliau, du iš karto. Pridrabstęs raugintų agurkų ir kitų kopūstų ant Spodeko grindų, nusprendžiau negaišti laiko niekams ir patraukiau į legendinį ir celofaninį barą “Pod Spodekem” – tikrų metalistų meką, tautų draugystės lopšį, skrandžio galiūnų pjedestalą, lūžimo meistrų dirbtuvę ir lenkų kalbos akademiją. Pivo dva raza ir jedno kave raspusčione – ir aš jau jaučiuosi visiškai pasirengęs muzikiniams nuotykiams. O jų Metalmanijoje patyriau daug ir įvairių, tuo tarpu festivalyje tradiciškai grojo kelių rūšių grupės:

- tos, kurios visada groja šiame festivalyje;
- tos, kurios jau galėtų apskritai nebegroti;
- kitos;
- 1349.

Pastaroji grupė Lenkijos rinkai teikia ypatingą dėmesį, tad šioje šalyje koncertuoja kitu, vietiniams metalistams adaptuotu pavadinimu – “zespol tysionč tšysta čerdzesči devenč”. Tuo tarpu mano budri akis pastebėjo, jog MOONSPELL savo pasirodymo metu originaliausiai apipavidalino sceną – jos gale iškėlė plakatą su Čipolino kaukole. O šiaip festivalyje grojo dar ir daugiau grupių, tačiau daugeliui jų turiu pagrįstų priekaištų. Per jų tuščiagarbišką triukšmavimą miegoti buvo neįmanoma!

Vėliau beklaidžiodamas Spodeko labirintais netikėtai sutikau… AngiezzZ bosistą. Klausimas kilo lyg ant mielių: „Ką tu, bachūriuk, čia veiki?“ Rišliai pindamas liežuvį tasai man paaiškino, kaip Žvėryne sėdo į pirmu numeriu pažymėtą troleibusą ir tikėjosi sulig Eurovizijos atrankos finalu sėdėti namie Karoliniškėse. Tačiau dabar jis puikiai suvokė, jog yra mažų mažiausiai Pašilaičiuose, o gal net Nemenčinės prieigose, tad man samarietiškai teko nurodyti penkioliktą troleibusą, kuris, buvau visiškai tikras, padės jam išspręsti taip nelauktai užplūdusias logistines problemas…

Koncertas baigėsi laiku, tad švintant visi sėkmingai grįžome į alkobusą. Kaip ir įprasta šiai transporto priemonei, Katovicų mieste ji ir likę gyvi jos keleiviai dar keletą kartų pasuko ratu. Staiga man kažkaip sutemo…

Ryte pabudau žvalus ir kupinas jėgų. Įvertinęs vakarykščius įspūdžius ir likusius zlotus, pirmoje stotelėje padariau išvadas su lechu dva raza. O vėliau sekė nauji nuotykiai. Matyt, jie ilgokai buvo dirbę STT ar VSD, nes sekti jiems sekėsi iki pat Vilniaus. Tačiau provokacijai tąkart nepasidaviau, mitriai apsimečiau, jog nepažįstu aš tų draugų. Galiausiai, grįžęs namo, nusprendžiau nesidaryti kelionės išvadų, nes pasidaryti gali jas kiekvienas durnelis. Vietoj to, pasidariau sumuštinį…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
moonspell
2006.04.01 02:57

Birute kazkaip jautriai i viska reaguoja. Naturalu, kad kiekvienas pasisakymas cia ir yra IMHO, nes zmogus po juo raso savo nicka :). O jei tu manai kitaip, tai ir rasai kitaip.

law_
2006.03.19 17:49

tai kad ne visos, pagal defaulta buna IMO

bmaggot
2006.03.19 00:18

imho nebutina pridurt nes visos nuomones -pagal defaulta- buna IMHO

Melomanjakas
2006.03.11 17:28

brutaliojo metano

024
2006.03.09 22:38

žinok metano dujų netrūko ir alkobuso pirmagalyje – ištaigingiausiomis sodriausiomis šaibomis vairuotojus ir kolegas vaišino Lietuvos brutaliojo metalo simbolis…

brotheris
2006.03.09 22:23

Nu menas…parašyti daug ir nieko ;)

Birutė
2006.03.09 09:31

“ferrumas is nuobodziu reportu karalystes pavirstu i kazka smagaus”

Pamiršai pridėti “IMHO”, baltasis arkliuk. Nepamiršk, kad yra ir kitaip manančių. Jau tikrai kartais perlenki lazdą, visur kišdamas savo trigrašį. Ir, beje, Corruption liaupses, kurie iš Metalmanijos CD, imho, visai nesužavėjo.

white pony
2006.03.08 22:07

respect, jei nors biski daugiau apie grupes, butu is vis zeba, ta prasme jei koki miksa is odiumo, birutes ir brutalysto (puiki aplinkfestivaline tema) ferrumas is nuobodziu reportu karalystes pavirstu i kazka smagaus, siek tiek ironisko ir superinio. stay brutal :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus