Straipsniai

Kaip aš gėriau ir linksminausi Metalmanijoje...

2005.03.14 00:00, Brutalystas

O gi ir tą, ir tą dariau labai daug bei labai sėkmingai. Ką pirma pradėjau daryti, nelabai ir tepamenu, man rods, viskas savaime prasidėjo tuo pačiu metu. Įlipęs į autobusą, supratau, jog linksma ne man vienam. Neabejotinai, iki mūsų mylimų kaimynų sienos blaivūs liko tik keli man nesuprantami vienetai, kurie, iš akių matėsi, tąkart jau bevelijo į festivalį skristi lėktuvu.

Tuo tarpu, keletas mūsų – brutalystų – bevažiuodami į priekį spėjome įkurti kultinę avan-t-gardinę metalo grupę AngyzzZ ir net sukurti trejetą kompozicijų – “Wilno Nasze”, “Šampanas” bei “Rezervistas/Recidyvistas”. Buvo nuspręsta, jog didžiausias avan-t-gardas šioje grupėje, be abejo, būsiu aš, kadangi vienu metu grosiu klasikine septynių nailoninių stygų gitara (kaire ranka) ir paauksuotu 10 000 eurų vertės akordeonu (dešine ranka) bei dviem bačkom varysiu brutalą (kaire ir dešine koja).

Deja, mums teko atidėti pasirodymą Metalmanijoje, kadangi bosistas susižeidė ranką per autografų sesiją dalindamas parašus mūsų lenkiškiems fanams. Ir tas buvo visiškai tikėtina, kadangi pasirašinėjo jis iš karto abiem rankom už visus tris grupės narius. Mes su grupės smuikininku, kuris, beje, moka skambinti devintąją Bethoveno simfoniją, tuo tarpu gėrėm alų ir linksminomės celofaniniam bare prie Spodeko rūmų.

Festivalyje iš esmės grojo trijų rūšių grupės:
1) Kaip PARADISE LOST;
2) Kaip GROL;
3) Kaip NAHASH.

Pastarosios grojo mažojoje scenoje, kurios aš nemačiau, nes ji buvo paslėpta kažkur koridoriaus gale už laiptų, bet gerai girdėjau, eidamas pirkti zapiekankos. Jų suvalgiau gal kokias keturias. Užtat smuikininkas, tas pats kuris moka skambinti devintąją Bethoveno simfoniją, suėdė tuziną hamburgerių ir į galą kelionės namo turėjo prisiminti tam tikrus pratimus, kad galėtų iškentėti iki namų.

NAPALM DEATH tą patį gabalą grojo 10 kartų. Sakė, kad grojo ir Anglijos himną, bet aš žodžių nežinau, tai nesupratau, kuris ten. Per CRADLE OF FILTH pasirodymą pro šalį pravažiavo išsigimėlių cirkas. Scenoje pasirodė kažkokie gumbuoti angelavelniai, 5 metrų dydžio žmogus ir akrobatė. Kitų nemačiau, nes kažkaip užmigau. Žinantieji sakė, jog turėjo dar pasirodyti barzdota moteris, kuri neturi krūtinės ir tarp kojų jai vyriškas organas, bet matyt organizatoriai išsigando galimos žiūrovų reakcijos ir ji nepasirodė.

Tikrieji festivalio headlineriai – ANJ iš Rusijos ir lenkai TURBO. Pirmieji – labai juokingi. Antrieji – labai seni… ir juokingi.

Grįždami sustojome prie kažkokios užeigos. Ten kažkoks veikėjas lindo į šiukšlų dėžę ir lygtais bandė valgyti celofaną bei rinkti butelius. Iš pradžių pamanėme, jog tai kažkoks pudelis (šunų veislės), tačiau vėliau visiems pasirodė, jog tai CRADLE OF FILTH bosistas, ir nusiraminę patraukėme toliau namo.

Nežinau kodėl, bet po festivalio nusprendžiau pasidaryti tuziną išvadų ir jas užsirašyti:
1) Jaunesni negerbia vyresnių;
2) Vyresni negerbia jaunesnių;
3) Neduok grybų smuikininkui;
4) Spjaudymasis šnekant yra užkrečiamas;
5) Yra žmonių, kurie nemoka rašyti, bet moka skaityti;
6) Lenkai nemoka lietuviškai;
7) Lenkai prašydami cigaretės, pasako apytiksliai dvidešimt žodžių (pats negirdėjau, bet man taip sakė);
8) Kas antras žodis lenkų kalboje yra “kurva” (bet prašydami cigarečių jo nevartoja ir tas keista, įvertinus žodžio procentinį pasiskirstymą kalboje);
9) Mėlynas autobusiukas nenuveža namo, bet kažkur į tą pusę tikrai nuvežtų;
10) Skambinti galima ne tik pianinu, bet ir telefonu;
11) Brolis ir sesuo gali būti nuo skirtingų tėvų… ir motinų;
12) Ambraziejus yra pozeris.

Tiesa, grupė AngyzzZ išsiskyrė dėl finansinių nesutarimų.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus