Straipsniai

Kaip aš gaivinau Molėtų Undergroundą...

2005.12.20 00:00, Brutalystas

…ir ne šiaip sau kokį iš mažosios u, kurių ir taip pilna visuose Lietuvos pakampiuose, o tą vienintelį iš didžiosios U, kurį pajusti ir gaivinti retas kuris turįs galių. Šis sprendimas neatėjo netikėtai. Peno pamąstymams apie ypatingai prastą Molėtų Undergroundo padėtį man davė skausminga patirtis atostogaujant šio gražaus miestelio apylinkėse. Vasarą klajojant aplinkiniais miškais ir kemsynais, man akis draskė agonijoje besivoliojančių, nuo Undergroundo trūkumo dūstančių piliečių vaizdiniai. Tokių kritusių mačiau ne vieną ir ne du, o kokius aštuonis, jau neskaičiuojant tiesiog išsunktų ir bejėgiškai gulinčių aštuoniolikos litrinių tamsaus. Išvydęs tokius vaizdinius burnoje pajutau kartėlį, tad spjoviau cigaretę ir užsidegiau naują, šįkart tarp lūpų įspraudęs teisingą jos galą…

Grįžęs į Vilnių, apie pusmetį kontempliavau Molėtų Undergroundo gaivinimo planą, nepamiršdamas kas vakarą pagaivinti ir patį save. Planas galutinai susikristalizavo, kuomet iš veiklos pasitraukė paskutinis vietinių undergroundinių (iš mažosios!) renginių organizatorius Kaliošas. Kur jis pasitraukė, niekas negalėjo tiksliai atsakyti, bet girdėjau gandų, jog lyg ir išvažiavo į šalį, kur undergroundu kažkodėl visi vadina požeminius traukinius. Keistuoliai. Bet kuriuo atveju, supratau, jog tai ženklas pradėti veikti mano asmeniui…

Nedvejodamas ir pasitelkęs kalkinį popierių iš pradžių padariau du plakato, turėsiančio atgaivinti Undergroundą, egzempliorius. Dariau juos be jokių spausdintuvų pagalbos, plikomis rankomis, nes tai juk Undergroundas. Kone kaligrafiniu raštu plakate išdėsčiau tokią informaciją:

Underground koncertas Molėtuose, vasario 13 dieną!!!

Vieta: Baras „Penktadienis Trylika“, Vilniaus g-vė kairėje ant kampo
Gros: MAKROFLEX (metal) ir DISTROFIKAI (punk)
Kaina: 0,66 Lt
Alus: 1,5 Lt (biržų), 5 Lt (importinis)

Informacija apie tikslų adresą ir laiką – paštu.

Siųskite du laiškus adresu:
Molėtai Underground
P.O. Box 66
LT-33003 Molėtai
Lietuva

P.S. Pirmame laiške įrašykite slaptažodžius „Kur, kelinta“, o į kitą voką įdėkite tuščią voką su užklijuotu 1 Lt vertės pašto ženklu. Laukite atsakymo. Pastaba: jei gausiu tik vieną laišką, sunaudosiu jį prakuroms!“

Žinojau, kad gaivinti Molėtų Undergroundą reikia pamažu, idant per staigiai atsigavęs nepradėtų skeryčiotis. Todėl ir plakate užrašiau tik vietines grupes, nes puikiai suvokiau, jog užrašęs grupes iš kitų miestų su šiuo koncertu niekaip nenukonkuruočiau „Iki“ Žigulinio akcijos. Paskaičiavęs kaštus nustačiau simbolinę šešiasdešimt šešių centų kainą; Undergrounde save gerbiantys negalvoja apie kažkokį pelną. Nenorėdamas susilaukti nepagrįstų ir užgaulingų išankstinių priekaištų iš namo, kuriame tą žymią dieną įsikurs baras „Penktadienis Trylika“, savininkų, tyčia plakate neužrašiau tikslaus adreso. Buvau ramus – kas tikrai norės ateiti į koncertą, atsiųs du laiškus.

Vieną plakato kopiją pakabinau stotyje ant stulpo, kitą prie „Maximos“. Atlikęs sunkiausią darbą Molėtų Undergroundo istorijoje, supratau, jog dabar beliko tik laukti jo vaisių. Laukiau jų iki pat vasario tryliktosios, ir, negavęs nei vieno laiško, vos nenumiriau iš laimės. Taip, taip, taip, man neliko abejonių, jog Undergroundas (iš didžiosios!) Lietuvoje yra dar gyvas!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
velnie
2006.01.13 21:20

2, dar DUSIA yr! Tik nieks nezino nes ten tikrai U, be jokiu internetu ir kitokios viesumos:)

Widowmaker
2006.01.04 15:01

Tai gal čia kitokie Molėtai ;-)

kolybokas 666
2006.01.02 10:36

Na as pries pora metu gyvenau Moletuose ir labai gerai zinau undergroundo tioniksti.Kazkada ten buvo geri laikai buvo metalu o dabar liko tik 1 MARDUKAS.Vegetuoja.

Seadevil
2005.12.21 10:05

Taikliai:)

banditaz
2005.12.20 22:42

“Brutalystas mane labiausiai veža už tą sūrskio & mauzerio stilių komentuojant “rimtus” nūdienos įvykius ferrume”

Ne ferrume, bet realiam gyvenime, katro apraiškos gausiai liejasi forume :D

Jėga! m/

Brutalystas
2005.12.20 22:18

Sol_Invictus, U, o ne u ;/

SStorm
2005.12.20 21:40

Brutalystas mane labiausiai veža už tą sūrskio & mauzerio stilių komentuojant “rimtus” nūdienos įvykius ferrume :-)

Keep it commin’ !

Sol_Invictus
2005.12.20 21:38

Kool :) Pure Fukking underground :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus