Reportažai

JUDAS PRIEST Čikagoje – metalo dievai gyvi

2005.08.26 00:00, Linas Big Bro

Kiek pavėluotai, bes vis tiek – specialiai Ferrum’ui.

Pamatęs „Makrokoncerto“ anonsą, kuriame skelbiama, jog gruodžio mėnesį Lietuvoje apsilankys JUDAS PRIEST, tiesą sakant, maloniai nustebau. Ir čia dar švelniai pasakyta. Taigi nutariau tautiečiams papasakoti, ką pats mačiau ir ką galime tikėtis išvysti čia.

Kai atostogoms ruošiausi kelionei į Čikagą, mano giminės pasiūlė pasidairyti internete, kokius koncertus norėčiau pamatyti. Tada kažkuriame iš tinklalapių susiradau, kad Čikagoje birželio pradžioje vyks JUDAS PRIEST koncertas, kuris bus pasaulinio „Angel of Retribution“ turo dalis. Vėliau, aišku, viską pamiršau. Ir ką jūs manote – atvykęs į Čikagą sužinau, kad – taip, žmogau! Birželio 3-čiąją mes einame į PRIEST‘us! Wow!

Norėdamas, kad susidarytumėte tikresnį vaizdelį, pradėsiu nuo pat pradžių. Taigi, birželio 3-čioji. Apie šeštą valandą vakaro pajudame link „Tweeter Arena“, kuri yra velniai žino kaip toli nuo mūsų namų. Koncertui pasiruošta normaliai – ant galinės sėdynės skimbčioja dvi pakuotės „Honey Brown“ alaus (tikrai geras, esant progai, būtinai paragaukite). Per gerą valandą privažiuojame prie „Tweeter“ prieigų. Kad čia vyks kažkas grandiozinio, jaučiasi jau iš toli. Sutelktos tikrai nemenkos policijos bei savanorių pajėgos, kiekviena sankryža reguliuojama. Mus nukreipia į stovėjimo aikštelę, kur visi bendra tvarka parkuojame automobilius į nurodytas vietas. Kai užimame savo vietą, prasideda „pasiruošimas“ koncertui. Atsikemšame pirmuosius butelius alaus. Tas pats vyksta prie visų aplinkinių automobilių. Kai kas netoliese dar ir žolytę „pjauna“. Dar kokį dvidešimt minučių „forminamės“. Tada patraukiame į arenos prieigas. Čia viskas vyksta pagal amerikietišką scenarijų – metalo detektoriai, krepšių patikrinimas. Jokio atsinešto alkoholio, fotoaparatų ir t.t. Tačiau vietiniai koncerte puikiai naudojosi telefonais su fotoaparatais.

Sėkmingai įveikę pirmąjį barjerą, turime pateikti patikrinimui dokumentus, kad įrodytumėm esantys pilnamečiai ir gautumėm savo apyrankes, kurios suteikia teisę gerti „tonizuojančius“ gėrimus. Na, čia ir prasideda. Apsauginiai, du stambūs juodžiai (ten negalima sakyti „negrai“) tikrina visų dokumentus. Mano lietuviškas pasas sukelia nemenką jų susidomėjimą. Pradžioje žiūri vienas, paskui – kitas. Veidai it plytos… Išvada – pase esu ne aš… Į pagalbą kviečiamas šerifas – dvimetrinis baltasis. „Tu pas mus atvykai iš…. (karštligiškai vartomas pasas). Bandau padėti – „from Lithuania“. „Aaa…. Lithuania…. Lithuania… Lithuania is OK! Enjoy the show!”. Pajudame toliau link savo VIP sektoriaus (kiek kainavo šis malonumas, geriau nutylėsiu. Ačiū Dievui, Lietuvoje bilietai turėtų būti pigesni). Gauname savo geltonąsias apyrankes. Tada tiesiu taikymu į barą (degalai jau pamažu baigiasi). Baras VIP žiūrovas (kaip ir WC) atskirai, o tai savotiškas pliusas, kai alus ima veikti… Randame neblogo angliško „Newcastle“ alučio (kaip už septynis baksus, tikrai neblogas).

Apie pusę aštuonių turėtų pradėti groti apšildanti grupė QUEENSRYCHE. Senoji gvardija pristato savo naująjį albumą „Operation: Mindcrime II“. Ir tikrai, nespėjus normaliai gurkštelėti alučio, pasigirsta pirmieji akordai. Pagarba organizatoriams – viskas vyksta be jokių vėlavimų. Geoff Tate chebra varo tikrai neblogai. Grupė groja gabalus iš naujojo disko, taip pat ir senus gerus: “The whisper”, “Queen of the Ryche“, “Walk in the shadows”, “Empire, “Take hold of the Flame” ir t.t. Garsas tikrai neblogas. Scena kol kas uždengta juodu audeklu – laukia “headlinerių”. Pats Geoff’as bedainuodamas vis dingsta kažkur į užkulisius (gal dūmelį užtraukti, gal ko gurkštelti). Tačiau visumoje grupė atrodė labai solidžiai – puikus vokalas, puikus gitarų sekcijos darbas. Ir dar – gerokai pastambėjęs Geoff’as su savo odiniu švarku ir grandine ant stambaus sprando pasirodė labai panašus į kokį “Peterburgo banditą”. QUEENSRYCHE pasirodymo pabaigoje publika jau buvo tikrai užsivedusi. Didžiąją dalį dainų visi dainavo kartu – matosi, jog grupė gerai pažįstama Čikagos fanams.

Taigi – pertrauka prieš vakaro žvaigždes. Visi lekia kuo arčiau alaus pardavimo vietų. Reikia skubėti, kad kažko nepražiopsotum… Taigi, paskubomis pasigriebę po porą plastikinių alaus bokalų, grįžtame į savo vietas. Tai irgi ne taip paprasta (ypač laikant du alaus rankose) – kokius dešimt kartų turi parodyti bilietą budintiems savanoriams. Tačiau tvarka turi būti, į svetimą sektorių būtų labai sunku prasmukti. Grįžę randame savo vietas užimtas. Trumpas pasiaiškinimas – viskas OK. Peace for you, Man!

Ir štai devinta valanda vakaro. Scena užtemsta, pasidaro ganėtinai tylu. Tačiau po nedidelės pauzės pasigirsta daugelio gerklių “growlingas”: “Priest, Priest, Priest!”.

Pagaliau pasigirsta pirmieji “The Hellion” garsai. Prasideda! Po tokios įžangos iškarto pradedamas “Electric eye”. Scenos gilumoje matosi milžiniška raudona elektrinė akis, į kurios centrą iškyla pats Rob Halford. Publika užriaumoja iš kaifo. Visi iškart užsiveda. Rankos į viršų, kojos žergtai ir visi ritmingai “headbanginame”. Tačiau iškart krenta į akis, kad visgi amžius daro savo, nors iš esmės grupė išlaikiusi puikią formą. Pats Rob pasipuošęs puikia nauja šukuosena, tiksliau jos išvis nėra, ir “a la Lord Sauron” barzdele. Dar įspūdį daro didžiuliai Halford pentinai. Taip, taip – puikūs, dideli, blizgantys pentinai. Važiuojam toliau.

Kad susidarytų tikslesnis kovos lauko vaizdas, išvardysiu visą “setlistą”:

1. The Hellion/ Electric eye
2. Metal gods
3. Riding the wind
4. Touch of Evil
5. Judas is rising
6. Revolution
7. Breaking the Law
8. I‘m rocker
9. Diamonds and Rust
10. Deal with a devil
11. Beyound the Realms of Death
12. Turbo lover
13. Hellrider
14. Victim of changes
15. Exciter
16. Painkiller
17. Hell Bent for Leather
18. Living after midnight
19. You‘ve got another thing comming

Tokiai grupei, kaip PRIEST‘ai ganėtinai sunku sudaryti tikrai kietą „setlistą“, nes jie turi tiek puikių gabaliukų. Per trisdešimt metų prirašyta tonos muzikos. Pradžioje JP pristatė kelis gabalus iš naujojo „Angel of Retribution“. Vėliau grojo senus gerus. Mano galva, šiam vakarui buvo pasirinktas puikus kokteilis. Sakykime, kad publika iškart buvo įkaitinta iki baltumo ir tokia atmosfera išlaikyta dvi su puse valandos. Taip, taip – dvi su puse. Ne kiekviena metalinė komanda atlaikytų tokį maratoną. Taigi senoliai dar puikioje formoje: sugroti tokį koncertą ir dar su dviem bisais, čia jums ne du pirštus apm…

Tačiau grįžkime prie koncerto reikalų. Labiausiai įsiminė daugelis JUDAS PRIEST, sakyčiau, užpatentuotų receptų: Rob „screaming‘as“, dviejų gitaristų pakaitinis solavimas (Glenn Tipton ir K. K. Downing dirbo puikiai). Iš dainų labiausiai įstrigo šios: „Diamonds and Rust“, kurią JP pateikė naujoviškai, panaudodami akustines gitaras, baladė „Beyound the Realms of Death“ su nuostabiais gitarų solo, „Victim of changes“ su nerealiu Glenn gitaros solo ir Rob „screaming‘u“. Dar paminėsiu „Exciter“. Šis gabaliukas buvo ir yra mano etaloninis energetinis gabalas visomis prasmėmis – greičiu, vokalu, gitarų ir būgnų darbu. Sakykim, kad nuo jo prasidėjo atsivertimas į HMR tikėjimą. Savo laiku net bandydavome jį paleisti diskotekose…

Paminėsiu, jog po kiekvienos dainos Rob keitė savo apdarus (išskyrus pentinus, aišku). Per 30 metų jis, išties, sukaupė nemažą garderobą striukių, paltų, kepurių. O ko dar vertas jo išvažiavimas Harley Davidson per „Hell bent for Leather“. Aišku, kad scenoje, galbūt, trūko judesio. Sulaukus tiekos metų, nelabai palankstysi po sceną. Tačiau pradėjęs statiškai – tai viename, tai kitame scenos kampe, pirmame arba antrame scenos aukštuose, pabaigoje Rob jau skubiu žingsniu lakstė po sceną. Gitaristai buvo savo vietose. Gal tik bosistas Ian Hill (labai jau panašus į vieną iš brolių Tautkų) stovėjo, kaip prikaltas, tačiau tai nedarė jokios įtakos boso partijoms. Ir paskutinis grupės pirkinys – jaunasis būgnininkas Scott Travis visas savo partijas atkalė taip gerai ir su tokia energija, kad atrodė, jog jis naudoja Duracell elementus. Vienu metu visi JP grojo sustoję vienas šalia kito, viena ranka grodami kaimyno gitaros stygomis, kita – rankiodami rifus.

Scena ir apšvietimas buvo nuostabūs. Du aukštai su antresolėmis, sakyčiau. Garsas – puikus. Kolonėlių kolonos tęsėsi nuo pat scenos iki palubės. Ne be reikalo tauta gausiai naudojo ausų kaiščius, nors man patiko, kai garsas rezonavo kažkur plaučiuose.

Kas pasakytina apie žiūrovus – į „Tweeter Center“ susirinko apie 9-10 tūkstančių žmonių. Maloniausia buvo matyti, jog kai kurie JP fanai atėjo į koncertą ištisomis kartomis: senelis, sūnus ir anūkas. Taigi ore buvo purtomi ir žili, ir ne tokie žili plaukai. Nežiūrint į gėrimų ir atributikos kainas, šou pavyko puikiai. Apie tai reikšmingai kitą rytą pareiškė mano sprandas, atsisakęs sukioti galvą, bei balsas, nes jo beveik nebuvo… Atmosfera koncerte buvo taikinga, nors čia pasitaikė ir tikrai grėsmingos išvaizdos vyrukų, kurie nerealiai tatuiruotomis rankelėmis rūkė vieną žolės suktinę po kitos. Į koncerto pabaigą jie jau, turbūt, nieko nebesuprato, nes tik stovėjo ir žiūrėjo į vieną tašką stiklinėmis akimis. Tačiau kiekvienam savo. Aišku, kaip ir visur pasaulyje, buvo išgerta jūra alaus.

Baigdamas, noriu pasakyti, kad Rob Halford, Glenn Tipton, Kenneth Keith Downig, Ian Hill ir Scott Travis buvo, yra ir bus viena iš didžiųjų grupių, kurios padarė įtaką visam metalo pasauliui. Ir jeigu jie aplankys mūsų žemelę, visi, kas dar gali stovėti, privalo būti tame koncerte. Nes tai mūsų muzikos istorija, legendos, dievai. Nieko nenoriu agituoti – ateikite ir patys pamatysite.

Metal Gods are back!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
atomas
2005.10.08 00:51

Kad tik atvažiuotų, kokio velnio nėra reklamos per TV?

KrokaS
2005.08.29 22:49

Suintrigavai! reik gal sliausti i koncerta?

Ruta
2005.08.28 21:52

nu linksma, gerai parasyta. teti, taip ir toliau.:)

Angel Of Hearth And Home
2005.08.28 11:23

Galėtų ir Queeensryche kartu su JP į Europą atsibelsti. Vis gi, “Operation Mindcrime”, “Empire” ir “Promised Land” yra tikri perliukai. Judas Priest tai, aišku, laukiam ir tikimės, kad jų planai nepasikeis ir mes juos galų gale pamatysim!

diablo
2005.08.27 15:01

jau seile varva :)…………..

iron-savior
2005.08.26 20:18

Aha as turiu irgi ta DVD. Is tikro galejau nezet, nes dabar tik dar labiau laukiu sio ispudingo reginio :)

Lord Sauron
2005.08.26 19:56

O už palyginimą atsiimsi! >:]

Remigijus
2005.08.26 16:24

Taip vaizdelis turėjo būti neblogas. Galiu pasakyti nes ir aš šį tą mačiau, tiesa DVD. Įsigijau mat originalą Angel of Retribution su bonusiniu DVD, ten yra septyni gabalai įrašyti 2004m tai yra visiškai šviežutėliai. Yra ten ir grojimas kaimynų gitaromis, pasivažinėjimas Harliu, ir ištisa geriausių sunkių odinių rūbų kolekcija. O svarbiausia liuks muzika draivas ir t.t.

iron-savior
2005.08.26 13:17

Siaip Kopenhagoj setlistas kitoks:

01. The Hellion
02. Electric Eye
03. Metal Gods
04. Riding on the Wind
05. The Ripper
06. A Touch of Evil
07. Judas Rising
08. Revolution
09. Hot Rockin’
10. Breaking the Law
11. I’m a Rocker
12. Diamonds & Rust (acoustic)
13. Deal With the Devil
14. Hellrider
15. Beyond the Realms of Death
16. Exciter
17. Victim of Changes
18. Green Manalishi
19. Painkiller
20. Hell Bent for Leather
21. Living after Midnight
22. You’ve Got Another Thing Comin’

Idomu kokias dainas gros Litvoje :) .

PUIKUS REPORTAS! Respect ;)

“ir “a la Lord Sauron” barzdele” – aha! Lord Sauron matyt ir yra Halfordas. Stai ir pagavom tave pone Sauronai ;) :D :)))

SStorm
2005.08.26 12:58

Va čia tai reportas! Respect :-)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus