Reportažai

IRON MAIDEN koncertas Kaune: kai svajonė tampa realybe

2016.06.30 12:35, Gedas (Seniukas)

Vytenio Jurevičiaus nuotr. Daugiau nuotraukų: čia >>

IMG_6537

Kai pasklido žinia, kad IRON MAIDEN atvyksta į Kauną birželio 23 d., net kojas pakirto. Negi tikrai? Negi daugiau kaip 30 metų puoselėta svajonė virs realybe? Nerimastingas laukimas, kad neįvyktų kokių nors nemalonių netikėtumų, baigėsi karštą birželio 23 d. popietę, kai išsilaipinau į Nemuno pakrantę ties „Žalgirio“ arena.

Arena

Arena paliko kuo maloniausią įspūdį. Didelė, šviesi, puikiai paskirstytos erdvės. Yra kavinės, kurios labai jau lietuviškai taupė, per didžiulius karščius neįjungdamos kondicionierių. Dar tokia smulkmena: negi tikrai barų savininkai nesupranta, kad atvyksta tūkstantinė IRON MAIDEN gerbėjų minia, todėl bare vietoje kažkokio beskonio popso galėtų groti bent jau klasikinis rokas?

Alus prastas, bet taip yra visose didelėse arenose. Arba geri, arba ne.

Žmonės

Žmonių daug. Žmonės pagyvenę. Jaunimo vos keletas, o ir tas ištirpo minioje. Šiaip net kokių 35-erių metų žmogus galėjo pasijausti esantis jaunas. Smagu, kad Lietuvoje gyvena tiek daug vyresnio amžiaus žmonių, kuriems IRON MAIDEN vardas yra jų gyvenimo dalis. Ir smagu, kad būtent tokiuose koncertuose gali išvysti tiek daug nepažįstamos publikos, kurią vienija bendra meilė tiems patiems metalo dievams. Iš akies sunku vertinti, kiek susirinko, bet, manyčiau, buvo gal kokie 9-10 tūkstančių žmonių. Turbūt net nereikia sakyti, kad didžioji dauguma jų – pasipuošę IRON MAIDEN marškinėliais. Vėl gavau progą prisiminti, kad IRON MAIDEN vizualinė pusė yra neįtikėtinai gera. Net mano daugiau kaip 20 metų senumo piratiniai „A Real Live One“ marškinėliai gerai atrodo dėl ant jo užpeckelioto albumo viršelio.

IMG_6553

Atributika

Negana to, kad ir taip dauguma žmonių atėjo apsirengę kaip ir dera Maiden gerbėjų armijai, buvo puiki proga atnaujinti garderobą naujais, pačios grupės atsivežtais ir specialiai šiam turui pagamintais marškinėliais. Pasirinkimas iš bene kokių 10-15 skirtingų piešinių, formų džiugino. Kainos per daug nesikandžiojo, sakyčiau. Taip, 30 eurų už marškinėlius nėra mažai, tačiau iškart prisiminiau, kai PAIN savuosius pardavinėjo ar ne už 50 eurų. O čia – puikios kokybės IRON MAIDEN atributika su Lietuvos vardu ant jos! Grūstis prie prekyvietės rodė, kad kaina buvo prieinama. Neatsilaikiau tokiai pagundai ir aš.

Apšildymas

Kas nors jį matė?

IRON MAIDEN

Vos išgirdęs UFO dainos „Doctor Doctor“ garsus, į viską spjoviau ir lindau kuo greičiau į salę – juk kiekvienam save gerbiančiam IRON MAIDEN gerbėjui žinoma, kad būtent šia daina prasideda Britanijos metalo grandų koncertai. Pasibaigus įžangai, šviesos užtemo ir prie didžiulės, iš dviejų lygių sustatytos scenos antrame aukšte rūkstančio aukuro pamačiau iki skausmo pažįstamą vokalisto Bruce‘o Dickinsono povyzą. Nuostabus šio menininko balsas pasklido „Žalgirio“ arenoje, jam atliekant įžanginę dainos „If Eternity Should Fail“ dalį. Neilgai trukus užgrojo visi instrumentai, ir scenon įbėgo likusieji IRON MAIDEN muzikantai. Jausmas neapsakomas!

IMG_6844

Koncerto programa – skoninga ir, sakyčiau, klasikinė: didžiąją pirmos koncerto dalies dalį sudarė kūriniai iš naujausio IRON MAIDEN albumo „The Book Of Souls“, vėliau vis daugiau radosi klasikinės kūrybos: „Powerslave“, nemarusis „The Trooper“ su britų kavaleristo švarku pasidabinusiu B. Dickinsonu, ypač puikus pasirinkimas – „Children Of The Damned“. Įdomiausia, kad naujieji kūriniai, nors ir būdami gan ilgi, koncerte skambėjo įdomiai, nenuobodžiai ir, prisipažinsiu, po koncerto jie įgavo papildomo žavesio. Tarsi būtum iš arti pažiūrėjęs Mikelandželo freską.

Superhitas

Be abejonės, publika labiausiai laukė didžiojo „meidenų“ hito „Fear Of The Dark“. Panašu, kad šią dainą galima drąsiai įvardyti kaip mėgstamiausią IRON MAIDEN kūrinį Lietuvoje.

Efektai

Apie IRON MAIDEN sceninius efektus kalbėta daug, nes jie yra neatsiejama grupės šou dalis. Vis tik vaikščiojančią gigantišką Eddie, jos 3D galvą, Nelabąjį, ugnies pliūpsnius ir kitus žiūrovo akį stebinusius triukus geriausiai apibūdino vienas įrašas socialiniuose tinkluose: „IRON MAIDEN nemoka rengti koncertų, jie rengia tik spektaklius“. Ir tai yra teisybė.

IMG_6589

Trūkumai

Nežinau, ar jų būta iš grupės pusės. Kai kurie po koncerto niurzgėjo, kad garsas buvo prastas, kad Bruce‘as neištraukia. Viso šito nepastebėjau. Gal dėl to, kad visi gabalai yra mintinai žinomi? Vieninteliu trūkumu įvardyčiau publikos palaikymą. Jis buvo vangokas, ypač kai gali palyginti, kokių ovacijų, dainavimo kartu IRON MAIDEN susilaukia net ir labai artimoje Lenkijoje. Žinoma, negali reikalauti, kad 30 metų dėl politinių, ekonominių ar kt. priežasčių ignoruota publika staiga per vieną naktį taps karščiausia palaikymo armija, bet vis tik… Bent jau paniūniavimo kai kurios IRON MAIDEN melodijos tiesiog šaukte šaukiasi.

Dar?

Dar! Būtinai! Kuo greičiau! Tuo labiau, kad nebuvo sugrotas nė vienas „Seventh Son Of A Seventh Son“ kūrinys. Ekstazė, trukusi dvi valandas, verčia laukti kito britų metalo gigantų vizito.

Up the Irons!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
BritnyFox
2016.11.18 14:10

FOOD !!!

XIII
2016.11.14 15:39

FOD!!!!

Šlykštniekšis
2016.08.09 09:19

Gražios dekoracijos :))) Putoplastinių žmonių pseudoegeležinės svajonės tampa putoplastine realybe.

Shpy
2016.07.31 18:25

Blackmax
2016.07.01 14:27

Koks entuziastingas reportažas :) 9-10 tūkst., nu-nu… antras arenos aukštas uždarytas, pirmas – pustuštis. Gal kokie 5 tūkst. ir buvo.

speigas
2016.06.30 17:07

Aces High ir aš labai pasigedau.
Nei alus nei popsas kaboke neužnkniso, nebent esi senis niurzgyla :) Tiesiog visos mintys buvo apie netrukus vyksiantį show, tai nekliuvo nei kiek.
Ir ką gi, koncertas nenuvylė, o ypač žavėjo profesionalumu, Bruce’o energija, duok dieve jam sveikatos. Vokalas tai dingdavo, tai nukirptas būdavo, kaip kažkas minėjo.Bet tai buvo nė motais, nes ne pirmas kartas. Na o dėl to spektaklio, hm,… 83 metais gal tai ir darė įspūdį, nes tai buvo nauja, dabar tai labiau tradicija, nes kitaip mažumėlę vaikiškai išrodo. Bet nu dzin. Buvo ok ir tai buvo pirmas kartas kai rimtai pagalvojau, kad gal vis dėlto ausų kamštukai per metalo koncertą nėra jau toks prastas dalykas.. :)

Birutė
2016.06.30 15:47

Mačiau supportą. Truputį be ryšio, bet juk paties Steve Harris sūnaus grupė, tai šiek tiek atleistina. Seniuk, bent jau galėjai pavadinimą pagooglinęs parašyti :) The Raven Age

Sutinku dėl ausį rėžusios pop muzikos arenos baruose. Kažkiek nesutinku dėl nesikandžiojusių atributikos kainų – 30 eur nėra mažai. Todėl esu patenkinta pora ne blogesnės kokybės IM maikučių, kurių viena yra special edition, neseniai atsivežtų iš svetur. Kone dvigubai pigiau. Bet kiekvienam savo.

Nesugrojo ir “Aces High”, taigi išties DAR! Nors ir mačiau IM jau penktą kartą, ir dar vienas netrukus nusimato. Betgi grupės, nuo kurios prasidėjo asmeninis “geležinis” kelias, niekaip nebus per daug…

Asilo_Beretė
2016.06.30 14:05

Kai kurie po koncerto niurzgėjo, kad garsas buvo prastas, kad Bruce‘as neištraukia.

Su vokalu tikrai problemų buvo. Dalis žodžių tiesiog kažkur dingdavo kaip nukąsti, keičiau vietas, tai parterio pabaigoje prie tvorelės lyg ir geriau, bet vis tiek ne kažką. :(

Morandis
2016.06.30 13:15

Gražus rašinys, su emocija ir euoforiniais prakaito lašeliais. Lygiai taip ir aš jaučiausi. :)

Chloras
2016.06.30 13:04

Labai gera apžvalga. :) Up the irons!

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus