Reportažai

IR albumo pristatymas – „naujas kraujas“ nekreša

2005.11.07 00:00, Birutė

Foto: Jurgita Nagrockytė. Daugiau foto čia

Lapkričio 5–oji pateikė dilemą: ką pasirinkti? Vienas iš variantų buvo „Raudonojo malūno“ menėse minimas DIKTATŪROS dešimtmetis. Kitas – IR debiutinio disko „Now or Never“ pristatymas plačiajai publikai „Bix“ bare. Nors persiplėšk. Galiausiai tas antrasis persvėrė svarstyklių lėkštę, taigi įsibraunu į beveik sausakimšą baro erdvę, kur gerų draugų dėka net pavyksta prisėsti prie rezervuoto staliuko. Na, mat jį velniai, kad už alaus bokalą tenka pakloti visą penkinę. Užtat labai smalsu išgirsti, ar per metus su viršum nesukrešėjo „naujas kraujas“ (prisiminkime – pernai ši komanda laimėjo tradicinį debiutantų festivalį).

IR albumo pristatymas – „naujas kraujas“ nekreša20 val. užgesinamas TV ekranas, kuris ir taip ne itin rūpėjo muzikos fone. Pirmieji veiksmo vieton kaip tik ir žengia IR nariai, matyt, nusprendę atlikti savo misiją ir po to kaip reikalas pašvęsti. Na, niekas nepasufleruoja, kodėl taip vadinasi debiutas, bet jau po pirmų akordų tenka susivokti: tu turėjai būti čia dabar arba niekada. Vienas po kito skamba tik šiame diske įrašyti kūriniai, kurių į grunge besilygiuojantis stilius (vadinkime tai tiesiog alternatyva) toks „vežantis“ ir smagus, jog stoviniuojantys klausytojai nejučia ima linguoti, paskui bujoti, o galiausiai – strykčioti ir stumdytis, ne blogiau kaip per pogo pratybas. Tą pamatęs Germanas su kitataučiais kolegomis taip pat įsijaučia, ir tuomet šėlsmo įelektrintoje aplinkoje pradeda trūkti oro. Bet visiems tiesiog linksma. Kai kas fotografuoja internacionalinę trijulę, net užsilipę ant kėdžių. Germa dėkoja iš svetur atkeliavusiam garsistui Sergejui, vieną kūrinį skiria gimtadienį tądien švenčiančiam tėvui (simboliškai besivadinantį “To Father“) ir skelbia „akciją“, kurios esmė – „Now or Never“ galima įsigyti čia pat, „po laiptais“, pigiau ir anksčiau, negu šis pasirodys prekyboje. Valandą trunkantis prisistatymas vis labiau užveda, taigi, kaip ir priklauso, liaudis išsireikalauja biso. Šis, “nusižengiant“ taisyklėms, yra kompozicija, nepatekusi į diską, bet dėl to ne mažiau patraukli. O kai vakaro kaltininkai pradeda vyniotis laidus ir krautis instrumentus, kiekvienas, manau, padaro išvadą, kad per metus buvusių debiutantų–laureatų kraujas ne tik nesukrešėjo, bet dargi pagerino savo savybes. O tūsas iš tiesų dar tik prasidėjo.

Po pertraukos IR „triumfą“ pagerbia lietuvių liaudies instrumentinis ansamblis ARBATA, kuris, kaip sakosi patys nariai, ne tik labai vertina šią grupę, bet jau seniai susiję su ja „šeimyniniais“ saitais. Kaip ten bebūtų, ši kompanija, turinti ir akordeonistą, smagiai ir uždegančiai skelia savo įsimintinus gabalus. Taip smagiai, kad bešokčiojantys žmogeliai kone griūva ant sėdinčiųjų ir sunkiai praleidžia net užsakymus priimančius ar vykdančius barmenus. ARBATOS linksmybės tęsiasi tik šiek tiek trumpiau negu IR pasirodymas, bet žiūrovai taip ir neiškaulija „Kalėdų“, kurios, pasak vokalisto, bus vėliau. Tačiau vienas iš jų, itin įsismaginęs, prašo vokalisto „padaryti jam vaiką“, kas turėtų pamaloninti dabar visur linksniuojamų gėjų atstovus, deja, gamta kol kas tokio įvykio nepripažįsta. O tuomet – dar viena pertrauka. Autografai ant digi-pako. Patenkintas leidėjo – „Zonos“ boso Dovydo veidas.

IR albumo pristatymas – „naujas kraujas“ nekrešaPo josios kampą, kurį gal ir galima vadinti scena, užima kauniečiai MOUNTAINSIDE, kurių bosistas palinki IR trijulei parduoti ne mažiau 10000 debiutinio albumo egzempliorių. Tegu šis palinkėjimas pildosi, tuo tarpu „pasidauginę“ rokeriai (antrojo gitaristo Mariaus pavidalu) užverda čia dinamiško, čia ramesnio, ar visai lyriško veiksmo eigą. „Draivas“ toks geras, kad asmeniškai darau išvadą šią grupę tinkant įvairių pomėgių auditorijoms. „Metalo!”, šaukia keletas čia susirinkusiųjų. Na, iš dalies MOUNTAINSIDE kūryboje galima rasti ir to. Bet visumoje tai tiesiog geras, išdirbtas, įdomus rokas, nė kiek nenusibodęs per tą nepilną valandą. „Bosistas girtas“, pusiau juokais kažkas pareiškia. „Nė velnio“, pasigirsta Ryčio atkirtis, ir puiki muzikėlė liejasi toliau, kartu su dideliu alaus kiekiu. Nėra tik „Birutės“, jau antri „nesukalbami“.

Te nesupyksta paskutiniai to vakaro dalyviai – svečiai iš Latvijos JANE‘S UNIT, kad nieko nepasakysiu apie jų šou. Mat pagailėjusi nuosavų kojų, brangstant ir sudėtingėjant taksi išsikvietimui, suskatau į paskutinį transportą. Taigi, teko paaukoti šią grupę, kurios dar ir neteko išgirsti. Ką gi, turbūt tai ne paskutinis kartas. O IR muzikantams reikėtų palinkėti neprarasti entuziazmo ir iš tiesų parduoti dar daugiau CD kopijų, nei palinkėjo MOUNTAINSIDE vyrukai!..

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
konung
2005.11.09 00:01

Jo gero daikto būta :) Lauksim dar.

morrison
2005.11.07 20:42

“Nėra tik „Birutės“”

prisiminiau 33%kpiv originalios birutes dainos mp3 tage uztikta “rekomendacija”:

kaip lengviausiai suerzinti grupe mountainside: 1. dar neprasidejus prieni prie saro ir klausi ‘kada grosit birute?’ 2. koncerto metu reki ‘birute!!!!’ 3. per kiekviena mountainside gabalo priedaini dainuoji ‘biruuuuuuuuuuute….’

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus