Straipsniai

Interviu su CANNIBAL CORPSE

2010.08.29 00:00, SStorm

Foto: Crazyte. Daugiau foto: čia >>

JAV death metalo monstrai CANNIBAL CORPSE Lietuvoje lankėsi rugpjūčio 17 d. Tai buvo trečiasis grupės vizitas į mūsų šalį. Koncerto Vilniaus klube „New York“ metu radijo stoties „Start FM“ (94,2 FM Vilniuje ir www.startfm.lt internetu) sunkiosios muzikos laidos „Audronaša“ vedėjas Romanas (aka SStorm) pakalbino CANNIBAL CORPSE vokalistą George‘ą “Corpsegrinderį” Fisherį.

Interviu su CANNIBAL CORPSE Tai ką, jūs jau trečią kartą Lietuvoje. Ar prisimenate prieš tai buvusius du kartus? Tai buvo 2004-aisiais ir devyniasdešimt kažkelintais?

Jo, jo. Pirmasis buvo su DARK FUNERAL ir INFERNAL MAJESTY labai mažame klube. Prisimenu, reikėjo patiems pasidaryti užtvarą, nes žmonės labai stūmė link scenos. Laikiau savo koją ant monitoriaus, kuris tuo pačiu buvo ir užtvara. Prisimenu, kad buvo tikrai nesveikas pasirodymas!

Pradėkime nuo pradžių – kas įkvėpė jus įkurti death metalo grupę? Beveik neabejoju, kad tuo laiku jūs visi buvote pamišę dėl thrash metalo?

Taip, mums tikrai patiko thrashas, tarkim KREATOR – tai kaip tiltas nuo senojo thrash metalo iki šiuolaikinio deatho. Asmeniškai labai mėgau tokias bay-area komandas, kaip EXODUS, TESTAMENT, FORBIDDEN ir taip toliau. Manau, kad mes esame artimesni grupėm KREATOR, SODOM, DARK ANGEL – toms grupėms, kurios buvo tarsi tiltas tarp thrasho ir deatho. Tikrai niekada nepykome ant thrash metalo. Juk patys užaugome su BLACK SABBATH, IRON MAIDEN, JUDAS PRIEST. Tuo metu viskas darėsi vis sunkiau ir sunkiau, gyvenome tokioje eroje…

Blackie Lawless iš W.A.S.P. yra sakęs, kad daugiau niekada negros dainos „Animal (Fuck Like A Beast)“ gyvai, nes jam gėda prieš savo vaikus dėl dainos žodžių. Kaip jūs paaiškinate savo vaikams, apie ką yra CANNIBAL CORPSE dainos?

Mums niekada nebus gėda groti nei vienos dainos, kurią turime. Tai nėra realybė, tai – fantastika ir neturi nieko bendro su realybe. Turime juk dainų ir apie zombius, o jie nėra realūs. Polas turi dukterį, aš turiu dvi dukteris – ir man tikrai negėda prieš jas dėl nieko, ką esu padaręs. Jeigu teisingai jas auginsi, kad jos suprastu riba tarp fantazijos ir realybes ir viskas bus gerai. Mes nekalbame jokiomis religinėmis ar politinėmis temomis. Mums patinka siaubo filmai ir mūsų dainos yra apie tai. Tiesiog trumpos siaubo istorijos. Mums tikrai dėl to negėda. Negaliu kalbėti už Blackie Lawless, visai neseniai su jais grojom ir galėčiau prisiekti, kad jie grojo ta daina, bet gal ir ne. Juk tai parašei, tai turi vaikams apie tai papasakoti, jie juk anksčiau ar vėliau užaugs ir supras viską.

Tačiau, ar tavo dukros klausė tavęs, apie ką yra CANNIBAL CORPSE dainos?

Kol kas dar ne, joms nerūpi. Jeigu paleidžiu muziką mašinoje, jos linksi galvas, tačiau neprašo, kad uždėčiau CANNIBAL CORPSE. Klauso visko, ką aš klausau. Visai neseniai nemažai klausiau HEAVEN AND HELL ir joms patiko. Šiaip man tai visai nesvarbu, kiek tai susiję su vaikais, tai man labiau rūpi kiti reikalai. Žinau, kaip aš užaugau ir kaip kiti nariai užaugo, ir niekas niekam neatsitiko nors ir nuolat klausėmės metalo, nors davatkom tai atrodo baisus dalykas. Žinau, kad, jeigu teisingai užauginsiu savo dukras, jos supras, kas teisinga, o kas ne, ir neužaugs kažkokiom psichėm.

Interviu su CANNIBAL CORPSE Net per death metalo piką tik keletas deatho grupių sugebėdavo užsidirbti ir gyventi iš muzikos…

Dabar kiekvienas iš mūsų turi po du namus, 10 mašinų ir kelis rūmus (juokiasi). Na, mes sugebame pragyventi iš muzikos. Žinant, kiek mes turuojame, būtų kvaila, jeigu neužsidirbtume pinigų pragyvenimui, būtume kvaili. Juk išeiti iš darbo tokiam laikui, kokį mes būname kelyje… Esame labai laimingi, sunkiai dirbame ir suprantame, kad didelė priežastis, kodėl mes čia, yra žmonės – jie ateina į pasirodymus, perka kompaktus ir marškinėlius. Mums pasisekė, kad mes čia, ir ta sėkmė yra dvejopa – visų pirma todėl, kad sunkiai dirbame, o antra – dėl atsidavusių gerbėjų. Džiaugiamės, kad esame viena iš nedaugelio grupių, kurioms tai pavyksta.

Kokia situacija yra su Amerikos death metalo scena – ar jus bendraujate tarpusavyje, einate į vakarėlius ir panašiai?

Tampoje tikrai yra nemažai žinomu grupių – MORBID ANGEL, OBITUARY, DEICIDE – tu, kurias žino žmones. Tų vyrukų ypatingai daug nematome, kadangi kai tik grįžtame – paprastai jie būna išvažiavę į turus. Nežinau, ką veikia MORBID ANGEL, tačiau OBITUARY visą vasarą turavo, kaip ir mes. Pora festivalių net kartu sugrojome ir Džonas Tardis žadėjo savo namuose surengti barbekiu, kvietė ir mus. Neseniai matėmės su SUFFOCATION, su jais esame seni pažįstami. Tikrai su visais palaikome ryšius, ypač dabar, kai yra internetas ir tai pakankamai lengva. Tačiau tikrai negalime nuolat su jais linksmintis, nebent turuojame kartu arba susitinkame kokiame festivalyje. Jie visi išsibarstę. Kaip jau sakiau, dabar OBITUARY išvarę, tačiau, kai grįšime, jie ko gero vis dar turuos, taigi vėl nesusitiksime. Nors kadangi Džonas Tardis mus pakvietė, tai, ko gero, nuvyktume į jo barbekiu, jeigu tik būtų galimybė, juk mes draugai. Tačiau daug matytis, deja, niekaip nepavyksta dėl tų pačių priežasčių. Yra baras, kuris vadinasi „The Brass Mug“ ir mes visi mėgstame ten pabūti ir išlenkti bokalą. Tai mažas baras, tačiau ten vyksta daug koncertų, groja vietinės grupės. Kaip jau sakiau, deja, neišeina daug lėbauti su kitais, kadangi tiesiogine prasme nebūname pakankamai namuose.

Jus vadina vienais iš siaubu paremto death metalo pradininkų. Kaip jūs žiūrite į tai dabar, kai tiek daug grupių dainuoja apie tuos pačius dalykus?

Viskas puiku! Juk jie turi apie kažką dainuoti.

Tačiau, ar glosto tavo savimeilę, kad esi vienas iš to įkūrėjų?

Ko gero, kažkur giliai viduje žinome, kad padėjome tai įkurti. Tačiau tikrai nesakome, kad, va, čia mes kokie kieti, nes tai pradėjome. Ne mums tai spręsti, ne mums sakyti, kokia mūsų vieta istorijoje. Žinome tik tiek, kad buvome su death metalu nuo jo pradžių. Akivaizdu, kad dabar esame viena žymiausių šio stiliaus grupių, kad daug žmonių įkvėpėme. Tai aišku labai malonu, tačiau tikrai dėl to nesipučiame. Mums labiau rūpi, ar buvo geras pasirodymas, ar bus geras turas, ar bus geros grupės ture. Mes daugiausiai galvojame apie tai, o tikrai ne apie mūsų indėlį į metalą. Tai fanų darbas! Juk fanai perka muziką, tad, jeigu jie perka mūsų muziką, ko gero, esame pakankamai geri ir pakankamai žinomi. Ir išvis, man reikia gerti alų!

Ką jūs veikiate tarp turavimo ir įrašinėjimo? Ar netapo death metalas savotiška rutina?

Negyvename vien death metalu! Kaip jau sakiau, Polas turi namą ir dukrą, aš turiu dvi dukras. Visi darome tuos dalykus, kurie mums patinka, kai nesame kartu. Namo kieme turiu tvenkinį, tai kartais varau pažvejoti. Dar daug žaidžiu „Warcraftą“. Leidžiu laiką su dukrom. Patas dažnai varo į šaudyklą pašaudyti iš savo ginklų. Aišku, einam ir pagerti į barą. Visi turime ką veikti namie, tai tikrai nėra death metalinis gyvenimas. Kiekvienas mūsų yra skirtingas ir turime skirtingus interesus, be abejo, turime ir tų pačių – kartais susirenkame į tą patį koncertą, žiūrint, kas groja. Bet tikrai nesėdim visą dieną namie su ausinėmis klausydami death metalo!

Bet klausimas buvo toks – ar turite kokius nors paprastus darbus, kuriuos reikia dirbti?

Ne, ne, ne, mūsų darbas yra muzika, muzika mus išlaiko. Netenka keltis 6 ryto. Nebent esame ture, tada būna, kad tenka po pasirodymo 2 valandą iš karto varyti kitur. Tada būna šūdas. Tačiau kitu atveju, nebent reikia kažkur skristi groti, mums tikrai nereikia keltis 6 ryto ir eiti į darbą. Kartais nebent tenka keltis ir prižiūrėt dukras, tačiau tai ne darbas, tai malonumas! Va, jauniausioji dukra kaip tik eis į darželį. Trumpai tariant – neturime paprastų darbų!

Provokacinis klausimas – ar kada skaičiavote, koks populiariausias žodis jūsų dainose? Jeigu neskaičiavot, gal turite įtarimų?

Hmm, koks dažniausiai vartojamas žodis mūsų dainų tekstuose? Blood, rotten? Barnsas dažnai sakydavo „rotten“ ir tai visus gerokai užkniso, viskas buvo „rotten“. Tačiau tai labai sena istorija. Šiaip tai paprastas žodis, turbūt „blood“…

Spėkit!

Na, tikrai nežinom, gal jūs žinot?

Ne, nerinkom jokios statistikos!

Tai čia labai geras klausimas, nes ir mes nežinom. Net tie gabalai, kuriu pavadinime nėra žodžio „blood“, savo tekstuose vis tiek, ko gero, šį žodį turi. Tai va, sakyčiau, kad, ko gero, populiariausias žodis – „blood“.

Dar vienas provokacinis klausimas – kas geriau, kiekvieną pasirodymą groti „Hammer Smashed Face“, ar atsakinėti į klausimus apie Krisą Barnsą?

Kas geriau? „Hammer Smashed Face“ (juokiasi).

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Miuleris
2010.09.01 16:20

kur tai dingo patys linksmiausi komentarai:)

Kostra
2010.08.31 12:52

Tai gal ir ne jie pradėjo tokius tekstus rašyt, bet prie jų išpopuliarinimo tai labai stipriai prisidėjo.

K.I.N.G.
2010.08.30 09:12

jo, neblogas interview

Evilized
2010.08.29 21:05

*tekstus

Evilized
2010.08.29 21:05

Na jau, tikrai ne CC pradėjo siaubo tematika paremtus tektus varyt ;)

speigas
2010.08.29 19:21

“Namo kieme turiu tvenkinį, tai kartais varau pažvejoti.”
jo. Aš tai turiu namie šaldytuvą virtuvėj, tai kartais nuvarau kaip į barą alaus.
Bet šiaip zajabys intervas.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus