Straipsniai

INFESTATION muzika tinka ir erotiniams klipams

2017.05.07 13:53, Gedas ir Tomas

Infestation2Vilniečiai INFESTATION visai neseniai įšoko į Lietuvos sunkiosios muzikos sceną ir jau spėjo ne tik pradžiuginti intensyviais savo pasirodymais, bet ir išleisti debiutinį albumą „Social Cannibalism“. INFESTATION būgnininkas Vytautas, gitaristas Laurynas ir vokalistas Defma užsuko į radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidą „Audronaša“ papasakoti apie savo debiutinį kepinį ir apie neapsakomą INFESTATION muzikos erotinį pobūdį.

Pradėkime pokalbį nuo pačių šaknų. Kaip susidomėjote brutalu, kaip stiliumi, ir kaip atėjote į šitos muzikos sceną?

Vytautas: Kalčiausias dėl to yra Laurynas, nes jis mus visus pritempė iki slamo.

Lauris: Šaknys nuo vaikystės (juokiasi). Tėvas prieš miegą man leisdavo AC/DC ir t. t., o paskui ši muzika užaugo iki sunkesnės.

Kaip iš hobio, iš muzikos, kurios patys klausėtės, viskas pavirto grupe INFESTATION?

Vytautas: Grupė turbūt irgi hobis (šypsosi). Prisimenant pačią pradžią, buvo du žmonės, kurie ieškojo, kur galima būtų kuo garsiau groti. Kai jau susirado, kur galima garsiau groti, sugalvojo burti grupę. Taip galiausiai priėjome prie dabartinio varianto, kai grojame brutalų slamą. Iki ateinant Laurynui, išvis dar mėtėmės po stilius.

Lauris: Kai aš atėjau, jie dar grojo folk metalą (juokiasi).

Vytautas: Jau turėjome viziją, kad norime groti kažką panašaus į metalą ir žinojome, kad su laiku tai į kažką išsirutulios. Atėjo Laurynas, kuris norėjo groti death metalą, o mes jam pagrojome ENSIFERUM baladę. Sukandęs dantis jis sutiko su mumis groti, o kadangi jis daugiausiai visus rifus rašo, tai taip ir išėjo, kad įkliuvom. Įsileidom paršą į vištidę (juokiasi).

InfestationO kokiu būdu vieni su kitais susipažinote?

Vytautas: Ieškojome gitaristo, atsidarėme Ferrumą – o! – vienas durnas, kitas durnas, o trečias, žiūrėk, dar ir gitara groja (šypsosi). Taip ir pakvietėm.

Lauris: Aš buvau įdėjęs skelbimą, kad ieškau su kuo groti, bet jau buvau netekęs vilties. Ir štai po pusės metų Vytautas parašė. Aš: kas čia dabar? Jau netikėjau, kad kažkas bus, o čia parašo bičiukas, kad va, mes čia grojam folką, defą, ateik pažiūrėsi…

Vytautas: Taip mano asmeninė pažintis su defu ir prasidėjo. Kai Laurynas užrodė, jis tapo pačiu mėgstamiausiu mano stiliumi.

Iki INFESTATION pasirodymo Lietuvoje nuo GROL laikų brutalas buvo nulindęs labiau į pankų, hardkoro, grindo sceną. Ar po to, kai INFESTATION išlindo į dienos šviesą, jaučiate kokių nors pokyčių metalo scenoje?

Vytautas: Turbūt turi omeny grindą, kuris labiau iš pankų scenos. Vis dėlto šviečiasi, kad slamo vieta irgi priklauso labiau hardkorui. Daugiausiai kritikos arba neigiamų komentarų, kad mūsų muzika neveža, girdima iš senosios kartos metalistų, o štai pankai tokią muziką priima labai mielai. Taip yra ne tik Lietuvoje. CUMBEAST irgi minėjo, kad pas juos metalistai slamo nemėgsta, todėl jiems tenka groti hardkoro tūsuose. Tai, aišku, šiek tiek keista.

Infestation1Nors „Social Cannibalism“ yra jūsų debiutinis albumas, bet prieš tai jau buvo pasirodęs keturių grupių splitas „5 Ways of a Flesh Fest“. Kaip INFESTATION atsidūrė jame?

Vytautas: Su mumis grojo Paulius, pas kurį viską ir įsirašėme. Dabar jis jau nebegroja su mumis, bet išliko labai geras grupės draugas. Paulius su savo ankstesne grupe buvo išsileidęs pas tą vokietį (Andreasas Riegeris, „Lower Budget Records“ savininkas, – red.), dėl to Paulius pasiūlė kreiptis į jį. Mes kaip tik turėjome išsileidę savo promo gabalą „Šlykštynė“, o jis kaip tik ieškojo kelių grupių šitam splitui. Mes pasiūlėm, jis sutiko, taip viskas ir išėjo. Dar jis, rupūžė, turėjo ir mūsų EP išleisti, bet nešė muilą.

Ar po EP „Ką Pasėjai Tą ir Pjausi, Ką Papjovei už Tą ir Sėsi“ būta kokių atgarsių?

Vytautas: Mūsų EP vieną gabalą panaudojo pusiau erotiniam vaizdo klipui. Net neatsiklausę. O tas klipas rinko milijonus peržiūrų. Baisiai paklausus klipas. Na, ten kažkokia panelė lošia „GTA“ ir skamba mūsų gabalas. Mes nei ko prašėm, nei ką, o vieną rytą žiūrim, kad like‘ai tik plaukia, žmonės YouTube komentuoja, kad šito gabalo mėnesius ieškojo. Žodžiu, tie, kurie šitą dainą atrado, jį neprastai gyrė (juokiasi).

Pradėjote nuo lietuviško defo, o „Social Cannibalism“ perėjote prie angliškų pavadinimų…

Vytautas: Lietuviškai daug kas skamba kaip prikolas. Pasitarėm, kad mūsų daugiau klausosi ne Lietuvoje, todėl angliškai paprasčiau rasti muziką ir atsiminti pavadinimus. Šitam albumui buvome pasirašę ir lietuviškus pavadinimus, bet patys žinome, kaip būna bjauru, kai tau patinka kokia nors grupė, bet negali iššifruoti jos pavadinimo. Padarėme kaip paprasčiau.

Kada supratote, kad laikas ne splitais ir EP užsiiminėti, o išleisti pilną albumą fiziniu pavidalu?

Vytautas: Iš karto po epaškės. Gabalai natūraliai kaupėsi, kaupėsi… Palyginti su EP jie mums patiems labiau patinka, todėl nusprendėme juos išleisti.

Laurynas: Buvo daugiau gabalų, bet ne visi pateko į albumą. Įrašus padarėme per savaitę-dvi.

Infestation_FrontAr įrašinėjimo procesui pagelbėjo tai, kad iki jo jau buvote smarkiai apsitrynę Lietuvos undergroundo scenoje, nemažai kartu pagroję?

Laurynas: Manyčiau, kad taip. Įrašant būna, kad pagalvoji, o kaip viena ar kita vieta skambės koncertuose ir tada parašai tokį rifą, kad paskui nori nenori reikia galvą laužyti. Kai kuriose vietose gabalus rašome patogesnius grojimui.

Vytautas: Būna, kad nepabaigtą gabalą pasigrojam, pažiūrim, kas ką veža, vertinam, pamodifikuojam ir galiausiai jį pabaigiam. Grojimas gyvai turi nemažai įtakos. Ir ne tiek gal įrašinėjimo procesui, kiek kūrybiniam.

Šiais laikais labai madinga sukišti į albumus tiek gabalų, kiek tik telpa. O štai jūsų „Social Cannibalism“ yra labai draugiškos apimties. Kaip susilaikėte nuo mados pridėti visko kuo daugiau?

Laurynas: Mūsų požiūriu, pusvalandis yra optimali trukmė.

Ar „Social Cannibalism“ turi vieną, visas dainas apimančią, temą?

Vytautas: Albumas yra apie žmonių degradaciją, socialines problemas. Jei gore scenoje labiau įprastos žarnos, mėsos gabalai, pas mus viskas yra labiau apie kultūringą pusę, nors tai yra ne mažiau baisu. Rimtos problemos pateiktos su bajeriuku.

Kas sukūrė „Social Cannibalism“ viršelį?

Laurynas: Viršelio autorius yra Saulius Maldaikis – mano tėvukas. Jis yra menininkas, daug piešia. Paklausiau jo, gal jis norėtų ką nors nupiešti, nes mes kaip tik turim idėją išleisti albumą. Pasakiau, kokio formato piešinio reikia, kokios mūsų idėjos, o toliau leidau jam pasitelkti savo vaizduotę. Jis nupiešė mums labai daug – gal penkiolika – piešinių. Išsirinkom labiausiai tinkantį.

Defma: Kam tėvai mašinas dovanoja, kam – albumų viršelius.

Infestation-AudronasojePereikime prie INFESTATION vokalo. Defma, ar vaikystėje chorą lankei, ar tai yra natūralus talentas? Ar šeima ir pažįstami prie giminės stalo didžiuodamiesi tavęs prašo padainuoti įžymiuoju INFESTATION balsu?

Defma: Kadangi anksčiau grojau Panevėžy su REINCOR ir INHERITAGE, galima sakyti, natūraliai prie tokio vokalo priėjau. O šeima ir giminės apie tai nieko nežino ir dainuoti baliuose nepaprašo (griausmingas kitų grupės muzikantų juokas).

Nuo bendro turo su VISCERA TRAIL kaip ir prasidėjo jūsų dalyvavimas koncertų organizavimo veikloje, kas vėliau išvirto į visą festivalį „In‘Feast“. Kokie skirtumai yra tarp to, kai aptarnauji muzikantus ir kai esi pats muzikantas?

Vytautas: Gastrolės su VISCERA TRAIL buvo iš esmės organizuotos mūsų bosisto. O mes visi, pakeliavę po festivalius, nusprendėme, kad trūksta Lietuvai kažko tokio.

Laurynas: Slovakijoje prie ežero gerdami pigų vyną, galvojom, kad būtų faina bent mažiuką festivaliuką pasidarius. Pasikviestume grupes, kurias patys norime išgirsti, parodyti dar ką nors įdomaus…

Vytautas: Taip jau išėjo, kad Lietuvoje antra ir trečia slamo grupės grojo būtent pas mus, nes, be PATHOLOGY, mes nieko iš slamo neprisimename, kad būtų kažkas groję Lietuvoje.

Ar patiems ūpo nenumuša, kad „In‘Feast“ yra sunkiai komerciškai pagrįstas reikalas?

Vytautas: Visų pirma, reikia paminėti, kad „In‘Feast“ nėra vien tik infestų festivalis. Infestai tik prisijungė prie jo organizavimo. O atsiliepimai apie festivalį labai geri. Mums patiems buvo žiauriai smagu, todėl tikrai darysime jį dar.

 

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Deferys
2017.05.08 13:52

Nelabai kabina albumas, sunkokai susiklause tos 26min. Kriu kriu:)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus