Straipsniai

INFERNAL WAR varomoji jėga – neapykanta

2016.07.06 20:29, Gedas (Seniukas)

14386_photoBent jau man asmeniškai šiemetiniame „Armageddon Descends“ festivalyje pati kiečiausia grupė buvo lenkai INFERNAL WAR, kurių naujausias albumas „Axiom“ iki šiol nedingsta iš mano grojaraščio. Jau antrą kartą su grupe Lietuvoje lankęsis INFERNAL WAR vokalistas Herr Warcrimer davė interviu radijo stoties „Start FM“ metalistų šutvei „Audronaša“ dar prieš pasirodydamas „armagedono“ publikai.

„Audronaša“ kalbina grupę iš Lenkijos INFERNAL WAR, kuri šiandien „Armageddon Descends“ festivalyje dar tik lips ant scenos. Lietuvoje lankotės jau ne pirmą kartą, teko groti festivalyje „Kilkim žaibu“…

Taip, „Kilkim žaibu“ grojome prieš septynerius metus. Tada buvo labai smagu, todėl džiaugiamės pas jus sugrįžę. Viskas čia puiku: salė, organizatoriai. Visada norėjau aplankyti Vilnių, o dabar jame lankausi pirmą kartą, kas yra tikrai smagu.

„Armageddon Descends“ ir „Kilkim žaibu“ festivaliai ideologine prasme turi tam tikro panašumo. Ar jūs kruopščiai atsirinkinėjate koncertus, į kuriuos esate kviečiami?

Nesame profesionali grupė, todėl didžioji dalis mūsų koncertų yra paremta abipusiu supratimu. Mums nesvarbu pinigai, mums svarbu padaryti ką nors gero, kas svarbu tiek mums patiems, tiek koncerto organizatoriams. Taigi mūsų koncertinė patirtis nėra tokia pati, kaip garsių grupių. Mes esame tik undergroundo grupė, todėl, kai mus kviečia groti, bendraujame su organizatoriais ir žiūrime, ar sutampa mūsų siekiai.

INFERNAL WAR egzistuoja jau beveik 20 metų, o jūsų sudėtis išliko labai stabili. Jūs teturėjote tik keletą permainų. Kodėl INFERNAL WAR yra tokia pastovi grupė?

Nes mes esame draugai. Nes mes jaučiame aistrą muzikai. Mes nuoširdžiai tikime tuo, ką darome. Tai nėra verslas, nesame garsi komercinė grupė – mums į visa tai nusišvilpt. Darome tai, kas mums artima, be to, tobulai vienas kitą suprantame. Kartais nerepetuojame kelis mėnesius, bet tada susirenkame drauge, ir viskas veikia kaip laikrodis. Egzistuoja tarpusavio supratimas: tiek muzikinis, tiek psichinis. Viskas tiesiog dera.

Atrodo, kad neapykanta žmonijos ir ją lydinčių religijų atžvilgiu yra varomoji INFERNAL WAR jėga. Kaip šis požiūris keitėsi per visus tuos 20 metų?

Viskas tepasikeitė tik tiek, kad esu senesnis ir labiau tulžingas, dar labiau nevirškinantis visko. Žinau, kad INFERNAL WAR dažnai yra susiejama su ekstremaliu antireliginiu judėjimu. Anksčiau norėdavau sukurti savąjį „Pleasure To Kill“ ar SARCOFAGO pirmąjį albumą, t. y. kažką labai tiesmukiško. Tiesa, aš norėjau sukurti tokios muzikos black metalinę versiją. Ir aš ją sukūriau. Vėliau viskas kiek pasikeitė. Štai, pvz., „Axiom“ dainos yra kandesnės, intravertiškesnės, labiau susijusios su asmeniniu tikėjimu, pykčiu, nusivylimu. Šios dainos nėra nukreiptos prieš religiją, nes man ji visiškai nerūpi. Blemba, aš tiesiog nekenčiu visko (juokiasi).

Vis dėlto gyvenant Lenkijoje ar Lietuvoje, kuriose Katalikų bažnyčia kišasi į kiekvieną tavo gyvenimo aspektą, daro įtaką valdžios institucijoms ir dargi gauna pinigų iš valstybės biudžeto, nėra labai lengva visiškai nekreipti į ją dėmesio…

Tas teisybė, bet esu labai nesocialus žmogus, kuris nedalyvauja socialiniame gyvenime. Mano gyvenimas – tai muzika, knygos ir seni filmai. Bet taip, mūsų vyriausybė, ypač dabar, yra visiškai idiotiška. Sumauta gėda, kad XXI a. mes sugebame turėti tokią valdžią. Man nepatinka ir politinis korektiškumas, bet šita katalikiška „nacionalistinė“ vyriausybė yra visiškai buka. Ji gali ir priverčia ją nekęsti dar labiau, bet iš esmės man į ją nusispjaut. Aš gyvenu savąjį, uždarą gyvenimą.

Skaičiau daug tavo interviu, kuriuose minėjai, kokios grupės tave įkvėpė. Štai ir šiandien jas minėjai: KREATOR, SARCOFAGO. Bet ar teko girdėti, kad INFERNAL WAR kam nors padarė didelę įtaką?

Tikrai taip. Gauname daug laiškų iš viso pasaulio. Įdomiausia, kad daugiausiai grupių, kurias įkvėpė INFERNAL WAR, yra iš Pietų Amerikos arba Pietų Azijos – ten turime daug gerbėjų, kurie mus palaiko, ir daug grupių, kurios pergroja mūsų dainas.

J. R. Heyesas iš PIG DESTROYER parašė, kad jis metalo muzikoje ieško ne sunkumo ir greičio, o tokio pykčio, kai grupė skamba taip, lyg ketintų tikrąja to žodžio prasme ką nors užmušti. Jis pabrėžė, kad INFERNAL WAR yra būtent tokia grupė, kuri žudo savąja muzika. Kiek jos atidėjote į šalį „Axiom“ įrašų sesijos metu?

Mes visi gyvename skirtinguose miestuose. Esame išsibarstę po visą Lenkiją, o gitaristas išvis gyvena Jungtinėje Karalystėje. Daug dirbame su dainomis, kurios įeitų į albumus arba EP, todėl nėra tokių dainų, kurias išmestume. Dirbame su dainomis iki tobulybės, kad jos tiktų albumui arba EP, kuris buvo planuotas iš anksčiau. Paprastai tam teturime tik savaitę.

„Axiom“ man labai patinka ir tuo, kad joje jau yra daina lenkų kalba, kuri jūsų muzikai suteikia papildomo pykčio. Ar ketinate toliau plėtoti savo kūrybą lenkų kalba?

Taip, manau, kad sukursime lenkų kalba ir daugiau dainų. Albumuose bus po vieną-dvi dainas lenkiškai. Kaip žinote, mes dar grojame VOIDHANGER, su kuria ką tik įrašėme tris dainas, iš kurių viena taip pat sukurta lenkiškai. Atradau, kad gebu kurti dainas lenkų kalba, kurti dainas šia kalba man išeina dabar žymiai geriau.

Lenkija garsėja savo brutaliais futbolo gerbėjais ir ne mažiau piktu ekstremaliu metalu, kuris, man atrodo, turi tas pačias šaknis. Tai kur gi jos slypi?

Neapykanta viskam kas tave supa, tai šlykščiai tvarkai, politiniam korektiškumui kuris yra visur – turbūt tai yra pagrindinis šaltinis neapykantai tiek metale, tiek futbolo chuliganizme. Tai ir yra tas bendras veiksnys, vienijantis metalą ir futbolo chuliganizmą. Pats nesu futbolo chuliganas, bet išdidžiai palaikau Bytomo „Polonia“.

Islandija yra oficialiai paskelbusi, kad šventvagystė yra teisėtas žmogaus aktas, kas reiškia, kad šioje šalyje gali drąsiai burnoti prieš dievą, nebijodamas, kad tau bus pritaikyta baudžiamoji atsakomybė. Kaip manai, ar tai suteiks daugiau galimybių skleisti antireligines idėjas, ar atvirkščiai – šventvagiavimas taps įprastu reiškiniu ir praras savo galią?

Mes gyvename XXI a. ir tokie įstatymai turėtų būti kiekvienoje sumautoje valstybėje. Ypač dabar, kai tiek daug valstybių Europoje yra labai atsargios, kad tik neįžeistų islamo. Asmeniškai aš dėjau ant krikščionybės, judaizmo ir islamo – visos šios religijos yra vienodos. Dėl manęs, tai žmonės tegu tiki kuo tik nori, bet tegu neverčia manęs tikėti tuo pačiu, priimti tokius įstatymus, kad ir aš elgčiausi taip pat. Taigi, mano galva, Islandija priėmė labai protingą įstatymą.

Kaip manai, kada toks įstatymas galėtų būti priimtas Lenkijoje ar Lietuvoje?

Tikrai ne dabar (juokiasi). Ypač, kai dabar turime tokią mėšliną vyriausybę. Kaip ten bebūtų, aš nekęsčiau bet kokios valdžios, kokia ji bebūtų. Žmonės sako, kad dabartinė vyriausybė yra dešinės pakraipos. Jei ji būtų tikrai dešinės pakraipos, aš ją palaikyčiau. Dabartinė vyriausybė yra tik konservatyviai krikščioniška, kuri yra kairuoliška, kai kalba eina apie socialinius reikalus. Ji nėra dešinioji, nėra kapitalistinė. Lenkijos vyriausybės vykdoma ekonomikos politika yra buka, kairuoliška ir utopinė. Man tai pats blogiausias įmanomas derinys, kai socializmas susijungia su konservatyvia krikščionybe. Lenkija šiuo metu giliai įklimpusi (juokiasi).

Linkiu tau ir visai tavo šaliai kuo greičiau iš ten išbristi. Na, ir interviu pabaigai – ar, tavo nuomone, yra kitų meno rūšių, kurios būtų tiek pat ekstremalios, kiek INFERNAL WAR muzika?

Būta keletas spektaklių, kurie buvo uždrausti Lenkijoje dėl kvailių katalikų ir valdžios spaudimo. Atseit jie buvo pernelyg provokuojantys, nes juose buvo nuogo kūno ar juose buvo sąsajų su religija. Aišku, bendra situacija nėra tokia jau bloga. Buvo keletas didelių renginių, kurie buvo uždrausti, bet juk nesame Trečiojo pasaulio šalis. Tokie dalykai liūdina, bet jie nevyksta nuolatos. Man tai išvis nerūpi, nes aš gyvenu uždarai.

Ką gi. Ačiū už pokalbį, „Audronašai“ skirtą laiką. Linkiu jums šįvakar gero pasirodymo, kokio galima tikėtis Lietuvoje!

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus