Straipsniai

IMPALED NAZARENE – apie ožius, vikingus ir rokenrolą

2009.07.02 00:00, Audronaša

Foto: Crazyte

Radijo stoties „Start FM“ sunkiajai muzikai skirtos laidos „Audronaša“ vedėjai Gedas ir Romanas festivalyje „Kilkim žaibu 10“ pakalbino suomių nihilistų IMPALED NAZARENE muzikantus: vokalistą Mika Luttinen ir būgnininką Reima Kellokoski. Interviu įvyko jau pasibaigus šios suomių grupės pasirodymui, todėl kyla įtarimas, kad organizatoriams pateiktame IMPALED NAZARENE pageidavimų sąraše išvardytas tam tikrų gėrimų kiekis jau buvo suvartotas. Nuo to tik linksmiau – juk rokenrolas!

„Audronaša“: Sveiki IMPALED NAZARENE, pagaliau grįžote i Lietuvą. Laukėme jūsų pasirodymo. Ką prisimenate iš koncerto Lietuvoje 2003-aisiais, jei tokių dar liko?

IMPALED NAZARENE – apie ožius, vikingus ir rokenroląMika: Na, lyg ir yra, jeigu klausiate tokio šūdo. Tai buvo vienas geriausių pasirodymų kuriuose mes grojom. Buvo pamišusi publika. Prisimenu, kad grojome vietoje, kur man kažkas sakė, kad ji pastatyta Stalino. Rūmai, kurie pastatyti Stalino, aplink žydų kapinės. Mums tai buvo maždaug taip – ką po velnių mes čia veikiame??!!

„Audronaša“: Ir tai buvo tiesa! Savo oficialioje svetainėje sakėte, kad „Kilkim žaibu“ jums yra ypatingas festivalis. Kas sudarė tokį įspūdį?

Mika: Tai, kad jūs turite vikingų kaimą su zoologijos sodu. Tik pasižiūrėkite į visa tai – tai nėra kažkas, prie ko mes esame pripratę. Viskas čia yra vikingiška. Nežinau, ar tai autentiška, jeigu ir ne, man nerūpi. Tiesiog mes neturime tokio šūdo Suomijoje.

„Audronaša“: „Kilkim žaibu“ festivalis – ar jis skiriasi nuo kitų pasirodymų, kuriuose esate groję?

Mika: Tam tikra prasme taip! Publika, aišku, buvo, tai normalu. Bet jeigu apsidairytumėte, tai štai yra ir zoologijos sodas su meškomis. Tai tikrai ypatinga, net nežinau ką apie tai galvoti!

„Audronaša“: „Kilkim žaibu“ festivalis gana gerai žinomas dėl savo patriotinio aspekto. Ar tai buvo papildomas stimulas priimti pasiūlymą iš šio renginio organizatorių?

Mika: Absoliučiai ne! Ir aš noriu tai pažymėti: čia šiąnakt groja AMON AMARTH. Jeigu gerai žinoma grupė iš Švedijos, kuri parduoda beprotišką kiekį albumų, čia šiąnakt groja, tai reiškia, kad susirinkę žmonės nėra naciai. Esu beprotiškai laimingas, kad AMON AMARTH čia šį vakarą groja ir kad mes čia koncertavome. Kaip čia paaiškinus… Ypač Vokietijoje yra visa ta paranoja dėl neonacių, ką jus turbūt gerai žinote. Jeigu AMON AMARTH čia šiąnakt groja ir mes čia grojame, manau, niekas neturėtų turėti problemų ;).

„Audronaša“: Kartais jūs suderinate, atrodo, visai nesuderinamus muzikos stilius, pavyzdžiui, rokenrolą ir black metalą. Kadangi rokenrolas yra apie…

Mika: Sex, drugs and rock‘n‘roll!!!

„Audronaša“: … o black metalas yra apie tamsiąsias žmogaus sielos puses. Kaip jūs sugebate šiuos stilius suderinti ir nesupriešinti jų tarpusavyje?

IMPALED NAZARENE – apie ožius, vikingus ir rokenroląMika: Manau, yra vienas faktas, kuris skiria IMPALED NAZARENE nuo kitų grupių – mes esame tokia grupė, kuri turi Jing ir Jang. Mes kuriame žmonėms, kurie nori girdėti apie šėtoną ir tuo pat metu esame grupė su rokenroline puse. Esame išskirtinis atvejis! Bet juk matėte mūsų pasirodymą, žmonės juk skandavo „Fuck Yeah!“. Kai mus čia užsakė, mano pirmoji mintis buvo, kad mes grosime vikingams, ir galvojau, jog niekam mes čia nerūpėsim. O jūs juk matėte mus – publika buvo visiškai įsijautusi. Tai ir yra IMPALED NAZARENE esmė, mes galime būti tarp visų stilių ir įtikti visiems… Gali paimti black metalo pasekėjus ir nacionalistiškai nusiteikusią minią, sujungti juos visus į vieną krūvą, ir iš viso to išeis IMPALED NAZARENE…

Čia pokalbis su IMPALED NAZARENE vokalistu nutrūko, nes Miką užpuolė nenumaldomas žagsulys. Nepadėjo net „Audronašos“ vedėjų pasiūlymas intensyviai žegnotis atsitūpus. Gana keblią situaciją išgelbėjo Reima Kellokoski, labai operatyviai sureagavęs ir pratęsęs pokalbį (aut. past.).

„Audronaša“: Gerai, Reima, galime tęsti pokalbį. Kai skaitau jūsų žodžius, susidaro įspūdis, kad jūs bandote provokuoti visokio plauko fanatikus: ar tai būtų krikščionys, ar satanistai, ar trū blackeriai. Tie fanatikai jus taip erzina, kad jiems skiriate tokius nihilistinius tekstus?

Reima: Na, ne visai taip. Mes sakome tai, ką norime, mums nerūpi, ką mano žmonės. Negalvojame, kaip čia dabar neįžeisti šitų ar anų žmonių. Mika atsakingas už žodžius ir aš žinau, kad jis sako tai, ką nori pasakyt, bet negalvoja, kaip čia specialiai paerzinti tuos ar anuos žmones.

„Audronaša“: Kai kuriose IMPALED NAZARENE dainose kalbama apie patriotinius dalykus, pavyzdžiui, dainoje „Total War – Winter War“ jūs sakote „jei jie nori naujo karo, šį kartą išžudysime visus“. Ar tai buvo pranešimas Vakarų jaunimui, kuris kartais per daug linkęs idealizuoti komunizmą?

Reima: Nežinau ;). Kalba eina apie tai, kad jeigu tu esi suomis, tau II pasaulinis karas buvo tikrai svarbus įvykis. Kad jau Mika rašo žodžius, juose, manau, yra tam tikro asmeninio pykčio proveržio, ypač toje paskutinėje eilutėje. Nes jie bandė įsiveržti į mūsų šalį ir sumokėjo didelę kainą. Jeigu jie nori tai padaryti vėl – mes pasirengę. Manau, yra daugiau simbolinės prasmės toje eilutėje.

„Audronaša“: Savo oficialioje interneto svetainėje teigiate, kad jau pradėjote įrašinėti vienuoliktąjį albumą. Ar jau turite kokią nors muzikinę koncepciją?

IMPALED NAZARENE – apie ožius, vikingus ir rokenroląReima: Taip, turime jau keletą dainų pavadinimų ir dainų struktūrų. Turime tam tikrų minčių. Vis tik norime susikoncentruoti ir nenorime skubėti su šiuo albumu.

„Audronaša“: Gal galite atskleisti ką nors apie šį albumą, gal jis bus panašus į „Manifest“?

Reima: Ne ne, jis nebus panašus į „Manifest“. Naujas albumas bus daugiau vientisas stiliaus prasme, bent jau mano tokia mintis, dar prie to dirbsime.

„Audronaša“: Kiekviename savo albume turite dainą, kurioje yra žodis „Goat“ pavadinime. Ar bus Ožys ir šį kartą?

Reima: Nežinau, neprisimenu. Tai paslaptis, bet tikrai bus Ožio pavadinimas. Gal bus „Ožiai Latvijoje“. Ar Lietuvoje. Aaaa tikrai, Lietuvoje!!!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
s2
2009.07.08 14:22

Dreifz-ai, gerai, bet nuo kritikos rimtesnis nepasidarysi :)

walten
2009.07.06 19:43

dreifzai, jei nematei forume, tai audronasa vis dar tik startuoja. duok isivaziuot jiems

DReifZ
2009.07.06 11:17

Kas per debilas tokius klausimus uždavinėja? Pačius Impaled Nazarene provokuot bandė, bet truputį nepavyko? Šiaip jie yra gera grupė, o ir, kaip matau, mąsto racionaliai, bet bent jau man atrodo, kad dėl tokio interviu ir įsižeist pagrindo būtų.

Kathaaras
2009.07.03 12:16

Impaled Nazarene yra sauni ir kontroversiska, idomi grupe, tad sakyciau, interviu galima buvo geresni ,,ishpeshti”.

s2
2009.07.03 10:25

Dėkui, dėkui :) :) :)

Mika pavaro, visa grupė pavaro. Man interviu stilius labai priminė Saples, kai jie geroj nuotaikoj :D — ir draugiškai šaipos, ir džiaugias, ir narcizauja, ir atvirauja vienu metu.

Nors dėl klausimo apie patriotizmą įtariu tarpkalbinius subtilumus — manau Mika kažkaip radikaliai interpretavo šį publikos epitetą ir pabandė atsimakaluot nuo klausimo. Bo manau, kad jis ne ką mažesnis savo šalies patriotai nei dauguma festivalio dalyvių.

Neminėsim, kad dar ir plikas :D

O gal šiaip niekad feste nematė net kokių dvylikos skinheadų :}

Kostra
2009.07.02 11:33

maladiec rokenrolistai. Man tai jų muzonas ir ideologija kuras įdomesni, nei Amon Amarth.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus