Albumai

IMMORTAL "Sons Of Northern Darkness" - ne klasikinio black metal mėgėjams

2002.09.04 00:00, Grifka

IMMORTAL "Sons Of Northern Darkness" - ne klasikinio black metal mėgėjamsNepaisant piktų liežuvių, kalbančių, kad IMMORTAL nusivažiavo ir pradėjo groti black/death mišinį, būtų galima drąsiai tvirtinti, kad tai yra koja kojon su ‘Battles In The North’ žengiantis albumas. Taip, jų stilius kiek pasikeitė. Tik paklausius įrašo, susidaro įspūdis, kad muzikoje iš tikrųjų jaučiamas death’o prieskonis.

Bet tereikia geriau įsiklausyt, kad pajustum, kad tai yra greičiau kovingumo suteikianti detalė, nei paprastas stilių maišymas. Manau, IMMORTAL šituo albumu pasiekė tai, ko norėjo, ir tam panaudojo galbūt nestandartinius metodus. “Pjaunamumo” atžvilgiu, albumas “atsileidęs”. Tai jau nebe ‘Battles in The North’ ar ‘Pure Holocaust’ – nebėra nuolat išlaikomo tempo, gitarų rifai nebe tokie griežti. Visiškai nereikalingai naudojamas “švarus” vokalas, ar sintezatoriaus partijos viduryje dainos. Nesakau, kad jos netinka. Bet jos labai “suskystina” visą skambesį ir sukelia abejonių, kad grupė vėl kada nors gros seną gerą black’ą. Solinės gitarų partijos vietomis supanašėja su melodingo metalo gitarų solo partijomis, mušamųjų ritmai lėti, nors neretai įterpiamos kiek aštresnės partijos. Vokalas su aidu taip pat labiau tiktų kitam stiliui, nei black metal. Apskritai – tai, ką jie išleido, nėra black’as, o black-viking-death-atmospheric-melodic ir dar velniai žino ko mišinys.

Tai kas vis dėlto daro šį albumą lygiavertį, lyginant su kitais? Ogi tai būtų muzikos dvasinis stiprumas. Nors grodami lėtą ritmą ir pjaustydami ne tokį aštrų solo, IMMORTAL atlieka tai su užtikrinta jėga. Kovingumu pulsuojantys gabalai (deja ne visi) taip ir pasilieka įsišakniję atmintyje, tuo pačiu sukeldami norą į rankas pastvert kalaviją ir paleisti kam nors žarnas.

Bendrai paėmus, albumas kažin ar paliks patį geriausią įspūdį prisiekusiam blackeriui, o ieškančiam ko nors originalaus, įdomaus ir, be abejo, stipraus – tai privalėtų būti vienas iš fonoteką sudarančių diskų.

IMMORTAL “Sons Of Northern Darkness”, Nuclear Blast 2002

1. One By One
2. Sons Of Northern Darkness
3. Tyrants
4. Demonium
5. Within The Dark Mind
6. In My Kingdom Cold
7. Antarctica
8. Beyond The North Waves

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus