Albumai

IMMORTAL „All Shall Fall“ – jau dabar tai bus...

2009.10.13 00:00, Lord Sauron

O gal ir nieko nebus. Kas gali žinoti? Tik ar besidžiaugiančių legendinio trejeto (ar kaip pavadinti dabartinį konglomeratą? Žinia, Demonaz dėl profesinės gitaristų ligos, dešinės rankos sausgyslių uždegimo, nebegali groti, bet jis liko oficialiu grupės nariu) atsikūrimu bus daugiau, nei tų, kurie ims rypuoti amžiną giesmelę apie juodmetalio „komercializaciją“, „meinstrymą“, „idealų išdavimą“ ir panašiai?

IMMORTAL „All Shall Fall“ – jau dabar tai bus...Iš vienos pusės IMMORTAL yra tie, kas stovėjo prie antrosios bangos black metalo žanro formavimo ištakų. Ant vienos rankos pirštų tilptų kolektyvai, turėję tiek pat ar daugiau įtakos formuojantis šiam stiliui. Iš kitos pusės IMMORTAL muzika visada buvo labai nevienalypė. Vienaip skamba „Blizzard Beasts“ ar „Pure Holocaust“ chaosas, visai kitaip – „Battles In The North“, o „Sons Of The Northern Darkness“ vėlgi buvo visiškai nepanašus į pirmuosius.

Visų pirma, nežiūrint į visą „tr00“ ir „f@lse“ polemiką, norisi pagirti grupę už puikią, tiesiog nepakartojamą marketingo politiką. Visą albumo kūrybos ir įrašinėjimo laiką į viešąją erdvę neprasiskverbė nė vienas akordas ir naujojo albumo. Nebuvo išsiųstas nė vienas promo diskas. Ypač nekantriems žurnalistams buvo suorganizuota viena vienintelė perklausa… Ir viskas. Nė vienos publikacijos „MySpace“. Ir net riesti piratų nagai pasirodė bejėgiai. Buvo išlaikyta milžiniška intriga. Iki pirmos oficialaus išleidimo dienos, žinoma.

Albumas išleistas gerais penkiais pavidalais – nuo standartinio CD iki prabangiausių „digipakų“ ir „box setų“ su įvairiausiais priedais, kaip firminiai marškinėliai, plakatai ar krepšiai. Mūsų mielieji norvegai linkę išgręžti savo franšizę iki paskutinės kronos, kaip savo laikais padarė legendiniai KISS. Prieš tokią pagundą, ko gero, neatsilaikys net labiausiai užkietėję mptrejetukininkai. Bent jau šio teksto autorius ryžtingai nusiteikęs prismaugti savo kiaulę taupyklę.

Visgi pamėginkime prisikasti prie pagrindinio produkto, kaip patys suprantate, muzikos. Albumą sudaro septynios kompozicijos, bendra trukmė kiek daugiau nei keturiasdešimt minučių. Išlaikytas „firminis“ IMMORTAL skambesys, Abbato balsas irgi lengvai atpažįstamas. Įrašo kokybė tiesiog nepadoriai gera. Nemažai puikių gitarų solo ir iš viso dainų struktūra labiau būdinga thrash nei black metalui. Daug asociacijų su projektu „I“, ypač Abbato vokalavimo manieroje – ir, ko gero, tai sukels daugiausiai vėjo gerbėjų gretose. Nors skambesys ir išlaikytas, o ir dainų tematika nepakitusi, dainose nebesijaučia to arktinio šalčio, koks sklisdavo iš kolonėlių, klausantis tokių kūrinių, kaip „The Sun No Longer Rises“. Vietoj to skamba toks piktdžiugiškas rokenrolas, tarytum gauja smagiai nusiteikusių velnių su šakėmis ir pačiūžomis sušalusiomis Oslo gatvėmis vaikytųsi paskutinius likusius gyvus krikščionis.

Taip, tai šimtu procentu komercinis leidinys, nuo pat pirmųjų akordų iki paskutinės kompaktinio disko plastiko kruopelytės. Ir kuo nuoširdžiausiai linkiu šiai kompanijai kuo didesnio komercinio pasisekimo. Tegul šis diskas tampa auksiniu, platininiu – visai negaila. Ir ne vien dėl to, kad krizė, ir gyventi reikia visiems. Tiesiog velnioniškai įkyrėjo „trve“ veikėjų pasisakymai muzikinės industrijos atžvilgiu. Jei muzikantas įrašė savo kūrybą į diską ir ėmėsi platinti ne už „ačiū“, jis JAU tapo muzikinės industrijos dalimi.

Visa kita kaip sename anekdote: „Mergaite, ar atsiduotumėte man už milijoną?“ (Koketiškai) „Gal ir taip!“ „O už dvidešimt litų?“ (Pasipiktinusi) „Kuo jūs mane laikote?!“ „Kuo jus laikau, jau išsiaiškinau. Dabar deruosi dėl kainos“…

Vertinimas: 8/10

IMMORTAL „All Shall Fall“
© „Nuclear Blast Records“, 2009

1. All Shall Fall
2. The Rise Of Darkness
3. Hordes To War
4. Norden On Fire
5. Arctic Swarm
6. Mount North
7. Unearthly Kingdom

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
gliookas
2010.04.30 12:43

“Taip, tai šimtu procentu komercinis leidinys, nuo pat pirmųjų akordų iki paskutinės kompaktinio disko plastiko kruopelytės.”

KAIP SKAMBA KOMERCIJA? ar cia vel is serijos: ne garazas, tai jau pinigai?

Karka
2009.12.23 22:27

“I” labiau patiko negu sis albas…tikrai kad nera taip, kad uzkabintu koks gabalas ir noretum ji iskart is naujo klausyt… Vietom draivo yra, bet truksta kaip Svalak sake “dusios”

the Clown
2009.10.16 18:36

manyčiau, jog paklausiau šio albumo pirmą, bet ne paskutinį kartą.

Seadevil
2009.10.16 13:22

Prisiklausiau įvaririų nuomonių prieš perklausą šio albumo. Na šiaip tikrai turi I bruožų, bet man pakankamai immortališkai skamba, tik gal trumpokas toks. kažkaip perklausai ir lyg dar kažko pritrūksta. O šiaip tai mano asmenine nuomone tai tikras master piece.

Lord Sauron
2009.10.15 12:03

“Visai nenustebčiau, kad ir tas vadinamasis split -upas buvo irgi gerai apgalvotas žingsnis prieš naują albumą.”

Iš dalies taip ir buvo. Kaip pareiškė Demonaz interviu žurnalui “Dark City”: “Immortal aplipo per daug pašalinių žmonių, mėginusių primesti mums nenaudingus įsipareigojimus. Nutarėm išsiskirstyti, atsikratyti balasto…” Na ir Demonaz’o ranka, žinoma.

burn
2009.10.14 20:22

jio iki at the heart of winter ar sons of norther darkness nedatempia, siaip ir geras ir kartu kazko truputuka truksta, kabliuko tokio, tad 8 kaipt tik. Visgi vyliausi kazko ispudingesnio. Bet ir nenusivyliau.
Nemanau, kad reiktu paidnioti ideju trukuma su komercializmu. Jie tikrai jei galetu, tai ir sukurtu kazka dar didingesnio, bet..

dOM
2009.10.14 18:15

ech, kad taip kokį klipuką geriausiomis Immortal tradicijomis sukurtą…

Kathaaras
2009.10.14 17:47

Okay okay, gal ir sutiksiu, jog tai, kad buvo vengiama loadinti trekus i intika, siusti promo, yra savotiskas remimas.

Svalak
2009.10.14 16:54

Nu aš tai nusivyliau šiuo darbu šiek tiek. Kaip ir gerai viskas atlikta, bet neužkabino, trūksta “dūšios”. Ir šiaip, man kažkaip labiau į I negu į Immortal neša:)

speigas
2009.10.14 16:34

Kathaarai, ko tu čia užsiciklinai? :)
Taigi sako tau žmogus, kad ne tik įrašo išsaugojime esmė, bet ir merchandisų įvairovėje, sugebėjimu sukelti intrigą. Juk apie tą albumą internete nemažai trimituota ir vis pristatinėtas, kaip kažkas tokio.. Visai nenustebčiau, kad ir tas vadinamasis split -upas buvo irgi gerai apgalvotas žingsnis prieš naują albumą.
Na, negi tu nori, kad kaip senais laikais, populiarinant albumą reiktų a) paskelbti kontroversišką interviu, b) padegti bažnyčią, c)nudurti ar pripjauti kokį gėjūkštį ar d) galų gale pačiam nusižudyti.
Šiandien black’o reklaminis šūkis piderastija viešai. Gerai, kad Immortal pasuko kitu keliu…

Kathaaras
2009.10.14 15:37

Nelabai surishu iraso saugojima iki isleidimo/potencialiu pirkeju nepraradima su marketingo veikla.Tiek to. Kalbekim apie albuma.

EvalCo
2009.10.14 12:57

Nu albumas iš tiesų neblogas kaip ir apžvalga ,bet aš už senesnį immortal tad 7 iš 10 duočiau

Durex
2009.10.14 11:41

Trūksta šalčio ;D wtf

theTruth
2009.10.14 10:45

>Sorry, gal as kiek i nuosale paklausiu, bet giriat Immortal uz ,,marketinga” del to, kad albumas iki isleidimo buvo ,,slepiamas” ir ,,saugomas” nuo piratu?

Nu. O tai galvoji gerai, kai albumas prieš mėnesį nuo pasirodymo plaukia internete ir taip mažėja potencialių pirkėjų, nes jie jau iki datos atsiklauso albumo?

K.I.N.G. Satyricon
2009.10.14 08:59

Šiaip man albume per daug thrasho ir, kaip Sauronas gerai sako, trūksta to šalčio. Ypač tam labai nuteikia puikus albumo apipavidalinimas, kuris dėja neatspindi muzikos nuotaikos. Visgi, aš nepulsiu, kaip užsimenama, dievagotis dėl komercializmų ir pan., nes nors IMMORTAL nebe tokie, kokie buvo, ar ne tokie, kokių tikėtąsi, bet albumas vis tiek puikiai klausosi ir yra, mano manymu, stiprus. Vertinčiau iš esmės panašiai, gal kokia puse balo mažiau.

Kathaaras
2009.10.14 06:19

Recenzija patiko, tik stai nepatiko tas uzsidegimas moralizuoti. Visgi autorius jau ,,pod vozrastom”, tai gal tegul moralizuoja tie, kurie dar visai neseniai isaugo is trve amziaus.

Kathaaras
2009.10.14 06:18

Sorry, gal as kiek i nuosale paklausiu, bet giriat Immortal uz ,,marketinga” del to, kad albumas iki isleidimo buvo ,,slepiamas” ir ,,saugomas” nuo piratu?

speigas
2009.10.13 21:57

aš prie senosios gvardijos. paskutinis vežantis jų darbas man buvo Blizzard Beasts. Tai va, čia Sauronai ir nesutikčiau dėl firminio skambesio, kadangi man Immortal firminis skambesys tai tas kur iki 2000 m. po to juk pasikeitė gerokai.
Šitas albumas nesukėlė jokių emocijų, o pamenu kaip kreizėjau nuo Pure Holocaust ir Battles in the North.. Užtat už marketingą 10 balų tikrai.

theTruth
2009.10.13 21:28

Hehe recenzija kaip visad, “sauroniška”, su anekdotuku, geru humoru. O albumas dėl to minėto rokenrolo galbūt ir užkabino, nors dauguma senų fanų kiek mačiau jį peikia.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus