Straipsniai

Horror black metalo „siaubai“ iš Suomijos GLOOMY GRIM

2008.08.07 00:00, Aušra

Dar vieni festivalio „Ferrum Rust 2008“ dalyviai – suomiai GLOOMY GRIM

Suomijos black metalistai GLOOMY GRIM, savo muziką apibūdinantys kaip „horror“ metalą, gali tapti atradimu. Nuo 1995-ųjų egzistuojanti komanda yra išleidusi 5 albumus, kurių viso jau parduota virš 30000 kopijų.

Horror black metalo „siaubai“ iš Suomijos GLOOMY GRIMGrupės istorija siekia net 1984 metus, kuomet ji vadinosi HELLSTORM. Vokalistas Agathon tuo metu inspiracijų sėmėsi iš VENOM, HELLHAMMER ar BATHORY. Beje, sakoma, kad HELLSTORM buvusi pirmoji Suomijos black metalo grupė. Nors ši pirmoji jo grupė netrukus iširo, posakį „Fuck The World, Kill The Jehova!“ pasiskolino naujoji grupė GLOOMY GRIM savo demo įrašo pavadinimui.

Iš pradžių GLOOMY GRIM buvo įkurta kaip vieno žmogaus – Agathon – projektas. Jis mėgino savo jėgas, grodamas gitara, vėliau susidomėjo būgnais, kūrybos galimybes praturtino įsigytas kompiuteris. Agathon visada siekė kurti tamsią muziką, o įkvėpimo sėmėsi iš kolekcionuojamų siaubo filmų garso takelių.

Nenorėdamas jokių kompromisų su kitais žmonėmis, Agathon vienas parengė du demo įrašus. Antrasis jų „Friendship is Friendship, War is War!“ suteikė galimybę GLOOMY GRIM pasirašyti sutartį su Prancūzijos leidybos kompanija „Holy Records“. Ši kompanija išleido iš viso keturis grupės albumus, tris vaizdo klipus ir suorganizavo du sėkmingus turus Prancūzijoje. Agathonui pasitelkus kitų muzikantų, GLOOMY GRIM suorganizavo gyvų pasirodymų Skandinavijos ir Baltijos šalyse.

Horror black metalo „siaubai“ iš Suomijos GLOOMY GRIMIšleidę albumą „The Grand Hammering“, 2004 m. GLOOMY GRIM nusprendė išsiskirti su „Holy Records“, tačiau kūryba ir darbas nenutrūko. Grupė sako jaučianti, kad tai tik dar viso ko pradžia ir kad geriausi laikai dar priešakyje. Tą įrodo ir 2008 m. išleistas grupės naujasis albumas „Under The Spell Of The Unlight“ („Anticulture Records“). Tai rimtas grupės žingsnis į priekį muzikine prasme ir dar vienas įrodymas, kad suomiai gali groti ne tik saldų love metalą.

GLOOMY GRIM penkeriukė šiuo metu originaliai derina muzikos elementus, kuriuos būtų galima apibūdinti „nuo CRADLE OF FILTH iki OLD MAN’S CHILD“, kurdami savąjį stilių. Paskutiniųjų grupės albumų muzika kupina paslaptingos atmosferos, šiek tiek melodijos, tačiau muzikantams pavyksta išlaikyti balansą tarp melodingumo, siaubo filmų motyvų ir old school metalo.

Na, o pagrindinis teigiamas grupės bruožas yra tas, kad muzikantai nežiūri į save per daug rimtai. Kartkartėmis perdėtai didingai skambanti jų muzika ar iš siaubo filmų pasiskolintas įvaizdis – tai greičiau grupės mėginimas paironizuoti tamsų ir niūrų black metalo pasaulį. Beje, apie tai kalba jau ir pats grupės pavadinimas.

Dabartinė grupės sudėtis:

Agathon (Ykä) – vokalas, sintezatorius
Lord Heikkinen – gitara
Mörgoth (Lare Nieminen) – gitara
Nukklear Tormentörr – bosinė gitara
Suntio (Janne Ojala) – būgnai

GLOOMY GRIM svetainė: www.gloomy-grim.info
GLOOMY GRIM MySpace: www.myspace.com/agathon666

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Vagonas
2009.04.12 21:11

net neveža

agnė.
2008.08.07 18:33

black metal Lordi?

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus