Naujienos

Grupės ERDVE albumą išleidžia „Season of Mist“

2018.03.27 19:14, Ghia inf.

Erdve 2 - Roko Miliaus nuotrMetalo grupės ERDVE nariai džiaugiasi netikėta sėkme: jų albumą išleis viena stipriausių pasaulyje metalo muzikos leidybs kompanijų „Season of Mist“. Vilniečių vardas leidyklos kataloge atsidūrė šalia tokių pasaulyje pripažintų metalo grupių kaip SHINING, SAINT VITUS, ROTTING CHRIST, MAYHEM, SOLSTAFIR ir kt. Tai – bene ryškiausias lietuviškos kūrybos eksportas Lietuvos muzikos istorijoje.

„Ši netikėtai atsivėrusi galimybė mums parodė, kad tokie muzikos aspektai kaip kūrybiškumas, pateikimas, įprasminimas, išraiška vis dar yra kažkam svarbūs visame šiuolaikiniame komunikacijos manipuliacijų ir viešojo įvaizdžio kūrimo kontekste. Niekad nesitikėjau, kad albumas sulauks kokio nors pripažinimo, ką jau kalbėti apie pasaulinę leidybą. Tai, kas mums yra labai artima ir svarbu, neliko nepastebėta žmonių, kuriuos mes gerbiame ir kurie mums atveria kelią kūrybiniam potencialui įgyvendinti“, – sako Vaidotas Darulis, grupės įkūrėjas.

Debiutinis grupės albumas „Vaitojimas“, kuriame, pasak grupės narių, nagrinėjamos sunkios religinės ir moralinės temos, pasirodė prekyboje vasario mėn. pradžioje kompaktinio disko (CD) ir keturiais skirtingais vinilinės plokštelės (LP) formatais. Albumą anksčiau 50 vnt. simboliniu tiražu kasetėse (MC) taip pat išleido lietuviška leidykla „Ghia“.

erdve-vaitojimas„Albumo kūrybinis pamatas yra eksperimentavimas ekstremaliosios muzikos plotmėje, kuriuo siekiama sukurti slegiantį arba kitas aštrias emocijas sužadinantį pojūtį. Kūrinių seka stengiamasi perteikti tai, kaip mes suvokiame ir suprantame sąvoką „sunki muzika“ – kokia ji mums yra ir ką ji mums reiškia kūryboje“, – prideda gitaros ir vokalo partijas atliekantis V. Darulis.

Grupės nariai – gerai žinomi Vilniaus pogrindinės muzikos scenos veikėjai. Daugiau nei dešimt metų aktyviai grojantis ir vietinėje scenoje dalyvaujantis Vaidotas anksčiau grojo grupėse DERELICTION ir NYKSTA (kartu ir su ERDVE būgnininku Valdu Voveraičiu). Antrasis gitaristas Kristijonas Nenartavičius kartu su Vaidotu taip pat groja kitame eksperimentinės muzikos projekte SRAIGĖS EFEKTAS, o bosistas Karolis Urbanavičius anksčiau dalyvavo grupės SPIRALE veikloje.

ERDVE albumą „Vaitojimas“ sudaro 6 kūriniai. Sunkią ir agresyvią muziką papildo skaudžios šių laikų sociopolitinės temos tekstuose: ekstremizas, buitinis smurtas, religiniai įsitikinimai, nusikaltimai prieš žmogiškumą ir žmogaus moralė. Albumas reflektuoja tam tikras jautrias temas, kaip tai mums vienaip ar kitaip paliečia, padeda suvokti gyvenimo trapumą ar suteikti įkvėpimo ieškoti savyje tikrojo savęs. Įrašo trukmė – 37 minutės.

Vilniečių grupės albumas visame pasaulyje prekyboje pasirodė vasario 9 d. Jį įsigyti galima oficialioje „Season of Mist“ internetinėje parduotuvėje arba per tarptautinį platintojų tinklą. Lietuvoje „Vaitojimą“ galima įsigyti tiesiogiai iš grupės narių. Albumo pristatymas planuojamas Vilniuje, klube „Pelėda“, kovo 29 d. kartu su žymiais prancūzais, muzikinio žanro bendraminčiais CELESTE. Dieną vėliau, kovo 30 d., grupė albumą taip pat pristatys Klaipėdoje, tradiciniame pajūrio sunkiosios muzkos festivalyje „Duženos“.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2018.04.09 16:51

pirmas is desines ar tik ne LILAS? :)

BritnyFox
2018.04.01 18:50

karaliska erdve

Chloras
2018.03.28 19:17

Jaučiu reiks nusipirkti.

XIII
2018.03.28 16:51

nu saunu

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus