Straipsniai

Grupėje METEMPSYCHOS susijungia kelios metalistų kartos

2016.02.22 06:40, Gedas (Seniukas)

Metempsychos-AudronašojePraeitų metų pabaigoje Vilniaus death metalo kolektyvas METEMPSYCHOS išleido debiutinį albumą „Death Towards Dogma“. Grupės sudėtyje savo jėgas suvienijo kelių metalistų kartų atstovai: bosistas Anton, vokalistas Mykolas (BURYING PLACE) ir gitaristai Paulius bei Modestas. Su šiais muzikantais, kuriančiais įdomų, kurį laiką Lietuvoje jau primirštą technišką death metalą, pakalbėjo radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“. Dalį interviu galima pasiskaityti čia.

Kaip atsirado METEMPSYCHOS? Kokios šios grupės ištakos?

Anton: Tai buvo senokai, bet prieš tai dar buvo SPECTATOR, repetuodavome Baltupių garaže su kita death metalo grupe. Bet paskui SPECTATOR iširo, nes viena išvažiavo studijuoti į Lenkiją, kitas dar kažkur. Reikėjo kažką daryti. Iš pradžių buvau tik klausytojas ir su muzika išvis nieko bendra neturėjau. Nutariau pabandyti, o dar kaip tik thrashas buvo ant bangos, SODOM ir ASSASSIN koncertas 2005-aisiais. Kodėl gi ir mes negalime kažko panašaus pabandyti? Nuo to ir prasidėjo.

Nusipirkau bosinę gitarą, pradėjau kažką groti. Kažkas pradėjo išeiti, todėl reikėjo rasti kitų narių. Ilgas būtų aprašymas, nes daug žmonių keitėsi, bet Ferrume viskas aprašyta, kas norės, paskaitys (juokiasi).

Paulius: Prieš tai grojau net ne metalą, o džiazą. Grojau studijoje priešais ir, kai kartą brazginau gitara, Antonas atėjo, pasiklausė ir jį užkabino, kai grojau porą METALLICA, MEGADETH koverių. Pasiūlė ateiti į studiją ir pasibandyti. Pirmą dieną pasibandžius jam patiko mano „talentas“ ir nuo to laiko pradėjau su jais repetuoti.

Anton: Buvo šiek tiek kitaip (šypsosi). Jūs grodavote džiazroką, aš viską puikiai girdėdavau. Kartą Paulius užėjo pas mus, o mes turėjome kasetinį magnetofoną, kuriame grojo KREATOR „Extreme Aggression“. Paulius, klausia kas čia groja. O aš: „Pfff, taigi kreatoriai!“. Paulius net nežinojo, kas jie tokie, bet paklausė, ar gali pasiskolinti gitarą. Per 5 sekundes nuėmė kreatorių gabalą, sugrojo jį – tada ir supratau, kad man toks žmogus reikalingas. Su tokiais talentais tenka dirbti.

Metempsychos4Paulius: Aš prieš tai nebuvau susidūręs su metalu, bet mano ausiai jis labai gerai suskambėjo, patiko ir užkabino. Jaučiu GERĄ jausmą, grodamas metalą.

Modestas: Su METEMPSYCHOS susidūriau kažkur 2012 metais. Su Antonu mane supažindino Paulius, su kuriuo buvome klasiokai nuo 4 klasės. Sako: „Tokiam Antonui reikia gitaristo. Ateik pasibandyt“. Ateidavau į jų repeticijas, kurį laiką buvau tik METEMPSYCHOS muzikos vartotojas, vaikščiojau į koncertus. Taip po truputį išmokau partijas ir įsiliejau į kolektyvą.

Mykolas: Prieš kažkokį koncertą patvory begeriant koncertinį alų Antonas pasiūlė prisijungti. Buvau juos girdėjęs OBTEST gimtadienyje ir „Metro“ klube. Labai sužavėjo gitaristų darbas. Net palyginti su kai kuriais mano pažįstamais, tai – jaunesni, perspektyvesni muzikantai su dar neįgyvendintom idėjom. Iš pradžių suabejojau, bet kad jau mano kita grupė (BURYING PLACE, – red.) nuo praeito tūkstantmečio vis dar kaupiasi naujam albumui (griausmingas juokas studijoje, – red.), tai pagalvojau: „Kodėl gi ne?“. Rašau dainų tekstus nuo senų laikų, kažkokios dvasios man juos vis padiktuoja, tad turiu idėjų. Štai ir pavyko! Aišku, dar svajoju sudainuoti kokioje operoje, duete su Rafailu Karpiu…

Metempsychos5METEMPSYCHOS sudėtyje yra nemaža muzikantų amžiaus amplitudė. Kokios grupės, kokia muzika lėmė, kad jūsų galvose gimsta būtent tokia muzika?

Mykolas: Mano paauglystėje buvo taip, kad ką gaudavom, tą ir klausydavom. Išgirsti kažką pas draugą, persirašai iš kasetės į kasetę kokį dešimtą kartą. Kokybė jokia, bet vis tiek klausai namuose, mama pyksta, išjunginėja magą, o tu vis tiek pasislepi ir klausai… Tokios tos pirmos grupės. Pamenu, kai man įrašė CARCASS. Atėjau į įrašų studiją ir man sako, kad va, yra nauja grupė. Nusišypsojau ir pareiškiau, kad man reikia kokios nors sunkesnės, nes pavadinimas labai juokingai skambėjo. CARCASS, MORBID ANGEL… Labai įdomiai peršokau thrashą: nuo BLACK SABBATH, AC/DC, ACCEPT tiesiai perėjau prie POSSESSED, HELLHAMMER, DEATH. Dabar jau grįžtu atgal ir klausausi thrasho, o anuomet reikėjo kuo sunkiau, kuo greičiau.

Anton: Ką dabar grojam, aš tokio muzono net neklausiau. Iki kokių 2004 metų klausiau tik pagan black metalo. Studijavau Telšiuose, tai su Žydrium iš MERESSIN pastoviau tvodavom ir klausydavom blacko. Kai pradėjau groti, ta muzika man pasidarė nuobodi, o dar turėjau kambarioką trašystą Kiaulę, kuris nuolatos miegodavo per koncertus. Prasidėjo BULLDOZER, NWOBHM… Pradėjęs groti, susiradau tokių grupių, kurių muzika daugumai net nepatinka, nes viskas ten sudėtingai sudėliota, privelta. Patinka ir tokios žinomos grupės kaip DEATH, PESTILENCE, CORONER, SADUS, MEKONG DELTA, ATHEIST, CANNIBAL CORPSE. Visų šitų grupių muzikantai savo grojimo stiliumi formavo ir manąjį, nes norėjosi į juos lygiuotis. Štai todėl ir mūsų muzikoje galima rasti sąsajų su šiomis grupėmis, nes tai neišvengiama. Dviratis jau seniai sukurtas, todėl dabar tik pergrojam viską kitaip.

Metempsychos3Modestas: Aš irgi klausydavausi thrasho, deatho – ši muzika man buvo įdomi, Lietuvoje – netgi inovatyvi. Beje, atvirkščiai nei Antonas, aš pradėjau nuo thrasho, o dabar esu visiškas blackeris.

Paulius: Na, o aš, kai atėjau į grupę, pradėjau klausytis klasikos: SLAYER, KREATOR. Nuo to viskas ir prasidėjo. Galvoje atsirado daugiau rifų, pradėjau eksperimentuoti. Paklausiau CORONER, apie kuriuos man tiek pasakojo Antonas, tada perėjau prie techniško metalo. Viską maišiau: ir progresyvą, ir džiazą. Net kai gyvenau užsienyje, turėjau grupę, su kuria grodavom įvairiausius koverius: nuo džiazo iki metalo.

Kodėl pasivadinote METEMPSYCHOS ir kodėl tai nėra angliškoji šio žodžio versija?

Anton: Ieškojom išskirtinumo. Pavadinimas buvo sugalvotas labai ant smūgio. Varčiau kažkokį žurnalą ir buvo filmas tokiu pavadinimu, prie kurio buvo prierašas: „Dvasių persikėlimas“. Pagalvojau, kad gerai skamba, įvedžiau šį žodį į metalo archyvus ir matau, kad tokios grupės nėra. Po metų išlindo rusų progressive metalo grupė METEMPSYCHOS, bet mes anksčiau taip pasivadinom. Visi pradėjo mus vadinti „metempsaikos“, tai pradėjau visiems sakyti, kad čia graikiškas žodis arba galų gale reikia tarti lietuviškai „metempsychos“. Kaip tik 2005 metais dirbau Anglijoje ir turėjau ten graikų filosofo Plutarcho knygą. Gal su jos mintimis ir kilo kokių sąsajų? Taip ir prilipo METEMPSYCHOS.

Metempsychos2Jau iš pat pradžių pradėjote aktyviai koncertuoti. Ar prisimenate pirmuosius savo žingsnius į sceną?

Anton: Pirmas koncertas buvo klube „Metro“. Tai buvo kalėdinis koncertas su STORMGREY. Tada turėjome tik 5-6 gabalus, o dar Rimtautas rėkė, kad pakartotume, bet jau nebebuvo jėgų. Paskui dar buvo OBTEST koncertas. Jame turėjusių groti CONFESSION vokalistas Rapolas susirgo plaučių uždegimu, tad nusprendžiau paskambinti koncerto organizatoriui Vaidui ir pasisiūlyti. Pasirodo, po kokių 5 minučių jam paskambino PARALYTIC, bet kadangi mes buvome pirmi, tai mus ir paėmė. Sugrojome ten visiškai be garso patikrinimo, nes ilgai derinosi OBTEST ir LUCTUS. Taip jau būna toms pirmosioms grupėms.

Jūsų debiutinis „Death Towards Dogma“ gimė labai tyliai. Kiek laiko jį brandinote?

Anton: Nemėgstu skambinti ir reklamuotis. Dar buvau susilažinęs su Ambraziejumi iš BURYING PLACE, kad pirmas išleisiu albumą. Prieš tai dar buvo demo įrašas, „Muzikos laboratorijoje“ įrašėme kokybiškesnius būgnus, o tada viską patys savo jėgomis pasidarėme tokį biudžetinį variantą. Manau, kad visai gerai išėjo.

Klausant „Death Towards Dogma“ įsimena pirmi trys gabalai, kurie labiau paremti thrash metalu. Mykolai, dar esi ir brutalaus death metalo BURYING PLACE vokalistas, tad ar nebuvo sunku buvo priderinti savo vokalą prie labiau thrashu remtos METEMPSYCHOS muzikos?

Metempsychos1Mykolas: BURYING PLACE grupėje jos lyderis Ambraziejus spaudžia, kad vokalas būtų kuo baisesnis, grubesnis, primenantis pragaro žvėries balsą. Bet jei sėdi naktimis ir kuri eiles, prisiklausęs dvasių šnabždesių, norisi, kad tie žodžiai nebūtų veltui ištarti, kad kas nors įsiklausęs išgirstų, apie ką aš dainuoju. Išgirdęs METEMPSYCHOS muziką, apsidžiaugiau, kad štai pagaliau kas nors girdės mano žodžius. Nesakyčiau, kad tai žingsnis atgal, tai tiesiog įvairovė. Juk nepradėjau žviegti sopranu.

Techniškoje muzikos svarbus dėmuo yra soluotės. Kaip jūs, Modestai ir Pauliau, derinate savo poziciją grupėje?

Paulius: Kadangi aš pirmiau už Modestą atėjau, man teko kurti soluotes. Iš pradžių buvo visiškos improvizacijos – kas tik šaudavo į galvą, tą ir grodavau. Svarbu, kad skambėtų agresyviai ir greitai. Bet štai išleidus albumą, jau galvoju, kad reikėtų įnešti daugiau technikos, grožio, nuspalvinti savo soluotes. Man labai patiko Modesto įsijungimas, kuris girdimas gabale „Jumping Into Another Dimension“. Būtent kažką panašaus ir norėčiau ateityje daryti.

Ką gi, linkiu grupei kuo didesnio kilimo, neigiančio gravitaciją. Kopkite į viršų ir parodykite, ką galite!

Anton: Jump To Another Dimension!

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

 

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus