Grupės

MANO JUODOJI SESUO

MANO JUODOJI SESUO


Susikūrimo metai: 1991

Muzikos stilius: Gothic rock,

Vieta: Kaunas

Būklė: Aktyvi

Kontaktai: https://www.facebook.com/ManoJuodojiSesuo

http://www.mjs.lt

Sudėtis:

Mindaugas Budnikas – vokalas, gitara, muzika, tekstai
Mantas Petraitis – gitara
Egidijus Čilčius – klavišiniai

Aprašymas:

MANO JUODOJI SESUO1991-ųjų rudenį, atskilę nuo grupės POST MERIDIAN, Barbora (vokalas) ir Mindaugas (gitara, klavišiniai) pradeda groti savarankiškai ir tą patį rudenį įrašo debiutinį, 13-os dainų albumą, „Byra byra karoliukai”. Duetas dėl unikalaus Barboros balso, lyginamas su DEAD CAN DANCE, THE CURE, COCTEAU TWINS.

Pirmas MANO JUODOSIOS SESERS koncertas – Blogiausių grupių festivalis Vilniuje (1992). Iš karto po festivalio išleidžiami du singlai – „Tiesi rankas į dangų” ir „Byra byra karoliukai”, kurie pasiekia pirmąsias vietas lietuviškų radijo stočių M-1 ir Radiocentras topuose. Grupei prognozuojamas didelis pasisekimas, bet prieš antro albumo įrašus vokalistė Barbora, išvyksta į Ameriką… Tai panašu į MJS karjeros pabaigą, tačiau Mindaugas nutaria nepasiduoti ir tęsti pradėtą kūrybą. Jis pakviečia prisijungti savo vaikystės draugą Dainių, ir jie abu 1993-čių metų rudenį įrašo 5 dainų demo kasetę „Saulės dienos”. Titulinė daina papuola į Zona Rec. rinkinę kasetę „Kitaip”. Lyginant su pirmuoju albumu, muzikinis stilius pasikeičia – tampa sunkesnis, atsiranda daugiau gitarų, Mindaugo dainavimas romantiškesnis ir ne toks alternatyvus kaip Barboros. Grupė pradedama tapatinti su THE SISTERS OF MERCY.

1993 m. pabaigoje ir 1994 m. pradžioje MANO JUODOJI SESUO kuria ir įrašinėja naują albumą. Jis, pavadintas „Reinkarnacija”, pasirodo 1994-ųjų pradžioje po „Bomba Rec.“ ženklu. Šių kasečių išleidimas pristatomas dideliu koncertu Kauno akademiniame dramos teatre ir plačiai nušviečiamas respublikinėje spaudoje. Pirmasis video klipas „Nuvytusios gėlės” 7 savaites išsilaiko laidos „Studija MT“ videotopo antroje vietoje. Daina „Nejaugi tai tu” papuola į vokišką rinktinį diską „The Torturer vol. 2” greta žinomų grupių HOUSE OF USHER, CORPUS DELICTI.

1995 žiemą nauji muzikantai – būgnininkas Henrikas ir klavišininkė Jurga prisijungia prie dueto. Pavasarį pasirodo naujas EP „Sesuo”, kuriame skamba trys naujos dainos ir keturios koncertinės senesnių dainų versijos. 1995 metus galima laikyti pačiais aktyviausiais grupės gyvavimo metais: sugrota daugiau nei 50 koncertų. Tame tarpe grupė MJS dalyvauja ir legendinės grupės FOJE „Kai perplauksi upę” turo baigiamajame koncerte, Vilniaus Vingio Parke, „Sparnų” festivalyje Prienuose.

1996 m. MANO JUODOJI SESUO išleidžia albumą „Belamy”. Dainos „Šaltą Rytą”, „Belamy” sėkmingai sukasi radijo stočių eteryje. Grupę palieka būgnininkas Henrikas ir MJS vėl grįžta prie programuojamų mušamųjų. Kolektyvo koncertinis aktyvumas sumažėja, tačiau naujų dainų kūryba tęsiasi ir 2001 metų gruodžio mėnesį įrašomas, o prieš pat Naujuosius metus išleidžiamas naujas albumas „Synthetique”. Beveik ketverių metų ieškojimų laikotarpis gerokai pakoreguoja iki tol vyravusį rokinį skambesį ir instrumentuotes bei muzikos koncepciją. Atsiranda didelė dozė elektronikos ir progresyvių šokinių ritmų, suvienytų šalto ir niūraus skambesio. Vieninteliai išlikę panašumai su ankstesniais albumais – tik charakteringas Mindaugo vokalas ir bendra romantiška bei ilgesinga muzikos nuotaika. Pagrindinė naujojo albumo idėja, kuri atsispindi ir pavadinime (pranc. „synthetique” – „netikra”) – aplinkinio pasaulio susvetimėjimas, netikrumas.

Pavasarį vykusiame festivalyje „’Kunigunda Lunaria“’ grupė pristato albumą ganėtinai pagausėjusiam gotikinės muzikos gerbėjų ratui. MJS po beveik pusantrų metų pertraukos vėl pasirodo scenoje.

2003-tieji prasideda ilgai planuotu ir įgyvendintu „Synthetique” turu. Grupę palieka klavišininkė Jurga – jos vietą užima Živilė iš cybercore kolektyvo XESS. Spalio mėnesį iš MJS išeina bosistas Dainius. Prie Mindaugo ir Živilės prisijungia Rosvaldas „Rosva” (anksčiau žinomas kaip jau neegzistuojančios tanzmetal grupės LIŪNUOSNA gitaristas/vokalistas). Taip atsinaujinusi ir sustiprėjusi kauniečių trijulė sugroja Rygos klube „Depo”. Vėliau seka gerų atsiliepimų ir įvertinimų sulaukęs pasirodymas 2003 m. žiemą Vilniuje, kasmetiniame „Velnių Malūne”.

2004 m. MJS intensyviai koncertuoja ir kuria naują albumą, kuris pasirodo vasarą pavadinimu „Dogmatic”. Seniausios ir reikšmingiausios Lietuvos gotikinės scenos dalyvės žygis tęsiasi: solidūs pasirodymai festivalyje „Kunigunda Lunaria”, tarptautiniame „Depeche Mode” gerbėjų suvažiavime tai tik patvirtina.

2005-2006 m. sugrota eilė koncertų festivaliuose: „Tamsa Šnabžda“, „MountainRock’ vol. 3“, „Dark East Music Meeting“ (Lenkijoje), koncertas su THE CRUXSHADOWS Vilniuje, „Kunigunda Lunaria 5“, „Castle Party“ (Lenkijoje).

2007 m. MJS pristatė albumą „Essential Curse – The Best of MJS 1992-2007“, kuris pažymėjo 15 metų jubiliejų ir visą nueitą grupės kelią. 2008 m. sausio pabaigoje su rinkiniu supažindinama Kauno publika klube „The Face“. Po mėnesio – laimėjimas „geriausios gothic grupės“ nominacijoje ALT’ 2007 apdovanojimuose ir po paskutinio koncerto gegužę studentiškame festivalyje RAFES prasideda pauzė MANO JUODOSIOS SESERS koncertinėje veikloje.

2010 m. gimsta pirmieji juodraštiniai naujų dainų variantai, dvejonės, ieškojimai ir bandymai išsivysto į apčiuopiamus naujo albumo apmatus. 2011 m. dirbama prie albumo „recall“, kolektyvą palieka būgninkas Wendigo, prisijungia klavišistas Edemocas.

Diskografija

MC “Byra byra karoliukai” (1992)
Demo MC “Saulės Dienos” (1993)
MC “Reinkarnacija” (1994)
EP, MC “Sesuo” (1994)
MC “Belamy” (1996)
CD “Synthetique” (2002)
Digipack CDr “Dogmatic” (2004)
LE DVD/CD “Essential Curse” (2007)
CD “Recall” (2011)
Rinkinys “Reversion” (2013)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.