Grupės

GHOSTORM

GHOSTORM


Susikūrimo metai: 1992

Muzikos stilius: Technical death,

Vieta: Vilnius

Būklė: Iširusi

Sudėtis:

Šarūnas “Omenas” Tamulaitis– gitara, vokalas
Rytis “Taraila” Tankevičius – gitara
Andrius Daugirdas – bosinė gitara
Linas Būda – būgnai

Aprašymas:

GHOSTORMGHOSTORM pradžia siekia 1992 metus, kai gitaristas Omenas paliko CONSCIOUS ROT ir nusprendė įkurti savo grupę. Netrukus prisijungė būgnininkas Smarvė iš ABDUCTOR (Pasvalys), tačiau turėjo problemų su sąnariais ir nuolatos repetuoti negalėjo. Įkūrėjas nusprendė viską daryti vienas ir demo „The End Of All Songs“ įrašą pradėjo su kviestiniais muzikantais – DISSECTION vokalistu ir bosistu bei būgnininku Meinardu Brazaičiu (Brazu). Demo išleistas 1993 m.

Jau 1994 metais grupė pasirašė sutartį su Švedijos leidybos bendrove “Black Mark Production” ir išleido debiutinį albumą “Frozen in Fire”, kurio įrašai daryti septynias dienas Švedijoje “Unisound Recordings” studijoje, talkinant garsiajam Dan Swano. Lietuvoje albumą MC formatu išleido „Bomba Records“. Besikeičiantys rifai, riaumojantis vokalas tapo grupės išskirtiniu bruožu. Demo atvėrė GHOSTORM duris į platesnę pasaulio sceną, surengti koncertai Švedijoje, Vokietijoje, Anglijoje.

Antrąjį albumą “Black Box” GHOSTORM įrašyti grįžo į tą pačią studiją Švedijoje. Vėl į pagalbą pakviestas D.Swano, kuris įdainavo ir vieną gabalą pavadinimu „Legend“. Šįkart studijoje grupė dirbo dešimt dienų, kur tuo metu ir gyveno, taigi galėjo laisvai darbuotis nevaržomi visą parą. Kadangi sutartis su „Black Mark Production“ jau buvo nutraukta, tačiau su „Nuclear Blast“ dėl geresnių sąlygų susiderėti nepavyko, šį albumą GHOSTORM išleido su nedidelės japonų agentūros „Lard Records“ etikete. Lietuvoje albumą vėl išleido „Bomba Records“. Visgi japonų agentūra albumų platinimu rūpinosi nepersistengdama, o Lietuvoje daug jų ir šiaip neįmanoma parduoti, grupė atsidūrė šiokioje tokioje krizėje, prasidėjo vidiniai konfliktai.

1996-1997 metais paaiškėjo, kad muzikantai pavargo nuo metalo. Švenčiant penkerių metų grupės gyvavimo sukaktį Vilniaus klube „Geležinis Kablys“, GHOSTORM gerbėjai išgirdo, kaip pasikeitė grupės muzikos stilius. Klasikinį death metalą pakeitė industrinės ir techno muzikos garsai. Prieš GHOSTORM pasirodymą publiką apšildė ne kiti kolektyvai, kaip įprasta sunkiosios muzikos renginiuose, o didžėjus Sigitas „Saga“ Grybas. Anot gitaristo Tarailos, naujieji grupės kūriniai jau buvo įrašinėjami, pasitelkiant kompiuterį, todėl įgavo šiek tiek naujo sintetinio skambesio. Mintis kurti kiek kitokią muziką GHOSTORM gitaristams Omenui ir Tarailai kilo, susidomėjus WHITE ZOMBIE, PRODIGY, CHEMICAL BROTHERS kūryba. Panašu, kad ne visiems grupės nariams šios metamorfozės patiko ir ilgainiui jų keliai išsiskirstė. Omenas ir Taraila vėliau sugrojo keletą koncertų pakeistu grupės pavadinimu GO-STORM, tačiau metalu to jau nebuvo galima pavadinti.

Diskografija

Demo „The End of All Songs“ (1994)
MC „Frozen In Fire“ (1995)
MC „Black Box“ (1997)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.