Grupės

BIX

BIX


Susikūrimo metai: 1987

Muzikos stilius: Rock,

Vieta: Šiauliai

Būklė: Aktyvi

http://www.zona.lt/bix/

Sudėtis:

Saulius Urbonavičius “Samas” – vokalas, gitara
Gintautas Gascevičius “Profesorius” – mušamieji
Mindaugas Špokauskas “Špokas” – klavišiniai
Skirmantas Gibavičius – bosinė gitara
Aurimas Povilaitis – perkusija

Aprašymas:

BIX užgimė 1987 m. Šiauliuose per Lietuvos atgimimo epochą, kai labai reikėjo maištingos dvasios. Kunkuliuojančios energijos ir roko draivo pritvinkę 7 vyrukai akimirksniu išpopuliarėjo ir nestokoja šlovės iki šių dienų.

Pradėję nuo savo miesto salių, vėliau užkariavę visos Lietuvos sales ir stadionus bei aikštes, o taip pat užėmę ir laisvų radijo stočių eterį, BIX’ai įsiveržė į atrodytų perpildytą Vakarų rinką: gausūs koncertai Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Beneliukso, Skandinavijos šalyse, JAV. Visur, kur bekoncertuotų, BIX’ai susilaukė entuziastingo publikos priėmimo ir puikių atsiliepimų.

1991 m. pasirodė pirmasis BIX albumas “Akli kariai”, skirtas žuvusiam per avariją pirmąjam grupės vadybininkui. Pirmasis darbas išėjo plokštelės pavidalu. Tikri roko gerbėjai ir būsimi “balių” išpažinėjai mintinai mokėjo dainų “Bijom”, “Tarp Europos ir Honkongo”, “Akli kariai” posmus.

1992-aisiais BIX’ai, iš naujo atgavę jėgas, išleido kultiniu tapusį albumą “La bomba” (MC). Trečiajame albume “Doozgle” (MC ir CD) jau buvo ir senų lietuviškų dainų, ir naujų – angliškų. Nuomonės apie jį Tėvynėje buvo pakankamai kontraversiškos, o Prancūzija tuo metu leipo nuo ten populiaraus alternatyviojo roko. BIX’ų muzika buvo kaip tik iš tos operos. Grupė ilgam dingo minėtos šalies klubuose.

1995-aisiais metais išleistas ir jubiliejinis grupės albumas “7″ (7 nariai, 7 metai), kuris konceptualiai skyrėsi nuo prieš tai buvusių. Tai buvo linksmų idėjų ir kieto stiliaus sintezė. Vieni šį albumą vertino kaip geriausią Lietuvos roko istorijoje, kitiems jis pasirodė grubus techniškai, iki galo neišbaigtas ir perdaug griežtas. Kasetė buvo skirta Lietuvos rinkai, o CD – vakarų. 1996-ųjų sausyje vykusių “Bravo” nominacijų ceremonijoje už 1995-uosius metus BIX gavo apdovanijimus net trijose kategorijose – geriausio albumo, geriausios roko grupės, geriausio instrumentalisto (S. Gibavičius).

Diskografija

LP „Akli kariai“ (1991, Lituanus)
MC „La Bomba“ (1992, Zona/BMK)
CD/MC „Doozgle“ (1993, Zona/BMK)
MC „Tikras garsas“ (1994, Bomba)
CD/MC „7“ (1995, Zona/BMK)
MC „Žiurkių miestas“ (1996, Bomba)
CD/MC „WOR’S“ (1997, Bomba)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.