Grupės

ANUBI

ANUBI


Susikūrimo metai: 1992

Muzikos stilius: Mystical black,

Vieta: Kaunas

Būklė: Iširusi

http://www.martynasmeskauskas.net

Sudėtis:

Martynas Meškauskas “Lord Ominous” – vokalas
Sadlave – gitara, bosinė gitara, programavimas
Lady Sleep – klavišiniai

Aprašymas:

Anubis – tai senovės Egipto Dievas, globojęs mirusiuosius ir pomirtiniame pasaulyje svėręs didikų širdis. Šiuo mistiniu vardu pasivadinę vilniečiai savo veiklą pradėjo 1992 m. vasarą, kai gitaristas Skro su būgnininku Renoferiu pradėjo eksperimentuoti namie ir įrašė keliolika minučių psichodelinės muzikos. 1993 m. prisijungė vokalistas Ptah (kitaip Lord Ominous) ir grupė kovo mėn. šviečiant pilnačiai (pasak grupės narių, tai labai svarbu) įrašė savo demo „Gods Pantenon“. Muzikos stilių galima apibūdinti visa eile pavadinimų: mystical (industry, occult, dark, doom, psycho, egyptian) black metalas.

Per dvi savaites įrašytos aštuonios kompozicijos, kurių pavadinimai jau daug ką sako: „Mėnulio paslaptis“, „Kraujo orgija Gize“, „Tamsiausi ritualai“ ir kt. ANUBI savo kūryba siekia „paveikti žmonių psichiką, sukurti dar tamsesnį pasaulį negu jis yra dabar.“ Pasak narių, tokia muzika skverbiasi iš jų vidaus ir jie norėjo padaryti kažką visiškai naujo. Egipto tematika pasirinkta todėl, kad vaikinus domina tos šalies sena kultūra ir iki šiol neišaiškintos paslaptys.

Į 1994 m. ANUBI įrašytą antrąjį demo „Mastabos dvelksmas“ įėjo tikrai dramatiškos, archajiškos, gotiškos dainos. Čia dar daugiau mistikos, tamsiųjų jėgų ir dramatizmo. Šio demo tekstai kurti Lord Ominous (Martyno Meškausko). Grupės brandžiausi darbai užfiksuoti vėliau išleistuose albumuose „Mirties metafora“, „Sutemus skambės“, „Kai pilnaties akis užmerks mirtis“.

2001 metų rugsėjį ANUBI sudėtis kiek pakito – iš grupės išėjusį Skro pakeitė Sadlave (gitara, bosinė gitara, programavimas), klavišiniais grojo Lady Sleep, vokaluoti liko Lord Ominous. Paskutinis darbas, kurį įrašė ANUBI su nauja sudėtimi vadinasi “Sielų Pirklys” (EP). Tai
keturių kūrinių albumas, kurį turėjo 2002 metais išleisti Italijos leidybos kompanija „Danza Ipnotica“. Visgi medžiaga iki šiol liko nepublikuota. Taip pat buvo pasirašyta sutartis 4 albumams su kita italų kompanija “Code 666″, tačiau, žuvus Lord Ominous, sutartis nutraukta.

Grupės lyderis ir siela Martynas Meškauskas (Lord Ominous) žuvo 2002 kovo 30 d. Mičigano ežere. Lietuvos sunkiosios muzikos scena neteko mistinės grupės ir mistinio jos lyderio. Liko tik svetainė internete, bylojanti apie Martyno Meškausko (Lord Ominous) kūrybinę veiklą: http://www.martynasmeskauskas.net.

Diskografija

Demo „Gods Pantheon“ (1993)
Demo „Mastabos dvelksmas“ (1994)
MC „Mirties Metafora“ (1995)
7″EP„Sutemus Skambės“ (1997, Danza Ipnotica)
CD/LP „Kai pilnaties akis užmerks mirtis“ (1998, Danza Ipnotica)
Digi-Pak MCD „God‘s Pantheon“ (2001, perleistas Anglijoje)
EP “Sielų Pirklys” (planuota data 2002, neišleistas)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.