Grupės

AMŽIUS

AMŽIUS


Susikūrimo metai: 2008

Muzikos stilius: Black metal,

Vieta: Kaunas

Būklė: Aktyvi

Kontaktai: amziusofficial@gmail.com

http://www.myspace.com/amziusofficial

Sudėtis:

Paulius – vokalas
Dovydas – gitara
Laimis – bosinė gitara
Mindaugas – būgnai

Aprašymas:

Grupė AMŽIUS susibūrė 2008 metų žiemą Kaune. Pradžioje nebuvo nei idėjos, nei didelio stimulo groti, tačiau buvo noras. Grupės vokalistas Paulius jau tada turėjo prikaupęs nemažai žodžių, turbūt todėl grupė neįlindo į koverių ir tribute‘ų liūną.

Štai kaip grupės nariai prisimena pradžią: „Grojom rūsiuose, garažuose ir ten, kur pasitaikė proga ir buvo svetimos aparatūros, vien tam, kad pasisotintume kažko, kas mums tada dar nebuvo suvokiama. Pradėjom eiti šituo keliu, kuriuo dabar jau, atrodo, bėgam ir patys save vejamės. Daug kūrinių prikėlėm šviesai, tačiau daug jų dabar jau esame užmiršę, matyt, subrendom ir pamatėm, kad mums patiems neaišku, ką kai kuriais kūriniais norėjom pasakyti. Padarėm nemažai klaidų, nemažai skubėjom. Tačiau dabar viskas kitaip, dabar grupė ir jos nariai stovi kaip akmens monolitai ir visi kažką įdeda į AMŽIŲ.“

Pats pavadinimas AMŽIUS gimė netikėtai, tiesiog atsirado muzikantų galvose. Jiems tai nėra paprastas žodis, nors ir vien žodis nėra paprastas. Paprastai jį suvokia paprasti žmonės, tiems, kas žiūri giliau, vien žodis sukelia minčių, nes amžius nėra nei šimtas metų, nei tūkstantis, tai vienu metu suvokiamas laiko tarpas ir begalybė. Begalybė grupės kūryboje turi didelę prasmę, kartu su ieškojimu, netikėtu radimu.

„Ką turime dabar, tai nėra vien muzika, mes jaučiam AMŽIŲ kaip kažką daugiau, deja, kol kas neturime galimybių realizuoti visko viešai. Šiuo metu stengiamės neskubėti nei kūryboje, nei kūrybos realizavime, turbūt todėl nepasiduodam kiekvienam kvietimui koncertuoti, šiek tiek apsižiūrime, kokiai publikai mes atsiveriam. Nesistengiam burbulais išpopuliarėti, darome tai, kas pirmiausia mums sukelia jausmų, kas mums daro įtaką gyvenime. Publika ir klausytojai eina tik po to,“ – teigia AMŽIAUS nariai.

Grupė jau patyrė keletą pasikeitimų, ir tik į gerą. Pasikeitė gitaristas, vokalistas nebegroja gitara, todėl surastas dar vienas gitaristas. Senbuviai surimtėjo ir pradėjo tobulinti techniką. Dabartinis grupės sąstatas gyvuoja jau metus. Per paskutinius metus grupė sako atradusi daug naujo, daug pastebėjusi savyje, pradėjusi gilintis į viską, ką daro, permąsčiusi kiekvieną dainos žodį, išnagrinėjusi visos grupės prasmę. Kiekvienas dabartinis narys turi savo vietą, erdvę, kurią užpildo grupėje, kiekvienas atneša tai, ką jam siela pakužda viduje. „Quod Superius Macroprosopus, Quot Inferius Microprosopus“ – šie žodžiai puikiai parodo, ką nariams reiškia AMŽIUS ir ką jie nori perteikti publikai.

Diskografija

CD „Atgimk“ (2010)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.