Albumai

GRACE DISGRACED „Enthrallment Traced“ – mylėkime ir gerbkime mūsų moteris

2014.02.11 00:00, Lord Sauron

Šiaip nelabai mėgstu apžvelginėti „išėjusius iš galiojimo“ (t. y. ne šių metų) albumus, bet šiam padarysiu išimtį. Pirmiausiai dėl to, kad debiutinį savo šedevrą šie maskviečiai atsiuntė man asmeniškai (dievaž, kaip malonu nors penkioms minutėms pasijusti žvaigžde, kurios rašliavą skaito ir už mūsų kolūkio ribų!), o paskui ir dėl to, kad female fronted grupės GRACE DISGRACED „Enthrallment Traced“ – mylėkime ir gerbkime mūsų moterisvisada kelia man susidomėjimą. Nesu didelis tokių grupių, kaip ARCH ENEMY gerbėjas, bet moterų metalo scenoje ir taip nėra daug, taigi jos nusipelno mūsų ypatingo dėmesio ir pagarbos.

Ir taip, GRACE DISGRACED iš Rusijos sostinės. Balso stygas grupėje negailestingai drasko simpatiška blondinė Polina Berezko. Beje, ši miela trapi būtybė yra ir dainų tekstų autorė, o tai irgi į naudą. Tekstai, beje, parašyti angliškai, taigi grupę laisvai galima rekomenduoti ir tiems, kas nemėgsta rusų kalbos. Mažiau morgo kulinarijos ir lytinių iškrypimų, vyrauja filosofinė ir religinė tematika.

Gitara zulina Aleksandras Klapcovas, būgnus lamdo Andrejus Iščenko (kurio kūrybinėje karjeroje, jei tikėsime Metalarchives.com įrašais, – apie penkiasdešimt kolektyvų), bosistas – Andrejus Andrejevas.

Gražiai apipavidalintas diskas, lankstinukas. Su meile detalėms nupiešti piešiniai. Geras, beveik tobulas suvedimas, garso operatoriaus darbą vertinu atskiru dešimtuku. Bet pats albumas po perklausymo tempia tik iki stipraus vidutinioko. Kodėl? Visų pirmiausia todėl, kad stiprūs dėmenys nedavė stiprios sumos – grupė orientuojasi į technical death metalo atlikėjų gretas, tačiau komandoje – tik vienas gitaristas. O aš asmeniškai prisilaikau kuklios nuomonės, kad groti metalo grupėje viena gitara yra tas pats, kas šokti baletą su viena koja.

Ne, jei konkrečios grupės muzikinės ambicijos neviršija ZZTOP ar MOTÖRHEAD sudėtingumo lygio, galima tenkintis ir vienu instrumentu. Bet jei jau komanda taiko į technical parapiją, kur apstu improvizacijų, gitarų solo ir kitų išsidirbinėjimų, o ir pagrindinė tema neretai esti labai sudėtinga, tokią muziką nuodėmė groti viena gitara. Galutinis rezultatas – chaotiška ir išdraikyta melodija, kur neįmanoma atrinkti, kas yra kas. O apmaudžiausia, kad gitaristas tikrai talentingas, o atliekama muzika tikrai verta dėmesio.

Moteriškas groulas atidirbtas tobulai, bet neįsipaišo į atliekamą muziką. Kažkaip su visomis tomis improvizacijomis muzika keliauja sau, o vokalas – sau. Dar vienas minusas, tas, kuris būdingas tikrajai undergroundinei muzikai, – pigių instrumentų sindromas. Nesvarbu, kad tikras meistras sugros ir taburete. Joks meistras nesugebės iš taburetės išspausti Stradivarijaus smuiko skambesio.

Šiaip ar taip debiutinis maskviečių albumas vertas dėmesio ne vien dėl to, kad prie death metalo grupės mikrofono stojo mergina. Dėl politikų kaltės dabar praktiškai nežinome, kas vyksta vienos didžiausių pasaulio šalių undergroundo scenoje, o talentų ten tikrai netrūksta.

Vertinimas: 7/10

GRACE DISGRACED „Enthrallment Traced“
© „More Hate Records“, 2013

1. Propchecy of Somnabulist
2. Hypocritical Oath
3. To Autumn
4. Psycho Cycle
5. Adzimushkai
6. Villain
7. Orchids Of The Fallen Empire

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
2+1=3
2014.02.12 16:58

Dabar valdzioje – isskirtinai prorusiskos partijos. Nebent tu kitaip manai.

vyskupas666
2014.02.12 16:00

O kas tau trukdo pasidomėti, kas buvo 90 ais arba yra dabar valdžioje?

2+1=3
2014.02.12 10:19

Apie politika cia pavarei kaip is 90-uju fanzine’o. Kubilius neleidzia internete pasidometi rusu metalo scena ir pasiklausyti irasu?

vaplis
2014.02.12 10:16

Akies krašteliu užmačius pavadinim nudžiugau kad bus šitie: http://www.metal-archives.com/bands/Grave_Disgrace/3540350296

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus