Naujienos

Gotikinės kultūros fiestoje bus primintos ir legendos

2003.04.25 00:00, FERRUM info

Gegužės 2-4 dienomis Vilniuje vyks antrasis tarptautinis gotikinės kultūros festivalis „Kunigunda Lunaria“. Šis tradiciniu tampantis renginys apjungs muzikos koncertus, šokių vakarus, kiną, įvairias vaizduojamojo meno kryptis. Festivalio kulminacija – gegužės 3 dieną Profesinių sąjųngų rūmuose įvyksiantis pagrindinis koncertas, kuriame be gausaus būrio atlikėjų iš Lietuvos, Latvijos bei Karaliaučiaus pasirodys ir du visoje Europoje gerai žinomi kolektyvai – slovakų grupė “Lahka Muza” bei lenkų duetas “Fading Colours”.

“Europoje gotikinė kultūra jau seniai turi didžiulį gerbėjų būrį – į festivalius susirenka tūkstančiai jos gerbėjų, kuriuos gatvėse galima nesunkiai atpažinti pagal ryškų, efektingą makiažą, juodus, teatrališkus drabužius ir ekstravagantiškus aksesuarus. Pernai, rengiant pirmąjį festivalį, buvo įdomu – kiek gi žmonių neliks abejingi naujam reiškiniui. Tačiau netikėtai gausi festivalio publika įrodė, kad ir čia ši kultūra įgyja vis daugiau gerbėjų, tad šiemet festivalis dukart didesnis – sako vienas festivalio organizatorių Ugnius Liogė. – Sutapimas ar ne, tačiau būtent po pirmojo “Kunigunda Lunaria” festivalio žiniasklaida pradėjo aktyviai domėtis šia subkultūra. Gotikinės temos buvo publikuojamos net ir madų žurnalų puslapiuose”.

Organizatorių teigimu, šių metų “Kunigunda Lunaria” festivalis akcentuoja ne vien pramogas ir supažindinimą su gotikine kultūra. Didelis dėmesys skiriamas ir senajam Vilniui. “Labai daug dirbome, stengdamiesi festivalio veiksmui parinkti kuo tinkamesnes, įdomesnes vietas. “Kunigunda Lunaria” prasidės “Arkos” galerijos kieme – pačioje Senamiesčio širdyje. Vėliau veiksmas persikels į Aktorių namus, esančius šalia Šventaragio slėnio ir Katedros aikštės. Koncertai taip pat vyks ant legendinio Tauro kalno stūksančiuose rūmuose bei Verkių rūmų parke. Taigi, šiame festivalyje persipina grupių pasirodymai, savitų misterijų karnavalas ir Vilniaus ištakas menančios legendos”, – sakė U.Liogė.

Festivalio dienomis garsioje “Arkos” galerijoje įsikurs gotikinę kultūra atspindinčios fotografijų ir juvelyrikos parodos, “Lietuvos” kinoteatre bus surengti du specialūs kino filmų seansai – renginio dalyviai galės žavėtis filmų “Vidokas” bei “Malholando kelias” mistika. “Arkos” kavinė taps festivalio klubu, kur skambės gotikinės muzikos įrašai, bus rodomi gotikiniai filmai, festivalio dalyvius pamalonins specialus meniu. “Pernai norinčiųjų paragauti “Drakulos troškinio” ar kokteilio “Vampyro bučinio” netrūko”, – šyptelėjo organizatorius.

“Kunigunda Lunaria” turėtų tapti tikru įvykiu visiems netradicinės, originalios muzikos gerbėjams – šiame festivalyje bus grojami patys įvairiausi muzikiniai stiliai. Pirmajį vakarą vyraus “kieta”, progresyvi šokių, industrinė muzika, specialiai į šį renginį atvyks ir žinomas didžėjus iš Anglijos Dj De’Ath, grojęs beveik visuose žinomiausiuose šio stiliaus festivaliuose pasaulyje, bei geriausia Latvijos industrinės scenos grupė “Claustrum”. Antrąjį vakarą ant Tauro kalno esančiuose rūmuose bus iki ryto koncertuojama 2-ose scenose. Pagrindinėje scenoje pasirodys geriausios gotikinės Lietuvos grupės – “Siela”, “Mano Juodoji Sesuo”, “Anapilis” ir nemažas būrys didžėjų. Antrąją sceną užims perspektyviausi elektroninės darkwave muzikos kūrėjai.

Pagrindiniame koncerte pasirodys festivalio žvaigždės “Lahka Muza” ir “Fading Colours”. Pirmoji grupė pasižymi itin emocingais, šamaniškais koncertais su fetišizmo elementais ir tikru teatrališku šou. “Fading Colours” vadinama bene geriausia Vidurio Europos gotikine grupe, o šios melancholišką, romantišką muziką grojančios grupės vokalistė De Coy – viena žymiausių gotikinės scenos dainininkių pasaulyje. Anot organizatorių, apie šią grupę užtenka pasakyti vien jau tai, kad ji bendradarbiauja su kultinės grupės “The Sisters of Mercy” nariais.

Trečiąją dieną veiksmas vyks Verkių rūmų parke – medžių paunksnėse skambės neofolkloras ir rami ambientinė muzika. Beje, į šį renginį galės patekti tik nusipirkę išankstinius festivalio bilietus. Perkantys išankstinius bilietus taip pat gaus ir specialiai festivaliui išleistą kompaktinį diską. Penktadienio ir šeštadienio naktimis specialią “kietos“ elektroninės šokių muzikos programą pristatys ir sostinės klubas “Vault“, tapsiantis festivalio dalimi.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus