Straipsniai

GOSPEL OF THE HORNS: „Nesame profesionalų grupė“

2012.08.07 00:00, Gedas (Seniukas)

GOSPEL OF THE HORNS: „Nesame profesionalų grupė“Bene purviniausia muzikine prasme grupė GOSPEL OF THE HORNS kartu buvo ir egzotiškiausia metalo komanda šiemetiniame festivalio „Kilkim žaibu“, kuriai kelią į Lietuvą apšvietė prieš porą metų festivalyje groję orgijų kultivuotojai DESTROYER 666. Atrodo, kad šiemetiniai svečiai iš Australijos nusprendė nė per nago juodymą nenusileisti savo pirmtakams ir, kas svarbiausia, jie tai įtikinamai įrodinėjo!

Paprasti kaip dvi kapeikos, linksmi kaip raguotasis per savo vestuves, australai mielai sutiko pasidalinti savo mintimis su radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“. Nors norų būta daug, fiziškai tai įgyvendinti buvo kur kas sudėtingiau, nes pašėlę australai niekaip negalėjo atsitraukti nuo jiems skirto namelio, kuriame Jack Danieliu ir paslaugiomis moteriškėmis buvo užversti visi kampai. Duoti interviu susirinko visi GOSPEL OF THE HORNS raguočiai, bet galiausiai išėjo taip, kad su „Audronašos“ vedėju Gedu kalbėjo boso gitaristas ir vokalistas Howitzeriu ir būgnininkas Hellcuntu.

Atrodo, kad festivalis „Kilkim žaibu“ tampa vieta, kur atvyksta groti australų grupės ir tai yra šaunu. Būdami bene purviniausia festivalio grupė, kaip jaučiatės tarp didvyrių pagonių?

Howitzer: Na, smagu čia būti. Iš pradžių atvykus jautėmės kiek keistokai ir netgi galvojome, ar išvis mums čia vieta. Bet kai pamatėme, kiek čia puikių black metalo, thrash metalo grupių, supratome, kad viskas gerai, įsijautėme į festivalio nuotaikas, sugrojome savo pasirodymą ir sulaukėme geros reakcijos. Taigi viskas gerai.

Hellcunt: Čia tiek daug gerų grupių. Mačiau HELHEIM pasirodymą, laukiu kitos norvegų grupės – TAAKE – koncerto. Tai, kad čia galima išvysti ir su tradicijomis susijusių dalykų, o ne tik metalo, yra puiku.

Howitzer: Šitas festivalis yra tikrai rimtas. Tai nėra koks nors „pagoniškas“ festivalis, kuriame groja tik black metalo grupės. Čia viskas yra iš tikrųjų, yra net atskira scena folklorinei muzika ir šokiams. Tai nuostabu!

Klausimas: gal žinote, kiek laiko prireikė DESTROYER 666, kad išsivalytų nuo to beprotiško alkoholio kiekio, kurį suvartojo per „Kilkim žaibu“ prieš dvejus metus?

Hellcunt: Turbūt kelias savaites. (juokiasi)

Grįžkime prie GOSPEL OF THE HORNS. Nors ir susikūrėte 1993 metais, debiutinį pilną albumą išleidote tik 2002-aisiais. Ar dėl to, kad taip ilgai nebuvote išleidę jokio tikro albumo, nebuvo kilusių nesutarimų grupėje?

Howitzer: Po to, kai 1994-aisiais išleidome demo, aš 1995 metais persikėliau į Melburną ir grupės veikla sustojo. Tik po to, kai susitikau gitaristą Ryaną, vėl pradėjome kurti dainas, nes iki tol dvejus metus niekas grupėje nevyko ir viskas buvo apmirę. Vis tik nuo to laiko, kai susibėgome aš, Ryanas ir Hellcuntas, išleidome demo „Sinners“ ir daug laiko netruko iki debiutinio albumo. Vis dėlto, tai nebuvo kažkokia vidinė kova. Tai, kad mes išleidžiame kažką tik kas kelerius metus, mums yra normalu. Tokie jau mes esam.

Ar palengvėjo, kai jūsų rankose galiausiai atsidūrė albumas „A Call to Arms“?

Howitzer: Na taip. Bet visos albumo dainos buvo naujos. Nebuvo nė vienos dainos, sukurtos 1993 metais ar panašiai. Debiutinis albumas buvo kaip naujas etapas grupės istorijoje.

Prieš kelias savaites išleidote naują EP „Ceremonial Conjuration“. Ką šis įrašas įneša naujo į GOSPEL OF THE HORNS muziką?

Howitzer: Na, jis yra progreso dalis. Jis yra šiurkštesnis, bet turi ir visus tuos elementus, kuriuos grupė išlaikė per visą savo gyvavimą. Man šis darbas skamba kaip GOSPEL. Mes nesame ta grupė, kuri po penkių metų išleidžia albumą ir skamba visiškai nepanašiai į save.

Visi žinome, kad išleisti CD šiais laikais yra brangus hobis grupei. Kodėl neleidote pilno albumo, kad ir tik vinilo pavidalu? O gal šis EP yra tam tikra įžanga į būsimą pilną albumą?

Hellcunt: Praeitais metais mudu su Howitzeriu pasitarėme ir nusprendėme, kad šią vasarą tikrai vyksime į turą ir grosime daug koncertų, todėl pirmiausiai dėl savęs, bet kartu ir dėl grupės gerbėjų mes norime turėti naują diską. Taigi su Howiu susirašėme el. paštu ir praeitų metų spalį įrašėme naują muziką. Susitikome repeticijose su Masochistu ir pykšt pokšt viską sukalėme.

O kodėl tik EP?

Hellcunt: dėl to, kad neturėjome pakankamai laiko pilnam albumui. Aš išvykau gyventi į Vokietiją ir turėjau su savimi ribotą kiekį aparatūros, reikalingos įrašyti albumui. Susitikome, surepetavome, įrašėme ir nusprendėme išleisti kaip EP. Kitais metais jau turėsime pilną albumą. Padarėme viską labai greitai ir mūsų EP mus labai džiugina. Norėčiau, kad galėtumėme išleisti EP kiekvienais metais. Būtų žymiai lengviau sukalti kokias keturias dainas ir užfiksuoti visą esmę. Kitos grupės išleidžia pilnus albumus, iš kurių tu nori išmesti keturias ar penkias dainas, nes tik trys ar keturios likusios tikrai veža. Manau, kad tai taikytina be išimties visoms grupėms. Šiais laikais nėra daug grupių, kurios savo albumuose išleidžia, pvz., 10 dainų ir visas jas norėtum išgirsti koncertuose. Gerbėjai visuomet reikalauja senesnės kūrybos. Taigi tai nėra vien pinigų klausimas. Turėjome mažai laiko, įrašėme tik EP, ir tuo labai džiaugiamės. Nenorėčiau, kad būtų buvę kitaip.

Kai kalbama apie Australijos thrash metalo sceną, pirmiausiai į galvą ateina MORTAL SIN pavadinimas, tada DESTROYER 666 ir GOSPEL OF THE HORNS, kurios atstovauja ekstremaliajai australų metalo scenos pusei. Visuomet sunku kalbėti apie save, bet kokią, tavo nuomone, įtaką visai Australijos, o gal net ir pasaulinei metalo scenai padarė DESTROYER 666 ir GOSPEL OF THE HORNS?

Hellcunt: DESTROYER 666, GOSPEL OF THE HORS, VOMITORY, BESTIAL WARLUST savo jaunystėje žavėjosi tokiomis grupėmis, kaip HOBBS’ ANGEL OF DEATH, SLAUGHTER LORD, MORTAL SIN. Pradėdami savo grupes nemąstėme, ką galime padaryti visai scenai. Nemanome ir dabar, kad kažką tokio nuveikėme.

Howitzer: Galima būtų išvardyti daugybę grupių iš Australijos death, black, thrash metalo scenos…

Hellcunt: Netrukus grosime Londone su HOBBS’ ANGEL OF DEATH ir tai yra puiku. Dar koncertuosime su VOMITORY, DESTROYER 666, ASSAULTER… Taigi, kai pradėjome savo grupes, negalvojome, kad būsime dalimi kažkokios tai Australijos scenos.

Howitzer: Mes tiesiog kartu leidžiame laiką, žiūrime futbolą…

Ar vis dar kartu leidžiate savo laisvalaikį?

Hellcunt: Dabar tai tapo dar prieinamiau, nes abu gyvename Vokietijoje. Nėra taip, kad esame profesionalų grupė.

Howitzer: Nors pastaruoju metu tampame vis profesionalesni. Nėra taip, kad Australijoje negali būti profesionalu, bet ten tiesiog turi mažiau galimybių koncertuoti. Didesni festivaliai su SLAYER ir panašiomis grupėms vyksta tik kartą per metus. Vietinėms grupėms nelieka galimybių pasireikšti, nes jos suteikiamos tik žymioms grupėms, uždirbančioms nemažus pinigus. Australija yra be gali didelė šalis su labai mažai žmonių. Bet dabar mes GOSPEL OF THE HORNS perkėlėme į Vokietiją ir ketiname judėti toliau.

Paskutinis klausimas. Kiekviena tauta turi savų juokelių apie kaimynus. Ką juokingo šnekate apie savo kaimynus iš Naujosios Zelandijos? Aišku, australai turbūt yra kone tobuli, bet kaip dėl Naujosios Zelandijos žmonių?

Hellcunt: Australai tobuli? (juokiasi) Hmmm… Ką čia tau pasakius? Du žodžiai pasako viską apie Naująją Zelandiją: avių krušėjai. Jiems tai laaaaabai patinka (juokiasi).

Howitzer: Naujoji Zelandija turi puikų vyną, puikų alų, gerus žmones…

Hellcunt: Bet vis tiek jie garsūs tuo, kad prieina prie avių iš kito galo. Jiems tai patinka :). Aš tai jau geriau suvalgysiu avį, nei ją padarysiu.

Tai ir yra pagrindinis skirtumas tarp Australijos ir Naujosios Zelandijos, ar ne?

Hellcunt: Taip! Mes avis valgom, jie kruša! (griausmingai žvengia).

Ačiū labai už interviu ir į sveikatą!

Howitzer ir Hellcunt: Į sveikatą!

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Peckuriukas
2012.08.09 15:41

Visai linksmai.

speigas
2012.08.07 16:15

apie avis prikolniau

Zero
2012.08.07 15:18

Manau, jie turi omeny Vomitor, o ne Vomitory, nes pastarieji yra švedai.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus