Reportažai

„Giedfest 2012“ – pietų amerikiečių iš Londono ir lietuvaičių septynkovė

2012.08.23 00:00, Birutė

Foto: G.Kestenytės

Nedideliame Giedraičių miestuke, esančiame 46 km nuo Vilniaus (nuo kitų miestų – pasiskaičiuokite patys :) rugpjūčio 17 d. jau ketvirtą kartą vyko smagus festivaliukas „Giedfest 2012“. Man tai buvo debiutinis vizitas į šį renginį. Pagaliau prisiruošiau pagerbti senų pažįstamų, dabar jau gyvenančių sostinėje, entuziazmo dėka gimtajame miestelyje organizuojamą „thrash ‘em all“ fiestą. Pakeliui mūsų ekipažą užklupo stipri liūtis, kaip iš kibiro pilamo vandens valytuvai nespėjo valyti net maksimaliomis apsukomis. Laimei, stichija nuslinko ton pusėn, kur mūsų tuo metu nebuvo, taigi palapinių statymas ir pasiruošimas net tris dienas čia pagyventi vyko jau šviečiant saulei.

Greitai paaiškėjo, kad force majeur sutrukdė ir kebabų, ir tradicinės šaulių kareiviškos košės degustacijai, nors buvo pastatytas karštų gėrimų aparatas. Užtat pelnas dvejoms miestelio parduotuvėms. Iki koncerto liko dar begalė laiko, tik vėsokas oras tądien sutrukdė pasilepinti maudynėmis vietiniame ežeriuke. Teko užkandžiauti ir malšinti troškulį (ši procedūra – kiekvienam savaip :). Valandą vėluojantis koncertas nieko nestebino, bet ir nepykdė, mat iškart buvo aišku, kad viskas tęsis iki paryčių.

Medinis kultūrnamis, kažkas tarp daržinės ir sandėlio – kaip tik „true underground“ koncertui. Pasijunti tarsi grįžęs kokį 15 metų atgal, nė laiko mašinos nereikia… WC – taipogi „tru“, jį pamačius ir užuodus iškart stojo klausimas – kaip sureaguos užsieniečiai? Tačiau pamačius londoniečių trijulę, kurie iš tiesų – kolumbietiškos ir braziliškos kilmės, pasidarė aišku, kad jiems čia bus tiesiog „prikolas“. Jau vien tai, kad atsibeldė į pasaulio kraštą net kelioms dienoms, daug ką pasako. Užtat muzikantams skirta vos ne trečdalis namo, iškart aišku, kad muzika čia valdo.

Startuojama 20 val. Susirinkę iš pažiūros ne vienas šimtas žmonių – visai neblogai. Pradžiai – šviežio thrash/death metalo, patiekiamo jaunos vilniečių grupės CONFESSION. Scenos naujokai labai nustebino. Galingas skambesys ir nuoširdžiai purtomos ševeliūros kaipmat sužavėjo publiką. Taigi sunkioji „išpažintis“ suėjo labai smagiai. Antrieji – kauniečių ir jonaviškių aljansas, trio CRYPTS OF DESPAIR. Šie patrakę deferiai sparčiai juda populiarėjimo kryptimi ir kaskart, kai tik užmatomi, palieka labai gerą įspūdį. Ne išimtis ir šis kartas. Dinamiškas, ekspresyvus, energingas pasirodymas neįstūmė į „nevilties kriptą“.

„Giedfest 2012“ – pietų amerikiečių iš Londono ir lietuvaičių septynkovėNeseniai sunkiąsias pajėgas po STORMGREY vėliava apjungę penki „oldskūliniai“ mohikanai – visada laukiami scenoje. Šį kartą nuo garsinimo pulto atsitraukia grupės vokalistas, tačiau garso kokybė (beje, kaip nelabai akustiškai palankioje patalpoje, pakankamai gera) nenukenčia, lieka tinkama pamaina. Old school death/thrash – ką čia bepridursi. Patirtis, laiko patikrinta muzika, užgrūdintos rankos ir gerklė… Viskas puikiai.

Toliau – thrash/death metalo atlikėjai LUCIFER. Aktyvumo, tiek koncertuojant, tiek skleidžiant informaciją apie savo komandą, šiems Liuciferio „sūnums“ galėtų pavydėti daugelis. Šou prasideda velniškai energingai, viena daina stipresnė už kitą. Bet kai auditorija galutinai įsibujoja ir pasiekia šėlsmo piką, staiga neatlaikęs įtampos iš rikiuotės išeina kubas… Bandymai „Giedfest 2012“ – pietų amerikiečių iš Londono ir lietuvaičių septynkovėgreitai pataisyti padėtį nepavyksta, taip ir nesugroję poros paskutinų gabalų vaikinai palieka sceną. Nuoširdžiai sakau – labai gaila.

Lieka sunkioji „grietinėlė“ (čia nieko nesumenkinant – visos komandos vertos dėmesio). Ir aparatūra kažkaip susitvarkė. Pirmieji – svečiai NECRORISER. Šioji pasiutusi trijulė scenoje užkuria tikrą trešeriškai deferišką pirtį. Jei kas ir neapsirūpino jų diskais ir atributika, kurios nepatingėjo atsivežti, tai per jų šou devynis prakaitus garantuotai išliejo visi. Net ir gerokai po vidurnakčio. Apie valandą groję vyručiai parodė, kad ne veltui atsibeldė į savam krašte tikriausiai nė negirdėtą vietovę. Sugrojo nuoširdžiai, užtikrintai, stipriai.

Priešpaskutiniai žodį tarė gerai žinomi mūsų avangardinio juodmetalio puoselėtojai INQUISITOR. Ne paslaptis, kad kol kas didžiausias jų pasiekimas skleidžiant žinią apie savo komandą – dalyvavimas šiųmetiniame konkurse „Wacken Metal Battle“. Kiek ilgiau nei kitos grupės nešioję į sceną savo instrumentus (patikėkit, vien klavišinių svoris ką reiškia…), „inkvizitoriai“ mikliai pasitikrina skambesį ir… Nakties glūdumos akivaizdoje išsilieja tona tamsios, niūrios, aršios muzikos, kuri puikiai tinka šioje atmosferoje. Ne veltui vaikinai Vokietijoje ryte pradėję visą WOA fiestą, sulaukė nemažo dėmesio.

Speed/black ‘n’ roll atlikėjų REGRESSIVE, grojusių apie 3 val. nakties, dalis idėjinių „Giedfest“ palaikytojų klausėsi prie palapinių, nes grėsė užsnūdimas bestovint prie scenos (nesijuokit – tokį vaizdelį kai kur teko matyti…). Kiek girdėjosi, vaikinai sugrojo šauniai. Sako, dar ir ypatingų atrakcijų buvo per jų pasirodymą, bet geriau neskleisiu gandų :).

„Giedfest 2012“ – pietų amerikiečių iš Londono ir lietuvaičių septynkovėToliau – ne muzikinė fiestos dalis, užsitęsusi iki sekmadienio vakaro. Spektaklis baigtas, prasidėjo balius… Dar vienai nakčiai trejetas palapinių persikraustė į vietinį kiemą, kuriame net ir keturkojai turi iškalbingus vardus, pvz. Anubis. Čia irgi iki paryčių tęsėsi pobūvis, sužavėjęs ir NECRORISER vaikinus. Šie itin pagyrė „Giedfest“ idėją, patį renginį ir apskritai visus juos priėmusius ir šou metu palaikiusius žmones. Na, o apie braziliškus likerius, kolumbietiškus rūkalus, šiaip kultūrinius/kulinarinius mainus, maudynes ežere privačioje teritorijoje ir t.t. būtų jau atskira istorija…

Bažnyčios varpai sekmadienį kviečia į mišias, na, mūsų bažnyčia kiek kitokia :). Pora žodžių apie šiokius tokius nesusipratimus, kurie kitąmet tikriausiai privers organizatorius pagalvoti apie didesnę apsaugą. Nesumenkinant šiųmetinių pastangų viską padaryti sklandžiai. Sugadinta viena palapinė, nors nieko nepaimta. Užtat pavogti batai, paprasčiausiai džiovinti prie kitos palapinės. Besireiškęs kažkoks zekinis „apsauginis“, vos nesuplėšęs vieno bliuzono – įsivaizduokite, šio „pareiga“ buvo rūbo dėvėtoją išvyti iš salės. Subraižytas vienas automobilis, kitam išdaužtas stiklas. Pagaliau vietinių paauglių šutvės užkabintas kolumbietis, laimei priekabės baigėsi be didelių pasekmių.

Nepaisant šių nesklandumų, juk viskam būna pirmas kartas, „Giedfest 2012“ paliko šiltus ir smagius prisiminimus. Lauksime kitų metų – 2013-ieji, penktas kartas. Tik pabandykite neorganizuoti :).

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
LUXCIFERUS
2012.09.05 15:56

Užtat festas zjbs.

Antichrist Hammerfist
2012.09.04 12:38

Talentas yra pripilt teksto sieną ir nieko nepasakyt.

mortis.dei
2012.08.23 19:42

http://www.facebook.com/pages/Lucifer/147853938596403

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus