Albumai

FREEDOM CALL „Beyond“ – tradicija be energijos užtaiso

2014.04.24 00:00, Mantas

freedomcallbeyond_638Vokietijoje power metalas turi gilias šaknis, o tokios grupės kaip HALLOWEEN ar BLIND GUARDIAN, stovėjusios prie šio sunkiosios muzikos žanro ištakų, nenuginčijamai priklauso metalo olimpui. FREEDOM CALL, muzikuoti pradėjusi geru dešimtmečiu vėliau nei minėti tautiečiai, populiarumu nuo jų atsilieka, tačiau yra geras „teisingo“ europietiško power metalo pavyzdys, kuris per du dešimtmečius trukusią veiklą savo gerbėjus jau spėjo pradžiuginti aštuoniais albumais.

Reikia pripažinti, kad FREEDOM CALL savo kūryboje niekada neperžengė tradicinio power metalo ribų, per daug nenutolo į progresyvių kompozicijų paieškas ir visada išliko ištikimi įprastiniam skambesiui. Ištikimybė tradicijoms išsaugota ir naujausiame grupės darbe „Beyond“.

Nors albumo pavadinimas gali sukelti vilčių, kad tai bus ieškojimas anapus įprastų power metalo kanonų, vis dėlto galima drąsiai teigti, kad bet kuris to besitikintis klausytojas nusivils. „Beyond“ nepasiūlo nieko naujo nei FREEDOM CALL kūrybos, nei bendrame power metalo kontekste: tradicinės gitaros, tradicinis vokalas, tradicinė dainų struktūra ir tematika.

Kalbant apie gitaras, jų jėgos albume tikrai trūksta, dažnai į pirmą planą iškeliamas vokalas, o gitaros vos girdimos. Tiktai „Dance of the Devil“ arba „Edge of the Ocean Rhythm“ kūriniai išsiskiria sunkesniais gitarų rifais, kurie primena, kad vis dar klausaisi metalo albumo. Gitaros, kai jos girdimos, skamba skaidriai ir aštriai, tačiau jų indėlio į bendrą power nuotaikos kūrimą tikrai trūksta.

Kriso vokalas – tradicinis šiam žanrui – stiprus ir puikiai valdomas, puikiai „kabinantis“ aukštas natas. Tiktai erzina, kad dažnai priedainyje, vietoje energingos vokalo partijos, girdimos skanduotės ir kitokio pobūdžio niūniavimai, kurie albumo tikrai nepuošia. Kaip pavyzdį galima paminėti kompozicijas: „Journey into Wonderland“ arba „Follow your Heart“, pasižyminčiomis iki šleikštumo saldžiomis vokalo partijomis, kurias, suderinus su pop-muzikos koncertui būdinga melodija, galima mesti tiesiai į pop metalo šiukšlyną ir niekada daugiau nebeklausyti. Čia nejučiomis FREEDOM CALL pradedi lyginti su kitais power metalo atstovais, tarkime, HAMMERFALL arba SONATA ARCTICA, kurie sugeba surasti balansą tarp pop skambesio ir melodingumo, tuo tarpu FREEDOM CALL šiame albume gerokai nukrypo į pop-muzikos pusę.

Vertinant albumo kūrinius kaip visumą, neapleidžia įspūdis, kad dainoms tiesiog apčiuopiamai trūksta energijos. Taip ir norisi pagarsinti grotuvą, kad iš jo pasigirstų aštrus „poweriškas“ vokalas kartu su greitais ir melodingais gitarų rifais. Bet viskas, kas girdima, yra vidutinio tempo kompozicijos su blankiu gitarų garsu ir nuobodžiais priedainiais. Albumui tiesiog trūksta jėgos, kuri yra tokia neatsiejama nuo power metalo. Galų gale, visas albumas per daug prisodrintas nepaaiškinamu džiugesiu ir linksmybe, kurie metalo muzikos kontekste ne visada pageidaujami ir, šio albumo atveju, neprideda nei jėgos, nei energijos.

Įsimintiniausia albumo daina galima laikyti „Among the Shadows“, kurioje įdomūs gitarų sąskambiai, suderinti su įsimenamu priedainiu, palieka ausiai malonų įspūdį. Bet net ir šiai dainai, kaip ir visam albumui, trūksta jėgos, kuri pagreitintų širdies plakimą ir priverstų automatiškai kinkuoti galvą.

Tačiau nepaisant to, kad albumui trūksta energijos, o dainų kompozicijos dažnai pasikartojančios ir neįsimenančios, „Beyond“ galima rekomenduoti prisiekusiems power metalo fanams, kurie per daug neišrankūs kompozicijų įvairovei, bet renkasi laiko patikrintą ir, nors nieko naujo nepasiūlančią ir jėgos stingančią, tačiau širdžiai mielą muziką.

Vertinimas: 6/10

FREEDOM CALL „Beyond“
© „SPV“, 2014

1. Union Of The Strong
2. Knights Of Taragon
3. Heart Of A Warrior
4. Come On Home
5. Beyond
6. Among The Shadows
7. Edge Of The Ocean
8. Journey Into Wonderland
9. Rhythm Of Light
10. Dance Off The Devil
11. Paladin
12. Follow Your Heart
13. Colours Of Freedom
14. Beyond Eternity

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus