Albumai

FRAILTY „Lost Lifeless Lights“ – kai tunelio gale gęsta šviesos...

2008.05.27 00:00, Birutė

Apsiniaukusią ir niūrią pavasario dieną eilinį kartą užleidžiu FRAILTY diską „Lost Lifeless Lights“. Jis anaiptol netinka „prašviesėjimui“, ir ne tik pagal pavadinimą. Betgi pats laikas apžvelgti šį brolių latvių doomerių kūrinį, kuris gali nublokšti į tamsiausias lemties gelmes, ir net Ariadnės siūlas nepadės…

FRAILTY „Lost Lifeless Lights“ – kai tunelio gale gęsta šviesos...Turime devynetą kompozicijų, viena iš jų – bonusinė, besivadinanti latviškai. Iš karto reikėtų pagirti disko apipavidalinimą. Viskas juodais ir sidabriškais tonais, gražiomis knygelėmis, su pavykusiomis nuotraukomis. Kalbama daugiskaita, nes išleisti du „Lost Lifeless Lights“ variantai, atitinkamai skirti platinti Latvijoje ir už jos ribų. Na, ir įrašo kokybė labai gera.

„Šviesų blėsimas“ prasideda intro, tokiu aštriu ir spengiančiu, tačiau iš karto sukeliančiu niūrios ir tamsios atmosferos pojūtį. Kaip ir priklauso FRAILTY stiliui, ši atmosfera tvyros visame albume. Antroji kompozicija sukelia asociacijų su MY DYING BRIDE, tačiau nėra šios grupės kūrybos kopija. Tai tipiškas doomo pavyzdys, pagal geriausius jo standartus ir dar daugiau. Gilus ir galingas Martinš vokalas, lydimas gitarų „raudos“ ir klavišinių skambesio tėkmės, suteikia šiam kūriniui permainingų nuotaikų, dėl ko jis yra ir aršus, ir romantiškas. „Ariadne“ tuo tarpu jau girdime „dvigubo“ tembro vokalą, kur vokalinę liniją papildo „grynas“ Edmunds balsas. Tai daugelyje vietų kur kas greitesnis ir dinamiškesnis kūrinys, bet ne mažiau įvairus ir patrauklus. O lėti motyvai išties žavūs. Galime įsivaizduoti mitinį Tesėją, išeinantį iš labirinto, vediną Ariadnės siūlo…

Ketvirtoji kompozicija itin „sunki ir slegianti“, lėta, tamsiausiam doom metalui būdingo skambesio. Tiesiog įtraukianti į „beprotybės“ ir nuopuolio verpetą. Jos nepatartina klausytis depresuotiems ar turintiems savižudiškų užmačių – gali ištikti „pakaruoklių“, pavirtusių FRAILTY scenografijos atributu, likimas. „Graphics in Ebony“ – savotiškas šio disko „slėgimo“, aršumo ir paslaptingumo etalonas. Ir, sakyčiau, vienas stipriausių ir geriausių jo kūrinių. Neįtikėtina, tačiau vietomis pasigirsta aiškių black metalui būdingų sąskambių ir net vokalas „pajuosta“. Toliau skambesys vėl tampa graudžiai „lemtingas“. Tai tikrai puikus gabaliukas.

Šeštasis tuo tarpu turbūt greičiausias ir doomui mažiausiai tipiškas. Bet vokalo stiprumas ir kokybiškas, techniškas visų instrumentų skambesys vėlgi negali nežavėti. Malonus tas „užklupęs vakaras“… Nuojauta kužda, kad septintasis kūrinys bus gana lyriškas. Iš pradžių gali pasijusti apsigavęs, tačiau netrukus paaiškėja, kad taip ir yra. Ir čia ypač dera tie du skirtingi vokalai, kurie sukuria sunkiai nusakomą įspūdį. Bet juk mes nenorime „mirti vasarą“, ar ne? Ypač šią, kai laukia tiek metalinių fiestų!

Taigi keliaujam link priešpaskutinės dainos. Joje netrūksta pagiežos, aštrumo, deferiško brutalumo… teisingai, „paniekos“. Tik pabaigoje nuskamba romantiškas leitmotyvas, vėl toks doomeriškas, ilgas, skausmingas. Kaip minėta, turime dar latviškai besivadinantį bonusą. Jis panašus į kažkokį „pykčio“ priepuolį, protarpiais pertraukiamą lyriškos auros, ir tiesiog yra puiki albumo pabaiga. Pykstu ir aš, kad diskas vėl pasibaigė, o skirti dar vieno viršvalandžio klausymui nebėra laiko. Taigi galiausiai įvertinu, kaip, manau, FRAILTY vaikinai to nusipelnė, ir palieku klausyti jums. Nepraleiskite progos, labai patartina…

Vertinimas: 10/10

FRAILTY „Lost Lifeless Lights“
© „Solitude Productions“, 2008

Trukmė 67:14

1. Intro
2. I Know Your Pain
3. Ariadne
4. The River of Serpents
5. Graphics in Ebony
6. The Fall of Eve
7. A Summer To Die
8. The Scorn
9. Lūgšana (MONRO koveris, bonus)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
sator
2008.10.30 23:46

teko juos vasara matyti Liepojos “fontaine palace” klube…maciau ir girdejau pirma syk, gyvas garsas niekada nebuna toks geras kaip cd, beto, pirma kart buvau gyvam koncerte 4 val ryto:)…bet ir atmetus sias aplinkybes 10/10 yra labai neitiketinas vertinimas..vien tai, kad grojama 15 metu senumo doom’as jau leidzia suabejoti ar jie verti daugiau 7-8 balu…vokalas – banalus riaumojimas;nors scenoje jis tikras frontmenas, kadangi auksciausias grupeje:) bosistas vos retsykiais patampe stygas..netgi Liepojos latviu metalistai perdaug jais nesusizavejo…

liuxas
2008.08.23 16:29

Lietuvaiciam deja iki tokio albumo kalbant apie doom’o scena dar toli sviecia!DEJA.

Nikas D.
2008.06.05 22:50

Visai geras albumas, bet gal kiek per ilgas. sunku visą perklausyt.

gal šiek tiek my dying bridiškas.

man patinka

speigas
2008.05.29 18:08

6,66

SZATOTVIOR
2008.05.29 17:29

7,49/10

Taip manyčiau reiktų vertint

odium
2008.05.29 00:03

Originalumu grupė nepasižymi, bet albumas, mano skoniui, labai stiprus ir tikrai patiko. Bet iki dešimtuko irgi trūksta. Pirma disko dalis smarkiai geresnė už antrąją. Stiprus aštuonetas, geriausiu atveju.

carcass
2008.05.28 13:06

Lietuvisku albumu vidurkis 8.1, o 10 radau tik pas obtestu paskutini ir ossastorium.
shudas seip tas pazymiu rasymas.

betrayer
2008.05.28 10:31

“Chaliavi albumai tai ir recenzijos tokios.”
+1

speigas
2008.05.28 09:32

“Net jeigu man albumas itin patinka, visad pasilieku keleta balu ir netgi itin geram albumui galiu skirti kad ir 8 balus – sitaip parodau, jog palieku vietos ateities albumams”.
Tai didžiausia kvailystė,kokią tik esu girdėjęs. Tada jau verčiau kentėti,kol grupė iširs, tada galėsi apžvelgti diskografiją ir įvertinti,kuris albumas dešimt balų, o kuris ne. Nors ir tai nemažai kvaila, Nebūk mazochistas.

“Tie skaiciukai 8/10, 10/10 ir pan. jau seniai nieko nereiskia. Net nezinau kam jie cia skirti :p”
už šitą respect. Ties skaičiai, kiekvienam klausytojui pagal skonį-kokius nori, tokius pasirenki. Ir nereikia paisyti, kokius kiti pasiūlo. Visada buvo taip, kad tarkim kokie Blasphemy kokiam nors recenzentui atrodė kultų kultas, novatoriai, o kitam booring, primitive shit.

Orkas
2008.05.28 08:33

iš tiesų galbūt kartais pritrūksta to objektyvumo vertinant savus ir kaimyninius atlikėjus..esu atkreipęs dėmesį, kad kai recenzuojama garsi pasaulyje grupė, nuolat ieškoma, prie ko prikibus, o šitame straipsnyje viskas labai gražiai atrodo

S'laimis
2008.05.27 23:53

Chaliavi albumai tai ir recenzijos tokios.
Apie patį albumą – nieko naujo, bet viskas kas senai jau girdėta atlikta kokybiškai ir maloniai ausiai.

anti
2008.05.27 23:27

Tie skaiciukai 8/10, 10/10 ir pan. jau seniai nieko nereiskia. Net nezinau kam jie cia skirti :p

Wasp
2008.05.27 20:42

Tuoj turėtu pasirodyti ir straipsnis apie juos.

Kathaaras
2008.05.27 20:39

As tuo labiau. Net jeigu man albumas itin patinka, visad pasilieku keleta balu ir netgi itin geram albumui galiu skirti kad ir 8 balus – sitaip parodau, jog palieku vietos ateities albumams, kurie galetu perspjauti pastaraji. Ciagi Birute gana lengvabudiskai svaistosi auksciausiais balais, juoba skirdama juos na, sakykim, mano galva, ne itin geriems albumams ar atlikejams. Susidaro toks ispudis, jog stai aplinkui vien puikus irasai ir nieko daugiau nebereikia: salia Thundertale, Soul Brothers, uz sienos Frailty.

Savioras
2008.05.27 20:19

Heh, net as taip balais nesidrabstau :]]]

Crestfallen
2008.05.27 20:17

Per greita, per saldu. muzika gera, bet doomas prastas. visgi reik džiaugtis, kad latviai kažką tokio turi.

Giedrys
2008.05.27 19:41

Birute, kada paskutinikart buvo ne 10/10 ? :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus