Straipsniai

FORGOTTEN TOMB lyderis: „Jei kas nors priims mano dainų tekstus už gryną pinigą, aš nieko prieš“

2015.08.05 13:36, Gedas (Seniukas)

forgotten-tomb-bandVisai doom metalu neapsiribojančiame tamsiosios muzikos entuziastų „Nekrokatarsis“ organizuotame festivalyje „Night Of The Living Doom“ šiemet būti pagrindine grupe buvo pakviesti italai FORGOTTEN TOMB. Ypač stiprų albumą „Hurt Yourself And The Ones You Love“ išleidę FORGOTTEN TOMB nustebino muzikiniais sprendimais, kurie tiesiog alsuote alsuoja 10-ojo dešimtmečio atmosfera. Apie naująjį albumą, šokiruojantį jo viršelį ir nemeilę žmonijai radijo laidos „Audronaša“ klausytojams pasakojo FORGOTTEN TOMB įkūrėjas, gitaristas ir vokalistas Herr Morbid.

Smagu jus matyti sugrįžtančius į Lietuvą. Ar liko kokių nors priminimų iš pirmojo karto Lietuvoje, kai lankėtės festivalyje „Velnio akmuo“?

Buvo puikus festivalis: graži vietovė, daug žmonių, gerų grupių, organizacija buvo aukšto lygio. Liko tik geri prisiminimai, todėl po pirmųjų puikių įspūdžių norėjosi sugrįžti į šią šalį.

Sakyčiau, kad nuo tada, kai lankėtės Lietuvoje pirmą kartą, jūsų muzika gerokai pasikeitė. Pakalbėkime apie jūsų naujausią albumą „Hurt Yourself And The Ones You Love“. Kai kurios šio albumo dainos (ypač „Bad Dreams Come True“) skamba lyg būtų sukurtos kartu su Jerriu Cantrelliu (ir tai – komplimentas!). Kaip priėjote prie tokios neįprastos muzikos? Visgi esate metalo grupė.

Būdamas pagrindinis grupės dainų autorius, galiu pasakyti, kad man didelę įtaką daro 10-ojo dešimtmečio pirmosios pusės muzika. Tuo metu gyvavo daug gerų metalo grupių, buvo visa Sietlo scena – visa tai mane labai paveikė, kadangi su šia muzika aš užaugau. Bėgant metams stengiausi įtraukti visus šiuos elementus į mūsų muziką. Tai ypač juntama mūsų paskutiniajame albume, kuris yra tikrai įdomus. Jame yra greitesnių black metalui būdingų vietų, kurios įprastos mūsų muzikai daug metų, bet albume taip pat gausu ritmingų vietų, kurios primena ALICE IN CHAINS ar kitus jų amžininkus. Labai mėgstu BUZZOVEN, EYEHATEGOD, MELVINS, LIFE OF AGONY… Manau, kad 10-ojo dešimtmečio pradžioje muzika buvo labai kūrybinga, todėl mes bandome tą pačią nuotaiką perteikti ir savo muzikoje. Tai buvo geri laikai, iš kurių galima pasisemti daug įkvėpimo ir savo dainoms pridėti klasikinio skambesio.

Nors yra daug žmonių, manančių, kad 10-ajame dešimtmetyje metalas mirė.

Bet aš taip nemanau! Prieš dešimt metų metalas pergyveno sudėtingus laikus, o 10-ajame dešimtmetyje buvo death metalas, grindcore‘as, black metalas, Sietlo scena, sludge – tiek įvairiausios muzikos! Didžioji dalis mano mėgstamiausių albumų pasirodė 10-ojo dešimtmečio pirmoje pusėje. Po to sekė 2000-ieji, kuomet taip pat būta įdomios muzikos, bet manęs naujesnė muzika nelabai domina.

NOTLD 2015 (709)„Hurt Yourself And The Ones You Love“ viršelis yra gan drąsus, nes ant jo nerasime grupės logotipo, albumo pavadinimo. Kaip jums kilo idėja sukurti tokį viršelį, kuris vienu metu būtų labai paprastas, bet kartu ir intriguojantis?

Man visada patiko viršeliai, ant kurių nėra logotipo, o tik piešinys, bet tokį sukurti nėra lengva. Nenorėjome pirkti kitų dailininkų ar fotografų paruoštų darbų, todėl nusisamdėme patys fotografą ir modelį ir padarėme fotosesiją savo jėgomis, pabandėme patys įgyvendinti tai, ką buvome sumąstę. Nuotraukos kokybė išėjo gera, vaizdas yra išties sukrečiantis, todėl nenorėjome jo gadinti grupės logotipu, kokiais nors užrašais ar pan. Manome, kad nuotrauka jau pati savaime yra labai stipri, ypač galingai ji atrodo ant vinilo.

Skaitydamas tavo interviu, radau, kad jūs smarkiai prisidėjote prie jūsų paskutinio albumo viršelio kūrimo. Kaip svarbu jums būti vaizdinės FORGOTTEN TOMB kūrybos dalimi?

Mums tai yra labai svarbu. Stengiamės daug dėmesio skirti ir kitoms albumo detalėms, ne tik muzikai. Dar prieš šį naująjį albumą esame patys sukūrę viršelius porai kitų diskų, kurie yra labiau susiję su daile, nes tai yra piešiniai. Šį kartą gi norėjome kažko labiau tiesmukiško, kas primintų mūsų jaunystės laikus. Kartu pasidalinome mintimis ir kilo ši idėja. Mūsų bosistas Alexas daugiausiai prisidėjo prie albumo viršelio kūrybos, jis suorganizavo fotosesiją ir visa kita. Visi sutikome, kad idėja yra gera ir labai džiaugiamės įgyvendinę albumo vizualinę pusę.

NOTLD 2015 (638)„Hurt Yourself And The Ones You Love“ (angl. „Skaudink save ir tuos, kuriuos myli“ – red.): ar tai teiginys, ar raginimas?

Tai iš tiesų yra raginimas. Mūsų grupė yra žinoma kaip grupė, propaguojanti savidestrukcijos idėjas. Ir tai yra teisybė. Toks albumo pavadinimas, žinoma, yra provokuojantis, kuriuo aš ir norėjau pasakyti, kad „žudyk save, bet nepamiršk įskaudinti ir visus kitus“. Tai labai ekstremalus siekis, bet būtent dėl jo grupė ir gyvuoja. Albumo pavadinimas apibendrina visų jo dainų žodžius, nes jame dainuojama apie moralės sužlugdymą ir blogio kiekviename žmoguje pakurstymą: ar tai būtų iškrypimai, ar nusikaltimai, ar dvasinė anarchija. Tai albumas apie atsikratymą primestų moralės normų ir apie miesčioniško gyvenimo būdo siaubą.

Aš matau čia šiokią tokią prieštarą tarp savidestrukcinės koncepcijos ir jos skleidimo visame pasaulyje. Štai ir FORGOTTEN TOMB skleidžia savidestrukcines, mizantropiškas idėjas, bet tuo pat metu keliauja po pasaulį, sutinka tūkstančius žmonių, be to, nesate gi kokie sumauti žudikai. Ką pasakytum apie šią prieštarą?

Nemėgstu vartoti termino „mizantropija“, nes žmonėms jis asocijuojasi su vienišiumi, tipišku black metalą klausančiu paaugliu, kuris sėdi namie, nes yra kompiuterastas ir negali susirasti panos, todėl yra piktas ir neturi draugų. Mizantropija man siejasi su tuo, kad man tikrai nepatinka žmonija, bet tai nereiškia, kad aš negaliu suktis socialioje aplinkoje, ką, pvz., aš darau ir šiuo metu duodamas interviu. Nemėgstu aš žmonių ir tam tikra prasme esu sadistas. Žinoma, tam tikra prasme grupė yra mums pragyvenimo šaltinis, todėl turime reklamuoti savo albumus, groti koncertuose (kas man patinka, nes nuo scenos turiu didesnį poveikį), bet kartu per ją mes paskleidžiame savo žinią. Šiais laikais to negali padaryti vien tik per albumus, nes pasaulis yra pagadintas interneto ir nėra toks dėmesingas.

NOTLD 2015 (988)Manau, kad svarbu susitikti su žmonėmis, nes tokiu būdu jie gali geriau suprasti, ką mes norime jiems pasakyti. Greičiausiai tam tikra prasme mes esame klaidingai suprantami tų grupių, kurios seka mūsų keliu, nes jos viską daro perdėtai, maždaug „aš noriu mirti“ ar „nekenčiu šito gyvenimo“. Aišku, tai irgi yra gerai, bet neapykanta yra svarbiausia. Negali tik užsidaryti savo kambaryje ir galvoti, koks esi nelaimingas. Mes savyje laikome labai daug neapykantos ir jei mes negrotume, greičiausiai gatvėje visus iššaudytume ar padarytume kažką panašaus. Man svarbiausia perteikti tokius jausmus, nes negaliu jų įgyvendinti realiame gyvenime, negaliu žudyti žmonių. Visa tai tėra apribota žodžiais, bet jei kas nors priims mano dainų tekstus už gryną pinigą, aš nieko prieš (juokiasi, – red.).

Įsivaizduok, kad pasaulis priima tavo manifestą, kuriame kvieti sunaikinti šiuolaikines moralines vertybes. Atsikeli ryte, o pasaulis apvirtęs aukštyn kojom, visos vertybės yra išnykusios ir paniekintos. Ar nemanai, kad po kelių savaičių toks pasaulis vis tiek virstų kasdiene rutina?

Gal ir taip, bet sunku pasakyti, kol taip neįvyko. Vis tik manau, kad į paviršių iškiltų viskas, kas žmoguje yra blogiausia. Greičiausiai pasaulį apimtų smurtas ir chaosas, viskas būtų išplėšta ir visi darytų ką nori. Tai būtų tikrai ekstremali padėtis. Vis dėlto, mano nuomone, nūdienos realybė yra visai netoli to, gal iki senatvės mes visa tai išvysime savo akimis? Pažiūrėsim tada, kas bus (juokiasi, – red.).

Labai ačiū už interviu! Tavo paskutiniai žodžiai Lietuvos metalistams, kurie su nekantrumu laukia jūsų pasirodymo.

Ačiū visiems, kurie šį vakarą atėjo pamatyti mūsų koncerto. Tikimės, kad jums patiks ir jūs išgyvensite tokią pačią tamsą, kurią mes jums atgabenome.

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus