Naujienos

FINNTROLL užkurs pašėlusį folklmetalio vakarėlį festivalyje „Kilkim žaibu“

2018.04.21 09:50, Klubo Pikuolis inf.

Finntroll-fotoJeigu mėgstate trankias metalines polkas ir karštus vakarėlius, ši pašėlusių Suomijos trolių FINNTROLL viešnagė Žemaitijoje kaip tik jums! Viena žinomiausių folklorinio metalo grupių pasaulyje FINNTROLL šią vasarą šokdins susirinkusius ant Lūksto ežero kranto, festivalyje „Kilkim žaibu“.

Nuo grupės įsikūrimo 1997 metais FINNTROLL ėmė skleisti neįtikėtiną ir metalo muzikos pasaulyje savitą nuotaiką, o jau 1999 m. išleistas pirmas pilnos apimties albumas „Midnattens Widunder“ tapo unikalios folkloro, juodojo metalo ir pačių suomiškų trolių „išrasto“ stiliaus Humpa mišinio etalonu – vėliau atsirado daugybė kolektyvų, kurie bandė pamėgdžioti šią naujovę: FINNTROLL įtaką galima jausti tokių grupių, kaip ENSIFERUM, TURISAS, KORPIKLAANI, WINTERSUN ir daugelio kitų kūryboje. Ne veltui – klausantis tokio linksmo metalinio skambesio kojos pačios kilnojasi.

Bet, be abejo, originalieji suomiai taip pat nestovėjo vietoje ir kūrė vienas po kito vis sėkmingesnius albumus, koncertavo vis didesnėse pasaulio scenose ir puošė didžiausių metalo festivalių plakatus. Per dvi dešimtis metų FINNTROLL muzika subrendo, Humpa stilius buvo papildytas naujomis stilistikos linijomis, o šios brandos rezultatu tapo paskutinis albumas „Blodsvept“.

Suomiai scenoje išlaiko besočių kraugeriškų sutvėrimų – trolių – įvaizdį, tačiau vietoj troliams įprastos žmogienos savo alkį jie malšina gėrimais, kurių pavadinimo šiandien negalima minėti.

Genialumą ir beprotybę kūryboje apjungiantys FINNTROLL Lietuvoje lankysis pirmą kartą. Ta proga gerbėjams Lietuvoje žada pristatyti pašėlusią programą, surinktą iš geriausių visų laikų savo kūrinių.

Be žaismingų suomių festivalyje dalyvaus visa eilė pasaulinio garso atlikėjų. Tai death metalo grupės MORBID ANGEL legendinis vokalistas David Vincent su nauja grupe I AM MORBID, death metalo klasika ENTOMBED A.D., black metalo elegancija MYRKUR, pagoniško metalo elitas THYRFING, garsiausia Ukrainos metalo grupė NOKTURNAL MORTUM ir kt.

Ir tai ne pabaiga, atlikėjų dar bus!

Dėmesio, bilietai brangsta nuo gegužės 1 d.

Daugiau informacijos:

www.kilkimzaibu.com

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Peckelis
2018.05.28 10:14

Praeitus metus prisiminus…

Artėjant šių metų festivaliui, iškilo praėjusių metų prisiminimai. Labai neišsiplėsiu, tiesiog iškirsiu keletą dalykų, kurie nepatiko, dėl kurių festivalio organizatoriai sulaukė pikto žodžio.
1. Oro sąlygų nepasirinksi. Faktas. Vandens buvo daug. Botai, apsiaustai, skėčiai gelbėjo. Gelbsti ir šiltas maistas. Tik, kai tuo šiltu maistu tenka mėgautis lyjant lietui, ir virš galvos nėra jokio stogo-menkas malonumas. Gal čia prekybininkai nepagalvojo, gal organizatoriai…orų prognozės dabar pakankamai tikslios, lietus buvo žadamas viso festivalio metu. Tai nejaugi nebuvo galima pasirūpinti palapinėmis prie maisto pardavimo vietų?
2. Kilkim Žaibu neatsiejamas nuo baltiškosios materialinės ir dvasinės kultūros pristatymo. Karybos ,amatų, papročių pristatymas tikrai puikus renginio akcentas. Tai jei jau pristatinėjam savo praeitį, gal nepriliuobkim, kaip kiaulės ir nešlitinėkim po teritoriją vaizduodami didžius kunigaikščius, gal apsirėdę sermėgom ir bendraudami su festivalio lankytojais nerukykim cigarečių. Vaizdas iš šalies tikrai graudžiai juokingas. Suprantu, tai nėra grynai istorinės rekonstrukcijos festivalis, bet skelbdamiesi profesionaliais rekonstruktoriais negadinkit savo vardo. Dalis žmonių į KŽ atvyksta tik dėl senovinės programos. Tai susiimkit “kariai pagonys”.
3. Automobilių parkavimas prie palapinių, ar palapinių statymas prie automobilio geras sumanymas. Tik šiek tiek tvarkos ten trūko. Bet kaip bet kur. Tai šiokios tokios kontrolės įveskit. O tai atvažiavo, numetė mašiną, priliuobė o kiti lai jau mislija, kaip apvažiuot jo triperį.

Tokios štai pastabos. Gal tai tik šauksmas tyruose, bet organizatoriams siūlau daugiau dėmesio skirti lankytojams. Prieš dešimt metų dar toks “išlikimo” ir “ant snarglio” principas visiems būtų tikęs, bet šiandien jau kiti laikai.

Smagaus laiko, gero oro, gardaus alaus.
Pagarbiai Peckelis

Zlo
2018.04.22 18:46

Dar visai Trollfest į kompaniją tiktų – o tada beliktų Litvintroll ir Troll Gnet El pakviest. :)
Beje, kažkuriam Karpatų Aljanse buvo visi keturi – ir visai gut suėjo. :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus