Naujienos

Festivalyje „Devilstone“ – belgiškos alternatyvos proveržis BRUTUS ir amerikiečiai PILLORIAN

2018.04.26 14:03, Alt Events inf.

brutus-promo-1Dešimtajame „Devilstone“, vyksiančiame liepos 12–15 d. Anykščiuose, pasirodys vos prieš metus debiutinį albumą išleidęs ir tarptautines melomanų simpatijas spėjęs pelnyti trejetas iš Belgijos BRUTUS. Taip pat patvirtinta, kad festivalyje pasirodys amerikiečiai PILLORIAN, vedini legendinių AGALLOCH lyderio John Haughm.

Belgai BRUTUS jau susirinko geriausius prestižinių leidinių įvertinimus ir ant kojų sukėlė solidų intensyvaus garso mylėtojų būrį. O beveik be sustojimo koncertuojančio trejeto varomoji jėga – įvairiapusišku muzikalumu pribloškianti vokalistė-būgnininkė Stefanie Mannaerts.

Nors BRUTUS koncertuoja jau kelerius metus, tikrąjį savo skambesį grupė pristatė 2017 metų pradžioje, kai susikaupė ir Kanadoje per kelias savaites įrašė debiutinį albumą „Burst“. Jame įprasmintas unikalus grupės skambesys, kurį priskirti kažkuriam vienam žanrui būtų nusikaltimas sunkinančiomis aplinkybėmis.

BRUTUS savo muzikoje supliekia beveik viską, kuo didžiuojasi „post“ stiliai – nuo post-hardcore bei  pankroko iki post roko. Jų klausantis sunku patikėti, kad šią energijos bombą skraidina vos trys žmonės, iš kurių ryškiausiai spindi būgnininkė-vokalistė Stefanie Mannaerts. Jau ne kartą galėjome įsitikinti, kad muzikos skleidžiamos energijos negalima matuoti atlikėjų ar instrumentų skaičiumi, ir BRUTUS yra dar vienas šios taisyklės įrodymas.

Praėjus daugiau nei metams po debiutinio albumo pasirodymo, BRUTUS jau nebegalima vadinti nedrąsiais debiutantais, kuriuos netikėtai užklupo žvaigždžių dalia. Jie puikiai supranta, ką padarė.

„Tai nebėra grupė, kurios potencialas galbūt išsiskleis po kelerių metų. Dėl šio vardo jau dabar nuožmiai kovoja žinomi tarptautiniai festivaliai ir koncertų organizatoriai. Belgai savo bangą pagavo ir šiuo metu yra tarp geidžiamiausių alternatyvos atlikėjų Europoje, todėl mums keturgubai džiugu paskelbti, kad šį išskirtinį belgų projektą gyvai pamatys ir „Devilstone“ lankytojai,“ – intensyvių derybų vaisiais džiaugiasi festivalio kūrybos vadovė Dainora Spiglytė.

„Devilstone“ drąsiai teigia, kad tai neabejotinai bus TAS pasirodymas, apie kurį publika kalbės ir festivaliui seniausiai pasibaigus.

pillorian-naujiena

 

Taip pat festivalio organizatoriai patvirtino, kad Vakarų scenoje pasirodys amerikiečiai PILLORIAN, vedini legendinių AGALLOCH lyderio John Haughm. Pernai PILLORIAN išleido debiutinį albumą „Obsidian Arc“, kuriame epišką AGALLOCH braižą primenantys motyvai pasivaidena ir išnyksta tarsi legendinės praeities fantomai, tačiau pagrindinė PILLORIAN kūrybos masė – kur kas tamsesnė, tirštesnė bei nuožmesnė.

„Obsidian Arc“ – labai poliarizuotai vertinamas albumas, kurį daugelis neišvengiamai lygina su per du dešimtmečius nusidriekusia AGALLOCH kūryba. Be reikalo? Ne. Bet šioje vietoje nepakenktų įdėmiau pasižiūrėti į PILLORIAN debiuto pavadinimą ir viskas taps aišku.

Istorijų pasakojime arka – tai siužeto posūkis, kuris dramatiškai pakeičia įvykių eigą, į gera arba į bloga. Obsidianas – tamsi stikliška uoliena, susiformuojanti iš kietėjančios lavos, skylanti aštriomis briaunomis bei galinti turėti kitų uolienų pėdsakų. Apie ką čia ir kodėl? AGALLOCH fanai puikiai pažįstami su John Haughm gebėjimu kalbėti metaforomis. „Obsidian Arc“ ir yra tas esminis siužeto posūkis: viena vertus, kaip ir pats obsidianas, PILLORIAN debiutas yra tamsus bei aštriabriaunis, stingimo procese akivaizdžiai išsaugojęs aušti pradėjusios AGALLOCH kūrybos fragmentų. Kita vertus, „Obsidian Arc“ žymi naują istorijos etapą, kuris pradedamas su nepriekaištingai nušlifuotu, intensyviu, sodriu ir kaip niekada tamsiu black metalu.

„Devilstone“ kviečia tapti šios tamsios kristalizacijos liudininkais.

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus