Straipsniai

FERRUM 2004: riebaluota ataskaita prie silkės su marinuotais grybais

Sutikite, naujametinė redaktoriaus kalba yra puikus turinio pritempinėjimas, kuomet visi “etatiniai” rašytojai siaubia mamų ir močiučių mišraines, o portalas rodo minimalius “aš reguliariai atnaujinamas” ženklus. Be to, tai – ideali proga patetiškai besiseilėjant pagirti savo nuveiktus darbus, pasipuikuoti, kokie mes dideli užaugom ir pasigirti, kokius kalnus mes dar nuversime ateityje. Visa tai bus ir šioje kalboje, jeigu ką… Riebaluoti mano pirštai linksta išdėstyti visą tiesą ir nelabai, kadangi tai visgi Kalėdų metas, ar ne?

Portalas. Menant tuos gūdžius 2002-uosius, kuomet gimė FERRUM, niekas iš mūsų, jo gimdytojų, nesitikėjo, jog bus pasiektas toks lygis – didžiausias muzikos portalų lankomumas (nors dėl music.lt lankomumo nesu tikras), koncertai visais metų sezonais, kelionės į užsienio koncertus ir taip toliau. Be jokios abejonės, apdirbtinos žolės dar liko nenusakomi plotai, tačiau, kaip nekomerciniam projektui, pasiekimai nėra blogi.

Kitų metų veikla numeris vienas – atnaujinti portalo dizainą ir struktūrą. Tai jau bandoma daryti beveik metus, gandai, manau, pasklidę, tačiau juk niekada nesigauna, kaip norisi, tad belieka tenkintis tuo, kas išeina. Kam reikia atnaujinti FERRUM? Klausimas geras, atsakymas – kitais metais. O kiti tol, mėgaukitės ar piktinkitės banguotu grafiku pasirodančiais straipsniais, kurių šiais metais buvo tikrai nemažai. Skaičiuoti tingiu…

Komanda. Tai sunkiausiai suvokiamas dalykas FERRUMe. Portalo komandos aktyvių ir pasyvių narių skaičius šiais metais nenuilstamai dalijosi proporcijomis, tačiau branduolys liko ir net sustiprėjo. Egzistuoja internete portalų, kurie “sėkmingai” laikosi ant vieno žmogaus pirštų, tačiau džiugu, kad mūsų yra kiek daugiau. Manau, galėtų būti dar daugiau, tačiau tinginystė arba “Ferrum – ne true” faktorius duoda “neblogų” vaisių. Jau matau, kaip visi susigėdote ir puolėte rašyti FERRUMui straipsnius. Šaunuoliai.

Tuo tarpu norėčiau padėkoti darbštuoliams ir nevisai tokiems:
Aušrai – banalu, bet už viską, kas susiję su FERRUMu, ir ne tik
Birutei – visi žinote už ką
Giedriui – už “Satanism is not for the weak”
Lord Sauron – už recenzijų fabrikėlį
juSt – už tą patį ir už šviežią kraują
brotheriui – už sugrįžimą
Linui Big Bro – už teisingą jaunos kartos ugdymą
Remigijui – už visiškai tą patį
s2 – už didžiausią ateinančių metų viltį
metalman – už serverį ir greitą reakciją į paniškas ICQ žinutes
Gedui – už nedažnas, bet visgi žinutes
Adžiui – už nuotraukas ir trumpą sugrįžimą
kostra – už Londoną
Sėklai – už ypatingai glaustus reportažus ir seksualias nuotraukas
Tomui “totel7” – nesakysiu už ką
walten – už rąstą
Crazyte – už profesionalias fotografijos paslaugas
Specialus dėkui Robui – už reportažus iš Malaizijos ir distancinį sraigtelių sukiojimą. O taip pat kitiems, kažkada prisidėjusiems ir galbūt dar prisidėsiantiems prie FERRUM. Žinokit, neskauda tikrai…

Koncertai. Pirstelėję su Chuck Shuldiner mirties metinių paminėjimu, 2003-aisias skėlėme pirmąjį “frostą” ir net neįsivaizdavome, jog FERRUM koncertinė veikla šitaip išbujos. O taip, 2004 metai buvo derlingi šiuo atžvilgiu. Sumakaluotas FERRUM FROST 2004 net nesuuodė, jog Lietuvą mūsų iniciatyva atlankys pažibinčiai DISMEMBER ir tolimos šviesos CANNIBAL CORPSE. Pastarasis koncertas net ir man, tikrai ne grupės gerbėjui, įsiminė ilgam. Skirtingai nei NEGLECTED FIELDS “nelabai koncertas”, kurio prisiminti neįstengiu.

Tačiau nepamirškime ir aibės kitų organizatorių triūsikėlių. Pradedant mokykliniais “festivaliais” ir baigiant VADER, MAYHEM, DISSECTION, THE ANCIENT GALLERY bei festivaliu MĖNUO JUODARAGIS (dar turėtų sekti VELNIŲ MALŪNAS, bet rašau šią kalbą nesusipažinęs su jo rezultatais). Visi jie buvo geresni ar blogesni, tačiau sutiksite, jog METALO NAKTYS 2004 buvo geriausias metų veikalas.

Kelionės. Šiais metais FERRUM taipogi pabandė užimti vežėjų rinką. Ir tas tikrai neblogai pavyko. Tie, kas trenkėsi alkobusu į Taliną veizėti NIGHTWISH mergiotės ar snūduriuoti per PARADISE LOST pasirodymą Rygoje, tikrai nebuvo nusivylę puikiu aptarnavimu ir smagia kompanija. Šių kelionių rezultatai skatina mus imtis tokios veiklos ir ateityje. Koks ten kitas festivalis užsienyje?

Konkurentai. Nors nesame verslo objektai, konkurencija yra ir čia. Visi stengiasi pasirodyti vieni prieš kitus, būti gražesni ir geriau šokti. Tą darėme ir mes, tačiau naujųjų metų pradžia įpareigoja pamiršti tą po šypsena paslėptą kartėlį ir išviešinti savo geriausius konkurentus bei padėkoti jiems… dar nesugalvojau už ką. Gal už tai, jog mes visi iš esmės vis tik esame kolegos, o ne oponentai…

Taigi linkėjimai kolegoms:
Tadui Ledui ir Co – kad kuo daugiau koncertų nesikirstų su mūsiškiais
Hell Music – Top100 skaitliuko rodmenys dar nėra FERRUMo padarymas, jeigu ką…
Giljotina – stay true!
Dangui – už paliktą nišą
ir kitiems….

True švenčių!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus