Naujienos

Extravaganza „A.N.I.N.“ EP – trijuose pasakojimuose išraižytas liūdesys

2021.11.25 18:00, Ferrum inf.

Extravaganza  J. Dargytės nuotr.Po penkerius metus trukusios pertraukos eksperimentinės muzikos grupė Extravaganza išleido naują albumą „A.N.I.N.“ (Akronimas – Ateinu Nekviestas Išeinu Nepastebėtas). Lapkričio 1-ąją grupė paviešino tris beveik pusvalandžio trukmės kompozicijas, kuriose apdainuojamos priklausomybių kamuojamų, atstumtų, buitinį smurtą, patyčias, depresiją patiriančių žmonių istorijos.

Kolekcinis albumas išleistas vinilinių plokštelių formatu, 40 vienetų tiražu. Unikaliu šį albumą daro tai, kad vinilinės plokštelės gamintos ne spaudžiant, o raižant – tai reiškia, kad visos 40 plokštelių buvo įrašinėjamos gyvai, kiekvieną jų atidžiai perklausant. Šis preciziškas ir laikui imlus darbas atliktas Darkroom studijoje, Vilniuje, savadarbe mašina, kurią sukūrė Dovilis Paliukas ir Žygimantas Laurutis.

(Daugiau apie Darkroom studiją: https://www.youtube.com/watch?v=Zh-HUjdR_Gs)

Muzikinis leidinys taip pat išleistas su trimis viršeliais, kurių autorė dailininkė Marija Sučilaitė.

„Muzika turi atspalvius. Tai gali būti fantazijos vaisiai, haliucinacijos ar nepaaiškinamas partitūros matymas vaizdiniais. Išvydus Marijos darbus, apėmė jausmas, kad mūsų kūrybos atspalviai sutampa. Marija savo rankomis raižė ir spaudė šį milžinišką paveikslą daugybę mėnesių prieš tai valandų valandas leidusi pelkėje. Paveiksluose mirusios gamtos liūnas knibžda gyvybe, o tamsa alsuoja savo gelme. Mums be galo gera, kad ši darbų serija įkūnijo muziką, o mūsų muzika tapo šių estampų garso takeliu“ – teigia grupės nariai.

Trijuose albumo kūriniuose konceptualiai kartojasi frazė – ateinu nekviestas išeinu nepastebėtas, tokiu būdu pabrėžiant autobiografinius „nematomų“ žmonių pasakojimus. Kūrinyje „Nuspręsta“ pasakojama apie apsisprendimą gyventi po ypatingų gyvenimo sukrėtimų. Antrajame kūrinyje „A.N.I.N.“ pasakojama apie augintinio ir šeimininko santykį. Trečiajame – „Akis akin ir tiesiai“ – pasitelkiant dainuojamosios poezijos ar slaviško šansono muzikos žanrą apdainuojama benamio meilės istorija.

„Mums svarbus ne tik rezultatas, bet ir kūrybinis procesas. Kaip ir paskutiniame albume „Priepuoliai“, viską darome savo rankomis. Savo kūrybą pateikiame konceptualiai, kaip meno projektą. Kiekvienas piešinys, žodis, muzikinis garsas nuo pradžių iki galo yra apgalvotas ir turi savyje prasmę. Kiekvienas išleistas albumas unikalus – kaip kolekcinė vertybė. Vadovaujamės mintimi, kad joks menininkas negali žengti kito paliktais pėdsakais, kartoti tai, kas jau padaryta. Kiekvienas mūsų kūrybos tarpsnis yra kardinaliai skirtingas nuo buvusio prieš tai.“ – sako grupės vokalistas Tomas Valentinaitis.

 

Albumą galima perklausyti grupės „Bandcamp“ paskyroje.
A.N.I.N. muzikos įrašus Moon Room studijoje įrašė ir suvedinėjo Vaidotas Darulis.

Muzikos leidybą iš dalies finansavo Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA.

Extravaganza savo karjerą pradėjo 2012-ais metais Kaune. „A.N.I.N.“ EP jau trečiasis grupės leidinys.

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus