Straipsniai

EVIL INVADERS siaubia koncertų sales

2017.01.31 11:49, Gedas (Seniukas) ir Tomas

Evil Invaders 2Belgijos speed metalistai EVIL INVADERS po jų pasirodymo „Devilstone“ festivalyje 2014-aisiais iškart užkariavo Lietuvos metalistų simpatijas. Matyt, patys belgai tai jautė, nes į 2016 m. rudens gastrolių sąrašą įtraukė ir Kauno metalinę citadelę „Lemmy“. Liudininkai byloja, kad lapkričio 15 d. vakaras „Lemmyje“ buvo ypač karštas. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidos „Audronaša“ rengėjai nutaikė progą pakalbinti patį ūsų ir energinių salvių karalių – EVIL INVADERS gitaristą ir vokalistą Joe.

Jei heavy ir thrash metalas išgyveno savo antrąsias bangas, kurių metu šie stiliai stipriai atsigavo, speed metalas jaunų muzikantų lieka dažniausiai nepastebėtas. Kas jau patraukė link speed metalo? Kodėl, tavo nuomone, jaunajai kartai šis stilius nėra labai patrauklus?

Speed metalą aš laikau pereinamuoju stiliumi nuo heavy metalo į thrash metalą. Tai būtų klasikiniai 9-ojo dešimtmečio pradžios albumai: METALLICA „Kill ‘em All“, OVERKILL „Feel The Fire“. Būtent tokius albumus laikyčiau labiau speed metalu nei thrashu. Turbūt didžioji dalis jaunimo nori groti ir mėgdžioja thrash metalą, kuris buvo grojamas visais laikais, bet klausantis pirmųjų vadinamo thrash metalo albumų, jie skamba kaip steroidų prisirijęs heavy metalas. Pirmuosius thrasho albumus kūrę muzikantai patys neturėjo galimybės girdėti tokios muzikos, nes ji tiesiog dar neegzistavo. Taigi speed metalas – tai agresyvesnė heavy metalo versija.

Evil Invaders 3Štai kad ir EXODUS. Jie nebuvo girdėję nieko piktesnio už JUDAS PRIEST, BLACK SABBATH ar IRON MAIDEN. Jie patys viską pakėlė į naują lygmenį. Toks požiūris mums patinka kur kas labiau, nei tiesiog prisiklausyti thrash metalo ir jį paskui patiems groti. Mums patinka žengti atgal į praeitį ir patiems kopti iki senesnės muzikos paveikto thrasho.

Kai kurie žmonės teigia, kad jau viskas yra išrasta ir kad tokioje muzikoje nieko neįmanoma padaryti naujo. Kas tave patį skatina groti tokią muziką?

Sunku įvardyti vieną svarbiausią įkvėpimo šaltinį. Mėgstu iš man patinkančių grupių pasiimti visko po truputį. Nuo MOTÖRHEAD iki SAVATAGE, nuo KING DIAMOND/MERCYFUL FATE iki EXODUS. Man patinka šių grupių mėgstamiausias vietas sujungti į vieną krūvą, taip sukuriant naują muziką. Tikiu, kad EVIL INVADERS turi savitą skambesį. Gal jis ir primena daugybę grupių, bet tikrai neskamba lygiai taip pat, kaip, pvz., JUDAS PRIEST ar MERCYFUL FATE, EXODUS ar OVERKILL.

Nuo jūsų debiutinio ilgagrojo albumo jūsų leidiniuose galime pastebėti figūruojančias reptilijos akis. Ar jas paversite grupės simboliu, kaip kad IRON MAIDEN padarė su Eddie?

Evil Invaders 1Tokie simboliai leidžia atpažinti vieną ar kitą grupę net neperskaičius grupės logotipo. Man atrodo kieta, kai tas pats simbolis vis pasikartoja. Šaunu, kai žmonių akys dėmesį patraukia kur nors piešinio kamputyje spoksančios akys. Tai dar paveikiau už grupės logotipą. Pamačius reptilijos akis, jau iš karto galima pasakyti, kad tai – EVIL INVADERS.

Kuris garsios grupės personažas yra tavo mėgstamiausias?

Motörheadų Snaggletooth yra labai kietas!

Išleidote EP „In for the Kill“, kuriame tėra keturi gabalai. Koks buvo šio EP tikslas?

Norėjome, kad turėtume kažką pristatyti rudens gastrolių metu. Buvome ką tik grįžę iš turo su SUICIDAL ANGELS ir SKULL FIST, tačiau reikėjo ką nors turėti 2016 m. pabaigos koncertams. Dar balandį mums paskambino iš „Napalm Records“, mes jų paklausėme, kada būtų galutinis terminas pateikti kažką, ką būtų galima išleisti rugsėjį. Jie pareiškė, kad jiems reikės kelių mėnesių viską parengti, todėl norėtų mūsų muzikos sulaukti iki kito mėnesio pabaigos. O juk tuo metu mes gastroliavome Pietų Amerikoje! Gerokai prikrovėme į kelnes, nes nesitikėjome, kad terminas bus toks trumpas. Visą dėmesį sukoncentravome ties dviem naujomis dainomis, iš savo garsisto paėmėme dar du koncertinius įrašus. Per mėnesį turėjome susirasti įrašų studiją, atlikti visą suvedimą, masteringą – štai kodėl sukūrėme tik tas dvi naujas dainas.

Evil Invaders 4Kodėl buvo atrinktos būtent tų dviejų dainų – „Pulses of Pleasure“ ir „Victim of Sacrifice“ – koncertiniai įrašai? Gal jos buvo sugrotos jums labiausiai patikusiame koncerte ar pan.?

Tiesą sakant, nežinome, kur jos buvo įrašytos (juokiasi). Tiesiog radome jas savo garsisto kompiuteryje. Neplanavome jų specialiai įrašinėti. Mūsų garsistas kartais įrašo mūsų pasirodymų fragmentus, kad mes patys juos pasiklausytume ir galėtume įvertinti savo silpnąsias puses. Tos dvi dainos tiesiog mums pakliuvo po ranka, o kur jos buvo įrašytos, mes ir patys nežinome.

EVIL INVADERS tikrai labai sunkiai dirba, kad jus galėtų pamatyti daugybė žmonių visame pasaulyje. Kokius galėtum įvardyti apskritai svarbiausius tokio EVIL INVADERS įdirbio rezultatus?

Tai būtų mūsų surengtos gastrolės po Pietų Ameriką, Japoniją. Į Japoniją nuvykome, kai buvome išleidę tik vieną EP. Manau, kad jaunai grupei būti pakviestai groti į Japoniją yra tikrai reikšmingas įvykis. Svarbios visos gastrolės, visi koncertai. Negalėčiau įvardyti kurio nors konkretaus koncerto, nes kiekviename jų reikia pasirodyti kiek įmanoma geriau. Smagūs buvo ir mūsų leidinių pristatymo koncertai, į kuriuos bilietai buvo tiesiog išgraibstyti.

Na, ir pabaigai, Joe, pažadėk visiems, kad nenusiskusi ūsų bei tark paskutinį žodį.

Pažadu, kad visiems mūsų koncertuose susirinkusiems nurausime stogus. Tiesiog ateikime, nusiaubkime sales ir sugriaukime viską aplink!

Visą interviu rasite radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus