Straipsniai

ENSLAVED: „Mūsų tikslas – niekada nekartoti to, ką jau esame padarę“

2008.11.09 00:00, Parengė Liuzeris

Norvegijos metalo grandai ENSLAVED jau išvyko į Europos turą ir yra pekeliui į Lietuvą. Šia proga pateikiame grupės atsakymus į fanų užduotus klausimus. ENSLAVED marškinėlius už klausimą apie mėgstamiausią dalyką mokykloje laimėjo Akvilė Z. Grupės nariai patys išrinko laimėtoją, sakydami, kad niekas dar nėra uždavęs jiems tokio klausimo. Taigi sužinokime, kokius dalykus ENSLAVED mėgo mokykloje, kodėl ne visi jie nešioja barzdas ir kokius kūrinius gros Vilniuje.

ENSLAVED: „Mūsų tikslas – niekada nekartoti to, ką jau esame padarę“Į klausimus atsakė: Grutle (vokalistas/bosistas), Ivar (gitaristas), Herbrand (klavišininkas) ir Ice Dale (gitaristas).

Ar atsimenate nesmagiausią momentą scenoje ir už jos ribų ir kaip į jį žiūrite dabar – su šypsena, atodūsiais, gėda ar dar kaip nors? (Jonas Nesveikuolis)

Ivar: Scenoje tai įvyko 1995-aisiais Vokietijoje. Koncertavome mažame klube, bet prieš pakankamai didelę publiką. Publika – labai intravertiška ir kukli, salėje buvo labai tylu. O mums niekaip neveikė bosinė gitara – mes tris kartus leidome tą patį intro, kol suvokėme, jog niekas tiesiog neįjungė boso stiprintuvo. Situacija turėjo atrodyti pakankamai kvailai, kuomet mes trise (tuomet neturėjome pagalbinės komandos) lakstėme po sceną panikuodami, skambant intro vėl ir vėl.

Už scenos ribų buvo labai daug kvailų situacijų, galbūt prisiminčiau vieną, kuomet mes su Grutle sušikome didžiulę spaudos konferenciją, pradėję juoktis ten, kur nederėjo… Bet manome, kad sveika nežiūrėti į save pernelyg rimtai!

Ar žinote, kas buvo paskutiniai pagonys Europoje (Raimondas Maselis)

Grutle: Spėju, kad Islandija buvo paskutinė pagoniška šalis Europoje. Jie priėmė krikščionybę, tačiau namuose jiems vis tiek buvo leista užsiiminėti bet kokia kita religine veikla.

Savo koncertuose dažnai naudojate ir vizualines priemones. Ar muzika neturėtų suteikti klausytojui visišką laisvę susikurti savo vaizdinius galvoje ir tą muziką savaip interpretuoti? Ar vaizdinės priemonės yra jums tuo svarbios, kad publika išgyventų tuos pačius jausmus, kuriuos išgyvenote jūs, kurdami savo muziką? Ar ir Vilniuje ketinate koncertą iliustruoti vaizdais? (Seniukas)

Ivar: Iš tikrųjų manau, kad žmonės turėtų patys susikurti vaizdinius mūsų muzikai. Tačiau mes siūlome abu variantus – tiems, kurie nori šiek tiek vaizdinių gauti iš šalies, ir tiems, kurie mėgsta susikurti vaizdinius patys… Mūsų pasirodymai yra mišinys tarp vaizdo projekcijų ir klasikinio šviesų šou, kuomet grupė yra pagrindinis veikėjas scenoje. Jei žmonės pageidauja stebėti dainas su projekcijomis, mes norime jiems suteikti tokią galimybę… Be to, stengiamės rodyti abstrakčius vaizdus, kad dirbtinai nekurtume žmonėms asociacijų. Ką klausytojai mato ir galvoja, labai priklauso nuo jų pačių interpretacijų.

Kaip čia taip atsitiko, jog ENSLAVED per savo gyvavimą taip pasikeitė – nuo aršaus („raw“) black metalo perėjo link kokybiškesnio, profesionalesnio viking metalo skambesio? Ar šie pasikeitimai yra natūralus grupės veiklos procesas, ieškojimų išdava, noras būti kitokiais? (odium)

Grutle: Mūsų tikslas visuomet buvo judėti į priekį ir niekada nekartoti to, ką jau esame padarę. Mėgstame mesti sau iššūkius ir plėsti prieš tai pasiektas ribas. Kuriame sau ir nesiekiame ką nors patenkinti. Jei bandysi kurti muziką dėl ko nors kito, ji nustos būti asmeniška, o juk tai ir yra muzikos esmė.

ENSLAVED: „Mūsų tikslas – niekada nekartoti to, ką jau esame padarę“Per 18 gyvavimo metų grupė išleido vos tris demo leidinius. Kitos ilgaamžės grupės pristato bent tris kartus daugiau demo įrašų. Ar tai reiškia, jog ENSLAVED orientuojasi tik į pilnametražius albumus? Ar demo jums atrodo tiesiog atgyvena, nereikalaujanti didesnio dėmesio? (odium)

Ivar: Mes įrašėme kelis demo ir tuomet mums labai pasisekė, nes pasirašėme sutartį pirmam albumui, tad mums tai buvo labai greita studijinių albumų pradžia. Nuo to laiko mes visuomet turime sutartis įrašams, tad apie demo paprasčiausiai negalvojome. Galbūt ateityje kažką ir įrašysime. Be abejo, demo albumai mums yra labai svarbūs. Tai visa ko pamatai. Taip, dabar jie yra atgyvenos ir nostalgijos objektai, tačiau mes vis dar grojame gabalus iš jų, tad jie taip pat yra labai gyvi ir svarbūs mums!

ENSLAVED yra išleidę split įrašų su kultinėmis Norvegijos grupėmis SATYRICON bei EMPEROR. Koks dabartinis grupės požiūris į šių kolegų veiklą? Na, kad ir tarkim tą faktą, jog SATYRICON sudarė sutartį su „Roadrunner Records“, kai tuo tarpu patys ENSLAVED visiškai pasitenkina „Indie Recordings“ paslaugomis. (odium)

Ice Dale: Mums visuomet buvo svarbu dirbti su įrašų bendrove, kuria galime pasitikėti 100 procentu. „Indie Recordings“ vaikinus pažįstame nuo tada, kai su jais, tuomet dirbančiais „Tabu Recordings“, pasirašėme sutartį albumui „Isa“ (2005). Viską lengviau kontroliuoti, kuomet esi pasirašęs sutartį su maža bendrove. Žinome, jog „Indie“ mes būsime pagrindinė grupė, tad esu įsitikinęs, jie padirbės su mumis iš peties.

Susijęs klausimas. Kalbant apie Norvegijos sceną, jaučiamas didelis savo fronto palaikymas, tačiau kitų šalių grupių nevertinimas, netgi niekimas. Ar nemanote, jog šalis, metalo gerbėjai bei klausytojai tiesiog per aukštai užrietė nosis, gyvendami senais bažnyčių deginimo laikais, kuomet Norvegija tikrai buvo black metalo elite? Ar čia tiesiog kažkas, ko mes vis dar neperprantame? (odium)

b>Herbrand: Manau, tai labai klaidinga nuomonė. Norvegijos metalas yra geras ir mes remiame vienas kitą, tačiau neteisinga sakyti, kad mes niekinime kitų šalių metalo grupes!

Kodėl ne visi grupės nariai nešioja ilgas barzdas, jei esate tituluojami vikingais? (odium)

Ice Dale: Aš ir Herbrand su barzdomis atrodome pakankamai kvailai, tad perleidžiame Grutle ir Ivar garbę būti „tikrais“ vikingais grupėje. Na, o Cato (būgnininkas – red. past.) yra Cato.

ENSLAVED: „Mūsų tikslas – niekada nekartoti to, ką jau esame padarę“Ar ENSLAVED laukia pasaulio pabaigos? (karahbarah)

Grutle: Ne, tikrai ne. Prisiimame visą atsakomybę už savo veiksmus ir nepatikime savo gyvenimo kažkokiam dievui… hehehe.

Kokį psichologinį poveikį jums daro metalas? (Akvilė Z.)

Herbrand: Šia muzika atsikratau vidinės agresijos. Tikiuosi, tai subalansuoja mano gyvenimą! Hehe…

Kas paskatino jus klausytis metalo? (Akvilė Z.)

Ice Dale: Į metalą mane įtraukė tokios grupės, kaip BLACK SABBATH, METALLICA ir ACCEPT.

Koks dalykas labiausiai patiko mokykloje? (Akvilė Z.)

Grutle: 1. Istorija. 2. Fizinis lavinimas. 3. Maisto ruošimas.

Kokias dainas ENSLAVED planuoja atlikti šiame ture? (Frost)

Herbrand: Tai bus senų ir naujų dainų mišinys. Dar iki galo nenusprendėme, tačiau repetuojame tiek dainas iš „Vertebrae“, tiek iš pirmojo split albumo. Tad tikiuosi, jog kiekvienas sulauks dainos ar dviejų iš savo mėgstamiausio albumo.

ENSLAVED: „Mūsų tikslas – niekada nekartoti to, ką jau esame padarę“Ar asmeniškai pažįstate Varg Vikernes? Ką manote apie šį vyruką? (Frost)

Ivar: Kai kurie iš mūsų pažinojo Vargą dar prieš visas tas nesąmones. Kuomet reikalai tapo ekstremalūs, mes jau buvome toli nuo to, tiek geografiškai, tiek mąstymu. Nemanau, kad mes praleidžiame daug laiko galvodami apie jį ir esu tikras, kad jausmas abipusis.

Kažkur skaičiau, kad esate susižavėję PINK FLOYD ir net mielai sutinkate su palyginimais tarp jūsų ir šios grupės. Bet ar nemanote, kad tai slidi situacija, kadangi žmonės, kurie mėgsta PF, greičiausiai nėra ENSLAVED fanai. Ir žmonės, esantys metalo fanai, greičiausiai nesidžiaugia jūsų susižavėjimu PINK FLOYD. Tačiau jie yra ENSLAVED fanai, mėgstantys pirmuosius įrašus (kurie yra grynas black metalas), o dabar jūs juos „nuviliate“. Tiesiog norėčiau išgirsti jūsų komentarą. (Badger)

Herbrand: Esu įsitikinęs, kad nenuviliame žmonių, mėgdami tokią puikią grupę kaip PINK FLOYD. Ivar ir Grutle klausė PF dar tuomet, kai kūrė pirmąjį demo albumą, ir nemanau, kad jis ar ankstyvieji įrašai dėl to buvo prastesni. Taip pat tikiuosi, kad mūsų gerbėjai vertina gerą muziką, nepaisydami, koks jos stilius. Tegul muzika kalba pati už save!

Nemėgstate stilių „etikečių“ ir dažnai vadinate savo muziką tiesiog ekstremaliu metalu. CRADLE OF FILTH taip pat vadinami ekstremaliais metalistais. Abi grupės kilo iš black metalo scenos. Tad kokia jūsų nuomonė apie šiuos britus ir tokio tipo ekstremalų metalą? (Badger)

Ice Dale: Nelabai mėgstu jų muzikos, bet iš dalies gerbiu juos už tai, ką jie daro. Suprantu, kad žmonės juos mėgsta – jie groja labai komercinę muziką.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Deviltor
2008.11.14 09:42

Tas klausimas susijęs su Pink Floyd kažkoks kvailokas. Kas čia blogo jeigu grupė, kad ir pikčiausia iš visų, klauso nepikto roko? Kuom čia fanų nuvylimas? Užsidaryti tarp keturių sienų ir klausyti vien blacko ar kitokio požanrio būtų kvaila. Net keista, kad grupė nusprendė atsakyti į tokį klausimą…

Laurynas X
2008.11.13 19:51

Komentai dar linksmesni ir už intervą. :D

comad
2008.11.12 18:49

esme ne tai, kad laimejo, o tame, kad kam isvis toki tupa klausima uzdavinet…

Atrofuotas
2008.11.11 19:32

Grupės nariai patys išrinko laimėtoją, sakydami, kad niekas dar nėra uždavęs jiems tokio klausimo

Tironass
2008.11.10 21:48

nu ble nesusiprateliai

na bet jei jum viskas ok, tai vadinasi gerai.

Fekalizatorius Pivologas
2008.11.10 18:28

Ar tironass norėjo užstumti, kad klausimai durni, ar kad čia luzerio giminaitė maža rašė, ar kad luzerio šeimoje vyksta kažkokios kraujomaišinės orgijos?

Savioras
2008.11.10 17:07

“tai akvile yra Luzerio dukra” ir “arba sesute jaunesnioji,” ir “kuriai dede leido uzduot “.

Nieko asmenisko, bet pas pati seima ar tik nebus gerokai issibalansavusi? :)

Birutė
2008.11.10 16:39

Na čia tai pareiškimas gali pretenduoti į metų anekdotą. Ypač dukters variantas. Ar ne, Liuz?

Tironass
2008.11.10 16:15

kaip supratau is klausimu, tai akvile yra Luzerio dukra kokiu 10-12 metus, arba sesute jaunesnioji, kuriai dede leido uzduot klausima piktiem norvegam :D

Metalistas
2008.11.10 10:53

O ka cia galvot. Koncerto gi nebus, jie gi niekada nekartoti to, ką jau padarę.

karahbarah
2008.11.10 10:46

“Taip pat tikiuosi, kad mūsų gerbėjai vertina gerą muziką, nepaisydami, koks jos stilius. Tegul muzika kalba pati už save!” – ismintis.
Sveikinimai Akvilei.Z, graziai ziuresies tuose marskineliuos :), pagalvosiu, ar cia eit i ta konserta… ;)).

Tironass
2008.11.10 08:55

galejot Akviles.Z klausimu ir nedet. net tas pats kas pirsteleta prie stalo kur zmones susede su kostiumais.

Slut Ov Hell
2008.11.10 03:15

vienibei skirti.

spiritualHolocaust
2008.11.09 21:39

Progresyvu dabar madinga vadinti jei dainuoja ir panaudoja “clean” gitaras – kompromisai skirti radijo klausytojams

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus