Straipsniai

Edson Graseffi ir REVIOLENCE: „Thrash metalas atgimsta!“

2008.06.03 00:00, Birutė

Brolių Cavalera „konspiracija“ vėl nukreipė dėmesį į Brazilijos metalo sceną, po kadaise nemažą ažiotažą sukėlusios SEPULTURA, o vėliau ir SOULFLY. Tačiau neabejotina, jog „sunkieji“ šios Pietų Amerikos šalies požemiai slepia nemažai metalistų gaujų. Trešeriai REVIOLENCE yra vieni iš jų. Tiesa, jie jau pakilo ir plačiau paskleidė laiko „užgrūdintą“ skambesį, šiandien besiveržiantį į naujas dimensijas. Su būgnininku Edsonu Graseffi kalbamės apie Braziliją, jo grupę ir dar daug apie ką.

Sveikas Edsonai! Linkėjimai REVIOLENCE vaikinams ir visai Brazilijos metalo scenai. Mūsų metalistai vis dar pamena tą „uraganą“, kurį kadaise sukėlė SEPULTURA. Kaip turėtumėt jaustis šiandien, kai grojate thrash metalą, tęsdami savo žymiųjų bendražygių tradicijas?

Edson Graseffi ir REVIOLENCE: „Thrash metalas atgimsta!“Sveika Birute, dėkui už galimybę pasidalinti savo mintimis apie metalo sceną su Ferrum lankytojais. Iš tiesų tada SEPULTURA tarsi atvėrė duris visai brazilų scenai. Čia visada buvo gerų komandų, o SEPULTURA vaikinai pradėjo kelią, kuriuo dabar eina ir kiti, kad galėtų parodyti savo muziką visam pasauliui.

O ką tu žinai apie Lietuvos sunkiąją sceną? Esi kada nors girdėjęs kažkurią iš mūsų metalo grupių?

Deja, mes nelabai ką žinome apie lietuvių grupes. Bet situacija gali pasikeisti, nes mes kviečiame kiekvieną grupę ir apskritai metalistus užeiti į mūsų Myspace erdvę ir mus įjungti į savąją. Interneto galimybės leidžia mažoje erdvėje „suktis“ kone visam pasauliui ir mes galim mainytis informacijos srautu su lietuvių grupėmis. Mūsų adresas www.myspace.com/reviolence.

Na, tikiuosi, kad mūsų grupės šią progą išnaudos. Tačiau apskritai mūsų metalistai nelabai gerai pažįsta šiandieninę jūsų metalo sceną. Papasakok, kokios kryptys dabar čia dominuoja? Ar vietiniai žiūrovai entuziastingai priima jūsų grupę?

Čia mes turime vieną didelę metalo sceną. Brazilija labai plati šalis, didžiulė teritorija… Taigi mes turime daug grupių visur, kur tik pažiūrėsi. Čia yra ir nemažai gerų grupių, taip pat žurnalų, labai padedančių braziliškoms metalo komandoms, radijo ir TV laidų, kuriose mes galime pasirodyti ir iš kurių sulaukiame visokeriopos pagalbos. Prieš keletą metų čia vyko tam tikra death metalo invazija, bet tai nutiko ir kitose šalyse. Šiandien thrash metalo komandos kyla „į kovą“ ir mes iš tiesų turim puikių trašystų! Thrashas atgimsta ir tai yra labai gerai!

Manau, tu teisus, thrash metalas tikrai įgavo kaip ir antrąjį kvėpavimą. Vis dėlto yra gana rizikinga groti šiuo stiliumi, kada vadinamieji „grandai“ vis dar gyvi ir tebėra šlovės viršūnėje, ar ne? Kodėl pasirinkote būtent thrashą?

Mes thrash metalą grojome pakankamai ilgai savo ankstesnėse grupėse. Aš 13 metų grojau thrasho komandoje PANZER, kaip ir bosistas Mauricio Cliffas. Be to, Cliffas grojo su Franku Blackfire iš KREATOR kitoje thrasho grupėje – MYSTIC, kuomet šis gyveno Brazilijoje. Vokalistas Carlosas Furtado ilgą laiką buvo dar vienoje thrasho grupėje. Šiame stiliuje mes sukamės ilgus 20 metų, taigi jaučiamės tarsi namie… cha cha! Dėl žinomų vardų thrash metalo stovykloje – aš tikiu, kad tai yra gerai, nes būtent šios komandos palaiko stiliaus gyvybingumą.

Neskaitant keleto išimčių, metalo komandos paprastai sukuriamos vokalistų ar gitaristų, o būgnininkų – gana retai. Bet būtent tu subūrei REVIOLENCE ir esi tas, kuris turi didelę patirtį bebūnant daugelyje kitų grupių. Ar susidūrei su sunkumais, ieškodamas narių savo komandai? Ir kodėl iširo PANZER?

Taip, metalo scenoje esu jau 20 metų. Ir kuomet PANZER išsiskirstė, tariau sau: aš privalau vėl groti!!! Tada ir sukūriau naują grupę. Šiandien REVIOLENCE yra naujos sudėties, bet iš tiesų neturėjau didelių problemų surasdamas šiuos vaikinus. Paaiškinsiu išsamiau… Bosistas Mauricio Cliffas yra mano senas draugas nuo PANZER laikų. Jis 2 metus grojo su paskutiniais šios grupės nariais ir aš pažįstu šį vaikiną nuo seno. Toliau gitaristą Guilherme suradau vieną beprotišką naktį, kurią leidau metalistų klube San Paule. Užėjau į vieną koncertą pažiūrėti keleto grupių ir, kai scenoje išvydau šį vaikinuką, sau pasakiau: velniai rautų, štai kokio gitaristo reikia REVIOLENCE! Šis patrakėlis grojo kaip išprotėjęs, kratė galvą, o po to įšoko į minią ir ten grojo savo Stratocaster gitara. Tuomet aš nuėjau prie backstage durų ir laukiau, kol baigsis koncertas. Kai šis vaikinas mane pamatė, niekaip nesuprato, ką čia veikiu. Aš kaip beprotis dėsčiau jam apie REVIOLENCE ir metalo muziką, nes mano galvoje tada jau karaliavo alus ir ji veikė kaip greitaeigis variklis. Kitą dieną mes pašnekėjome telefonu ir iki šiol šis bernelis yra mūsų grupėje. Vokalistą Carlosą suradau pagal skelbimą vienoje labai svarbioje vietinėje metalinėje svetainėje. O dabar daugiau papasakosiu apie PANZER ir grupės baigtį. Mes PANZER grojome ilgus 13 metų, įrašėme 4 albumus ir surengėme daug pasirodymų savo šalyje. Bet po šių įvykių daugelis dalykų, o taip pat ir žmonių pasikeitė šioje grupėje. Tarp narių prasidėjo trintis ir kilo visokios problemos. Mes dar bandėme grįžti 2006-aisiais ir aš tikėjau, jog laikas šias problemas pašalino. Deja, klydau. Per kelis mėnesius nesutarimai tarp mūsų vėl išryškėjo… Ir grupė liovėsi egzistavusi visam laikui. Kai subūriau REVIOLENCE ir rimtai pradėjau groti metalą, prasidėjo tikroji mano kaip būgnininko karjera.

Dėkui už šią įdomią ir išsamią istoriją, dabar jau daug aiškesnė situacija. Kalbant apie jūsų skambesį, manau, kad jis panašesnis į europietiškų trešerių, tokių kaip KREATOR, nors turi ir braziliškų ypatumų. Kokios grupės iš tiesų jums turėjo įtakos? Ar šiandien įmanoma būti originaliais stiliuje, kuris jau skaičiuoja trisdešimtmetį?

Edson Graseffi ir REVIOLENCE: „Thrash metalas atgimsta!“Mes esame senieji metalo fanai, mus daug kas vienaip ar kitaip paveikė, taigi neįmanoma įvardinti kokios nors vienos įtakos. Su metalo muzika gyvename nuo 80-ųjų ir ji tarsi įsišaknijo mūsų sielose. REVIOLENCE skambesys yra mūsų muzika, mes metalistai, ją ir kūrėme metalistams. Tiesa, šis stilius jau egzistuoja 30 metų, tačiau aš įsitikinęs, kad metalo muzikoje liko dar daug neištyrinėtų vietų ir baltų dėmių. Žmogiška mintis didžiai galinga ir mes dar galime kurti ir kurti!

Gerai pasakyta, Edsonai, taip ir toliau. O gal gali įvardinti, kas tau asmeniškai turėjo įtakos kaip būgnininkui? Ir dar: kokių grupių labiausiai mėgsti klausytis?

Kai kas man turėjo nemažą poveikį – tai Scottas Travisas ir Gene Hoglanas, pastarasis yra mano herojus! Kalbant apie grupes, aš klausausi nemažai jų, pvz. EXODUS, DEATH ANGEL, AGENT STEEL, senosios METALLICA, MOTÖRHEAD… Mėgstu senąsias 80-ųjų grupes, tokias kaip SAVAGE GRACE, ELIXIR, o taip pat doom/stoner atlikėjus, kaip TROUBLE, SPIRITUAL BEGGARS.

Ar esi patenkintas dabartine REVIOLENCE sudėtimi? Manau, kad bent jau jūsų gitaristai talentingi ir turi gerų įgūdžių.

Taip, visi vaikinai čia yra labai šaunūs. Ir aš labai laimingas, kadangi galiu groti drauge su tikrai puikiais muzikantais, ypatingai gitaristais. Chico Crestana yra labai stiprus muzikantas, o Guilherme Spilackas labai talentingas, nes be kita ko kuria grupei geras kompozicijas. Jis yra vienas iš gitaristų virtuozų, viena koja „stovintis“ bliuzo erdvėse. Negaliu geru žodžiu nepaminėti ir bosisto Cliffo, su juo itin smagu groti ritmo sekcijoje. Jo boso partijos yra kaip siena, į kurią „atsimuša“ manųjų „bačkų“ smūgiai.

Tarsi patvirtinai mano nuomonę, kad tavo grupės nariai išties profesionalūs. Jūs egzistuojate tik penkerius metus, bet esate gana techniški. Ar jūs dedate daug pastangų, kad sukurtumėte kaip įmanoma geresnį skambesį?

Kaip ir sakei, REVIOLENCE skaičiuoja penkerius metus, tačiau jau minėjau, kad metalo scenoje esame gerą dvidešimtmetį ir grojome įvairiose grupėse. Tai mums suteikė nemažos patirties. Kita vertus, manau, būtent dėl to REVIOLENCE skamba kaip sena anų laikų grupė. Tai kaip ir nauja komanda, bet sukurta senų muzikantų…

Išleidote tik 2 EP. Kiek žinau, pagaliau prisiruošėte įrašinėti pirmąjį pilnametražį REVIOLENCE albumą. Kada jo galime tikėtis? Gal jau žinomas jo pavadinimas?

Jau turime 10 gabalų naujajam albumui. Kol kas tegaliu pasakyti, kad tai labai greita, ekstremaliai sunki ir dar stipriai agresyvi muzika! Galite laukti, kad tai bus gryno thrash metalo albumas, dar paveiktas ir heavy metalo skambesio. Galiu prasitarti, koks iš naujų kūrinių jau dabar man labiausiai patinka – tai „Modern Beast“. Paklausysi ir pasakysi savo įspūdžius, gerai?

Būtinai. Pakalbėkime apie jūsų antrąjį EP „Violent Phoenix“. Kokių atsiliepimų pasaulinėje spaudoje jis susilaukė? Koks kūrinys, tavo manymu, geriausiai pavykęs jame?

Šį leidinį prodiusavo Heros Trenchas bei Marcello Pompeu – du geriausi metalo muzikos prodiuseriai Lotynų Amerikoje. Jie yra „Mr. Sound studio“ savininkai, o ji yra viena svarbiausių panašios muzikos įrašų studijų mūsų šalyje. Nesigirdamas galiu pasakyti, kad šiame EP nuveikėme didelį darbą ir kad šie žmonės prodiusuos mūsų būsimą albumą taip pat. O kokia mėgstamiausia daina jame, galiu iš karto pasakyti – „Violent Phoenix“. Šis gabaliukas puikus, greitas ir sunkus, turintis išbaigtas gitarų soluotes ir pašėlusią vokalinę liniją… Man jis iš tiesų labai prie širdies.

Ar ieškote naujokui geros leidybinės sutarties? Kaip manai, kurioje Atlanto pusėje Brazilijos grupėms geriau sekasi albumų reklama ir pardavimas?

Dabar mes intensyviai ruošiamės naujo albumo išleidimui. Kaip užsiminiau, jam jau esame sukūrę 10 intensyvių ir energingų dainų. O kaip matau iš patirties su „Violent Phoenix“ ir ankstesniais leidiniais, Europoje REVIOLENCE skambesys artimesnis ir priimtinesnis.

Papasakok, kokiuose pavieniuose šou ar festivaliuose REVIOLENCE jau teko sugroti? Kaip manai, yra galimybių jus kada nors pamatyti mūsų krašte?

Esame patvirtinę keletą datų artimiausiems mėnesiams, bet šiuo metu intensyviai dirbame studijoje, kad užbaigtume kompozicijas naujajam diskui. Jei galvosime apie vieną Europinį turą, mes tuo labai domimės. Tikrai norime pakliūti į Europą, tokiai brazilų grupei kaip mes tai būtų gera galimybė plačiau pasirodyti. Bet pirmiausia turime išleisti pilnametražį albumą, o paskui jau mąstysim apie turą. Ir jūsų šalyje pasirodyti labai norėtume.

Ką gi Edsonai, artėjame prie pabaigos. Ko galėtum palinkėti Ferrumui ir Lietuvos metalistams?

Na, Ferrum portalui norėčiau nuoširdžiai padėkoti už suteiktą galimybę mums nuskambėti jūsų šalyje. Patikrinau situaciją – išties daug žmonių iš Lietuvos apsilanko mūsų internetinėje svetainėje ir siunčiasi naująjį EP. Ačiū ir už tai, ir už visą kitą pagalbą, kurią mums suteikiate! Jūs nuostabūs!

Labai ačiū, Edsonai, už smagiai praleistą laiką šiame interviu. Sėkmės ir tikiuosi neužilgo kur nors susimatyti!

Pasimatysime mūsų būsimuose koncertuose Lietuvoje!!!

P.S. Jau po šio pokalbio iš REVIOLENCE stovyklos atskriejo žinia, kad vaikinai liepos mėnesį susės studijoje įrašinėti debiutinį albumą. Ką gi, palinkėkime jiems vaisingos vasaros ir palaukime šio posėdžio rezultatų…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Headless
2008.07.31 14:04

Ir apskritai man vienoda rodo jūsų komentarai.”

tai jau gal koky 8ta kart kartoji..

Birutė
2008.07.27 17:37

“Birute visad jaute silpnybe brazilams”

Wow, kaip gerai visi viską apie apie mane žino. Taip, brazilai faini, ir jums visiems dar toli iki jų. Ir apskritai man vienoda rodo jūsų komentarai.

burn
2008.06.14 19:59

nezinau, gal atsitiktinumas, bet pastaruoju metu tikrai labia daug trash nauju grupiu ir kai kurios ju yra tikrai puikios ( kaip naujos), tikria niekuo nenusileidzia daugumai seniu. Zinoma dogmatikai to niekda nepripazins.

Xenon
2008.06.09 22:55

lol iš sielos ubago, dėdės.

Headless
2008.06.08 21:14

brazilian snake…….

Nemo
2008.06.07 18:11

Birute visad jaute silpnybe brazilams,ka jau cia bepadarysi:)O kazkokio thrash scenos atgimimo as irgi nejauciu-kazkas atgimsta,kazkas kazka iraso,bet revoliucijos nera…

Headless
2008.06.07 10:01

eksperte ir visu ymanomu komisiju nare birute teigia kitaip..ji atgimima l.jaucia ypac kai jai tai galbut naudinga…mmmm……

Švarkas.
2008.06.06 21:43

Thrashas tikrai ne atgimsta. Jau tikrai nebegryš tie laikai, kai kas trečia metalinė grupė buvo thrashova. Dabar tik naujos grupės l;enda paviršium po truputį ir tiek.
Bet kokiu atveju BEER THRASH !!

Dede
2008.06.06 14:01

Atgimimo ir negali but. visas thrashas jau sukurtas,kitos grupes tik papildo. Tiesiog kai zmogui neateina i galva (gal nezino) jokia kita grupe tik metallica,kazkaip ir gaila darosi….

Pulgosas
2008.06.06 09:13

Teisingai sako. Atgimimo nėra. Ta era, 8 metai, praėjo ir viskas… Kas dabar kalba apie thrasho atgimimą – triedžia pyragėliais. Nes ir skambesio ir dvasios neberandu naujose grupėse. Hail old school.

Dede
2008.06.06 07:46

bet savo fecallicos daugiau nieko nezinai? :) Noriu ko? kad pasidometum daugiau apie thrasha… ir suzinotum daug kitu geru grupiu,….. ne tik metallica…..
Sekmingu paiesku…..

Xenon
2008.06.06 00:07

Užsišliaupėlis Fecallicos fanas nori ko?

Dede
2008.06.05 23:57

uzsikisk tu

Xenon
2008.06.05 23:18

Susikiškit tą “atgimimą”. Jokio thrash atgimimo nėra.

Headless
2008.06.04 17:42

ir man vienodai rodantys.”

nejaugi birute…nejaugi…

Birutė
2008.06.04 14:41

O, begalvi, kaip pasiilgau tavo komentarų. Jie ir vėl tokie patys asmeniškumais dvelkiantys ir man vienodai rodantys.

Headless
2008.06.04 12:52

Ir vel birute ir vel jai vaidenasi sepultura ir vel grupe nieko ypatingo…Zydejimas………

qqq
2008.06.04 12:24

Neblogas grupsas, vienas iš labiau vežančių pastaruoju metu, tik vokalas galėtų būt geresnis

Savioras
2008.06.03 20:45

Kazkokie nelabai

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus