Reportažai

DIO Minske - tiesiog įspūdžiai iš koncerto kaimyninėje šalyje

2005.10.05 00:00, Crazyte

Foto: Crazyte. Daugiau foto čia >>

Kaip anksčiau skelbė viena iš FERRUM portale buvusių naujienų – šio nesenstančio vokalo gerbėjams buvo pasitaikiusi proga apsilankyti Gudijos sostinėje. Tačiau apie patį DIO koncertą papasakosiu kiek vėliau, o norėdama išdėstyti viską iš eilės, natūraliai pradėsiu nuo pat pradžių. Tarp kitko, jei kas buvote koncerte ir norėsite papildyti ir (arba) paprieštarauti – visada prašom.

Intro arba nuo ko viskas prasidėjo

Išgirdusi OBTEST kompaktinio disko pristatomojo koncerto datą, buvau pasiryžus kai ką nugalabyti… Spalio 1 dieną arba artimiausią tai dienai savaitgalį tiesiog privalėjau būti Minske. Ir pasitaikyk tu man, kad ši diena ir buvo šeštadienis – tai reiškia, jokios alternatyvos. Deja, supratusi, kad OBTEST koncertas “nuplaukė”, idant savaitgalis nepraeitų veltui nutariau kompensuoti jį kokiu nors koncertu tame mieste, kuriame tuo metu teks būti. Truputį pasiknaisiojusi po tinklalapius su pabaiga “.by” iškapsčiau, kad spalio 2 dieną Minske koncertuos DIO. Tikėjausi, kad Baltarusijoje rasiu ką nors vietinio ir sunkesnio, na, bet jei DIO, tai DIO. Šiemet jau teko pabuvoti Roberto Planto koncerte (beje, DIO man asmeniškai patiko labiau – tąkart iš Planto išėjau net nesulaukus pabaigos), tai galima pratęsti tą tradiciją ir pasiklausyti senos muzikos.

Bet aš nebūčiau aš, jei nepamėginčiau gauti leidimo fotografuoti. Čia ir prasidėjo pati įdomiausia prieškoncertinė dalis. Jei spėjate, kad buvo lengva rasti koncerto organizatorius ir jų kontaktinius telefonus (apie el. paštą aš net nekalbu) – spėkite dar kartą. Bet šiek tiek atkaklumo bei žinučių forumuose – ir kontaktinis telefono numeris mano rankose. Tada liko tik techninis darbas – vienos pusės prašyti akreditacijos, kitos pusės prašyti, kad būtų išsiųstas prašymas dėl mano akreditacijos (Liuz, ačiū). Galiausiai buvo gauta informacija, kad viskas gerai – turiu šeštadienį pasirodyti viešbutyje “Jubilejnaja”, kur nuo 12 iki 12:30 vyks spaudos konferencija. “Jooo…. velnias nešė mane į šią galerą” pamaniau, bet trauktis jau buvo per vėlu. Šeštadienį anksti iš ryto startuoju savo ištikimuoju mašiniuku, įveikiu (šiaip ne taip) muitinę ir apie 10 val. jau esu Baltarusijos sostinėje. Atvažiavus pas saviškius sužinau, kad mano tikslas yra vienoje gražiausių Minsko vietų – Nemigoje (kirtis ant „i“, o ne ant „e“), iki kurios gana patogus privažiavimas metro. Apie Nemiga galėčiau papasakoti daug, bet čia ne šio reportažo tema. Taigi…

Spaudos konferencija

Manote, galima rasti čia daug ir įdomios informacijos? Cha cha… Pasirodo, DIO turėjo atvykti į Minską apie 6 val. ryto, bet… pakeliui sugedo lokomotyvas, jį keitė 4 valandas, todėl grupė atvyko tik visai neseniai ir jokios spaudos konferencijos nebus… Va taip. O aš jau maniau pasižiūrėsiu, kas tai per velnias ta spaudos konferencija ir su kuo ji valgoma. Gaunu nemokamą leidimą į koncertą rytojaus dienai ir sužinau, jog nebus apšildymo. Be to, praneša, kad DIO pasirodymas prasidės LYGIAI šeštą valandą (aha, ėmiau ir patikėjau) ir geriau nevėluoti, nes bus galima fotografuoti tik pirmąsias tris dainas. Viskas – informacija surinkta, leidimas rankose ir aš einu gerti alaus ir švęsti savo krikšto dukros trečiojo gimtadienio (tiesą pasakius, tai ir yra pagrindinė mano buvimo Minske priežastis).

Koncerto dieną

DIO Minske - tiesiog įspūdžiai iš koncerto kaimyninėje šalyjeJau važiuojant metro ir išėjus iš po žemių į saulės šviesą, matosi “sava” liaudis, kurios paprastom dienom Minske nelabai ir pamatysi (bent jau man į akis nelabai pakliūdavo). Visi (kaip ir Lietuvoje) iki koncerto “apšilinėja” lauke – lauko bariukuose ar tiesiog prisėdę ant šaligatvio krašto. Publika įvairiausio “plauko” ir amžiaus, ne veltui pradžioje užsiminiau apie Roberto Planto koncertą – dabartinis vaizdas priminė tokią pat amžiaus, pažiūrų ir polinkių mišrainę.

Po gan netrumpų klaidžiojimų ir priekabiavimo prie dirbančių merginų bei apsaugos, randu organizatorę, kuri pagaliau “prikabina” mus prie vienos iš “organizacinio komiteto” (ar kaip jį pavadinti) atstovių. Pastaroji nuveda mus (žiniasklaidos veikėjus) į vietą, atsiprašo (bent jau turėjo taip nuskambėti), kad jie nepagalvojo ir priėjimo prie scenos neturėsim beveik jokio – fotografuoti galima tik iš vieno kampo, ir turėsime išeiti, kai ji parodys taip (virš galvos iškeltos sukryžiuotos rankos). Sakyčiau, optimistė… Tikisi, kad kažkas pro fotoaparato akutę žiūrėdamas į sceną pamatys, kaip ji ten už nugaros kažką mosikuoja? Visgi mes draugiškai palinksim, kad viskas gerai, supratom komandą ir būsim paklusnūs.

Užimu strateginę poziciją (vėlgi prie pat kolonėlių – laimei, turiu kištukus) ir laukiu pradžios. Lietuvių garbei turiu pasakyti, kad tokio lygio koncertai pas mus prasideda laiku – Minske nežinia kodėl viskas vėlavo 30 minučių.

Koncertas

DIO Minske - tiesiog įspūdžiai iš koncerto kaimyninėje šalyjeTaigi, kaip ir minėjau, su trisdešimties minučių vėlavimu pasigirsta griaustinio garsai, sceną puošiantis paveikslas tarsi atgyja – monstro akys raudonai žybsi, blyksi žaibai ir po tokio trumpo intro į sceną išeina DIO. Kokios buvo pirmosios dvi dainos neklauskit – tikrai neprisimenu. Mintys (išmetus keiksmažodžius): „…vėl per fotografuojamas dainas neduoda normalios šviesos … kokį velnio ten tas štyrius stovi … galėtų tas retkarčiais pasisukti ir į fotografų pusę…. ką veikiu šioje pusėje, kai anas “cool” gitaristas kitoje… kas per laidai kabo …“. Trečioji – “One Night In the City” ir tai paskutinė daina, kurią leidžiama fotografuoti. Po jos – nusileidžia ekranas ir rodoma video projekcija “Holy Diver”. Šiaip jau man ji sukėlė šypseną. Žinau, bjaurus aš žmogus, bjaurus, bet man pasirodė, kad tos video projekcijos kokybė buvo kaip kokio studenčioko paskutinės nakties darbo… Žodžiu, gan netašyta, nors mintis gal ir visai nieko: pradžioje tekstas kaip iš „Star Wars“ (jau juokinga), kad planetą okupavo popsas, o čia – vžyk – ir atsirado „holy diver“ – DIO. Toliau skraidė drakonas, besispjaudantis ugnimi ir kovojantis su kitu drakonu, prabėgo vaizdai iš gan senų DIO pasirodymų (kur jie visi jauni ir gražūs), o po to ir atvaizdas iš scenos paveikslo laipsniškai besitransformuojantis į Ronie veidą ir atgal… plius tekstas jau nebepamenu apie ką, bet ta pačia tema. Principas tikriausiai aiškus?

DIO Minske - tiesiog įspūdžiai iš koncerto kaimyninėje šalyjePer projekciją mėginu rasti šiek tiek “patogesnę” poziciją garso požiūriu – šone skambesys ne pats geriausias. Taigi truputį pavaikščiojusi, užimu patogią vietą viduryje, ties garsistų atitvėrimu. Ekranas vėl pakeliamas ir pradedu mėgautis įsibėgėjančiu koncertu, kuriame jau skamba tikrai užvedančios “Stand Up And Shout”, “Holy Diver” ir “Gypsy”. Po šios dainos scenoje paliekamas tik būgnininkas – ir prasideda… Ohoho! Va čia tai bent! Gyvai skamba neįtikėtinai gerai, o dar ir fantastišką apšvietimą užleidžia… Ech, aš vėl apie savo… Po būgnų solo grupė grįžta ir skamba „Cought In the Middle“, „Don‘t Talk To Strangers“, „Invisible“. Šios dainos metu išgirdusi gitaros solo, suprantu, kas man neduoda ramybės – gitara skamba kažkaip keistai… Skambesys kažkoks nerealiai džeržgiantis… Ir tai tikrai kliūva – kadangi vis tik didžiausią dėmesį visada kreipiu į gitaristus ir gitarų skambesį. Bet…

Išgirdus pirmuosius kitos dainos taktus iš mano gerklės nevalingai išsprūsta garsus šūksnis ir visas organizmas pasiruošia linguoti pagal “Rainbow in the Dark”, šiaip jau ši daina – mano mėgstamiausia. Netgi žinau kodėl, bet garsiai nesakysiu… Po to nuskamba „Shame on the Night“ ir dar kartelį “Holy Diver” bei kartu su publika sudainuojama BLACK SABBATH „Heaven & Hell“. Taip baigiasi pagrindinė 80 minučių dalis: grupė nusilenkia ir dingsta kelioms minutėms nuo scenos, tuo sukeldama masinį švilpimą – čia bent jau šioks toks skirtumas nuo Lietuvos, pas mus bent šiek tiek (ir ne šiek tiek) būna skanduojamas grupės pavadinimas, ten girdėjosi tik švilpimas (bent jau iš tos vietos, kur stovėjau). DIO daug laukti neverčia ir grįžta dar dešimčiai minučių biso su dviem dainomis “Man On The Silver Mountain” ir “Long Live Rock‘n‘Roll”. Viskas – vakarėlis baigtas, įjungiamos šviesos ir visi pradeda skirstytis.

DIO Minske - tiesiog įspūdžiai iš koncerto kaimyninėje šalyjeTuriu pripažinti, kad DIO gyvai skambėjo gerokai agresyviau nei įrašuose (pirmadienį dar tai patikrinau) ir, išskyrus tikrai keistoką gitaros skambesį, garsas buvo tikrai geras. Publika draugiška, maloni – nepasakyčiau, kad ji kažkuo ypatingai skirtųsi nuo lietuviškosios. Gal šiek tiek didesnė koncentracija prie scenos, bet visa kita – įprasta. Galima prieš koncertą maloniai pasišnekučiuoti su „kaimynais“, koncerto metu niekas nepyksta, jei netyčia ką nors pastumi keisdamas dislokaciją, na ir užlipimas ant kojos ar stumtelėjimas belinguojant nelaikomas mirtinu nusikaltimu, jei atsisukama ir atsiprašoma. Žodžiu, viskas, kaip pas mus…

Trumpi pastebėjimai arba beveik visai ne į temą…

Pranešimai. Prieš koncertą grojo muzika, bet kas tam tikrą laiko tarpą (maždaug kas 5 minutės) įsijungdavo vienas iš įrašytų garsinių pranešimų. Juos buvo labai linksma girdėti – ypač, kai tai buvo nebe pirmas ir net ne ketvirtas kartas. Gaila neužsirašiau, todėl pasistengsiu prisiminti, ką ten sakė. Pirmasis pranešimas: “Gerbiami piliečiai, prisiminkite, kad rūkymas kenkia jūsų sveikatai. Sporto rūmuose rūkyti ar naudoti kitą atvirą ugnį negalima. Rūkymui skirta vieta yra holas šalia tualetų. Saugokite savo ir kitų sveikatą”. Antrasis: “Koncerto metu fotografuoti ir filmuoti draudžiama. Atiduokite turimą aparatūrą į saugojimo kamerą. Administracija pasilieka sau teisę konfiskuoti bet kokią foto/vaizdo aparatūrą koncerto laikotarpiui. Jei norite, galite įsigyti oficialių DIO prekių – nuotraukų, plakatų, bliuzonų ir pan. – prie įėjimo į salę”. Dėl rūkymo – tai tikrai buvo keista grįžti po koncerto nedvokiant dūmais, nors žiebtuvėliai su liepsnelėmis per lėtas dainas kilo į viršų (va tau ir negalima), o dėl fotografavimo – tai negi jie tikrai įsivaizduoja, kad liaudis fotoaparatus nešasi tam, kad po to pardavinėtų nuotraukas? Būtų juokinga, jei nebūtų taip graudu…

DIO Minske - tiesiog įspūdžiai iš koncerto kaimyninėje šalyjeSpecnaz arba atitvara nuo scenos. Čia tai bent vaizdas! Nuo tvorelės iki scenos – apie du metrus, visas scenos ilgis padalintas geležiniais rėmais į celes 2×2, kurių kas kažkelintos viduje stovi kareiviai, ant kurių aprangos matosi užrašas „specnaz“.

Apsauga+merginos+kareivukai. Kokio velnio ten reikia tiek žmonių, aš taip ir nesupratau. Šiaip jau į salę įėjimas laisvas, po to prie kiekvieno įėjimo į sektorius stovi komanda sudaryta: 1 mergina, 1-2 apsauginiai juodais spec. rūbais ir 2-3 kareivukai. Kiek supratau, mergina priklauso aptarnaujančiam personalui, kurio pareiga padėti pasimetusiems klausytojams rasti savo sektorių, vietą ir pan. Nors kiek pastebėjau, jų klausinėjau tik aš – ir jokio naudingo atsakymo, išskyrus “nežinau” bei gūžtelėjimo pečiais, negavau. O gal jos ten tiesiog dėl grožio stovėjo? Apsauga apsimeta rimtais “šefais” ir tikrina bilietus, rankinių tikrinimą palikdama kareivukams ir jiems komanduodama. “Darbo” turėjo visi… Žodžiu, sukurti daug darbo vietų paprasta – reikia tik panorėti ir turėti šiek tiek fantazijos.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
NITRO
2005.11.05 11:11

Koncertas tai geras buvo viskas normalei tik va kai kuriuos is musu ismete is koncerto… Seip ziaurus tie baltarusai…

ozzman
2005.10.21 10:52

Vasara rusiskam zurnale Clasic rock DIO turo tvarkarastyje rugsejo 4 d. buvo irasytas Vilnius…geri buvo planai, matyt nesusiderejo…

Birutė
2005.10.10 12:19

“van halen klausau ar sita grupe gali lygiuotis su tokiais metalo grandais kaip rainbow ir kitu jusu megstamu sudu ”

Na ką tu, nebent su tavim, santa, gali lygiuotis. Nusišnekėjimo virtuozu…

santa
2005.10.09 03:16

nea siaip xebra labai atsiprasau kad prisnekejau baisiu dalyku. noreciau paklausti cia kaip tik van halen klausau ar sita grupe gali lygiuotis su tokiais metalo grandais kaip rainbow ir kitu jusu megstamu sudu

santa
2005.10.09 03:15

ir kaip galeciau tapti rimtu metalistu

santa
2005.10.09 03:14

nea siaip xebra labai atsiprasau kad prisnekejau baisiu dalyku. noreciau paklausti cia kaip tik van halen klausau ar sita grupe gali lygiuotis su tokiais metalo grandais kaip rainbow ir kitu jusu megstamu sudu

giedrius
2005.10.08 17:36

ale tai kad be R.Blackmoro tie rainbow = L.Purvinis:]

iron-savior
2005.10.07 21:56

O kaip tie gandai kad RAINBOW vel su Dio sueis? Pasitvirtino?
Butu ziauriai idomu jei isleistu koki diskiuka :)

iron-savior
2005.10.07 16:05

Nematau prasmes gincitis su forsais. Jus juk ziaurus baxurai. Visi kieciausi

santa
2005.10.07 15:26

vierxas tarp jusu duxai:)))) sudo klausytojai

iron-savior
2005.10.07 14:17

Speju santa paciam geriausi tiktais naujausi benassio gabalai. Uzsimetes treningiuka raudona, su golfuku i exita nuvarai, nagla xare nutaisai ir jau baxuras. O is tikro tai tu tik VIERXAS TARP DUXU! ;DDD

Man is tokiu kaip tu labai juokinga pasidaro, ipac gatvej pamacius ;D

Birutė
2005.10.07 08:55

Eik Santa paklausyt pasakų vaikučiams apie senį Šaltį, bus daugiau naudos.

juozas
2005.10.07 00:58

Ka, Santa, “baltoji karstine” kamuoja? Ar pensininkai pstoviai subine atspardo? :)

santa
2005.10.06 22:24

kas toki gali klausyt 70-tieji jega muzonas is archyvo:)))))))

santa
2005.10.06 22:23

toki suda draust reikia

santa
2005.10.06 22:22

kas toki gali klausyt 70-tieji jega muzonas is archyvo:)))))))

santa
2005.10.06 22:18

dio senas sudas 70-tuju pensininkai tokiem tik belarusijoj ir koncertuot

Birutė
2005.10.06 13:49

Man teko DIO viename iš WOA matyti. Įspūdis labai stiprus – tas balsas tiesiog kiaurai smelkia. Tai ne tik legenda, kažkoks nesenstantis unikumas. Mielai pažiūrėčiau dar kartą. Tik gal geriau kur nors civilizuočiau, nei Baltarusijoje, su visais tais kareivėliais apsaugoje.

Remigijus
2005.10.06 11:18

Man kyla įtarimas, kad Ronis tikrų tikriausias Kalnietis. Kaip galima vienodai atrodyti 75 metais (tada jis atrodė vyresnis) ir dabar po trisdešimties metų (jis atrodo lygiai taip pat)?

Angel Of Hearth And Home
2005.10.05 22:23

Baltarusija toliau neša komunizmo vėliavą su panašiais bajeriais. Man atrodo, Rusijoj tokią koncertų organizaciją ir panašią “apsaugą” jau retai kur besutiksi.

Abigail
2005.10.05 20:34

Reportažas labai gerai parašytas :) Labai lengvai skaitosi, bent man… :)

iron-savior
2005.10.05 20:20

Man teko buti DIO ana vasara Peterburge. Dio toks vaizdas niekad nesusens. Kuo toliau tuo energingesnis :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus