Albumai

DIMMU BORGIR „Eonian“ – labanakt, vaikučiai

2018.10.08 19:35, Lord Sauron

eonianNesikeikiant… Ne, antra vertus „Burgeriai“ niekada nebuvo ekstremali ar tr00 ir kvlt grupė. Nuo pat pradžių jie kūrė, kas ką besakytų, kokybišką sympho black metalą ir vargo nejautė. DIMMU BORGIR visada „darė“ daugiau ar mažiau į „plačiąsias mases“ orientuotą muziką, nelįsdami į trve daržą. Turėjo savo klausytojus, beje, ne taip jų ir mažai, leido įrašus. Žodžiu, elgėsi kaip bet kuris kitas muzikinės industrijos atstovas. Taigi kas pasikeitė dabar? Kokio perkūno aš čia apsiputojau, paklausęs paskutinio jų albumo?

Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo kaip ir visais kitais kartais. Sudėtingos simfoninės aranžuotės, choras, klavišiniai, gitaros, Šagrato vokalas. Viskas kaip ir buvę. Deja, deja… Muzikoje sumažėjo ne tik black, bet ir apskritai metalo. Simfoninės kompozicijos šiaip jau labai gražios ir estetiškos, bet šiame albume jos ėmė dominuoti. Gitaros nustumtos į antrą planą. Šagratas praktiškai neberiaumoja į mikrofoną, kaip anksčiau. Jis šnabžda, murma, deklamuoja. Maža to, choras ir jį nustūmė į antrą planą, ir kam jis reikalingas šiame albume – velniai žino, jo darbą ir taip šešiasdešimt procentų atliko choras. Nebeliko dinamikos, nebesigirdi agresijos. Viskas ištirpo simfoninėse vingrybėse. Kūriniai lėti ir ilgi, kad klausytojas spėtų pajausti visą simfoninių kompozicijų didybę. Tie keli gabalai, kurie dar nors kiek greitesni, taip skęsta choro dainavime ir visoje kitoje melodikoje, kad atrodo skysti ir nuobodūs. Pro visas šias melodingas džiungles gitaros ir mušamieji prasimuša su didžiausiu vargu. Negali sakyti, melodijos simpatiškos ir jų įgyvendinimas super profesionalus. Viskas išblizginta, nulaižyta, įrašo kokybė „nuclearblastiška“, t. y. nuostabi. DIMMU BORGIR viską padarė preciziškai, tiksliai ir profesionaliai.

Tai va, tiek gero galima pasakyti apie šį, net aštuonerius metus gimdytą darbą. O dabar imsiu keikti šį opusą, taigi, jei esate grupės fanas, toliau neskaitykite. Bet kas bus, jei mes paimsime bet kurį gabalą ir imsime jį lupti, kaip svogūną? Pašalinsime visus tuos simfoninius sluoksnius, chorą ir kitus priedus, kuriais aplipdyti visi kūriniai? Ogi nieko! Tirli – pirli muzikikė. Nieko, ko negirdėjome „Abrahadabra“. Nors nerimą keliančios gaidelės jau pasigirdo ir aname albume, jis dar buvo pusė velnio. Dabar gi – visiškas idėjų badas. Aštuoni metai?! Nejuokinkite! Greičiausiai „Nuclear Blast“ bosai, mojuodami sutartimi, pradėjo sukinėti grupei rankas, tad tie sėdėdami tualete paniūniavo po nosimi kelias melodijas. Po to, kad niekas nepastebėtų akivaizdžios „chaltūros“, apipynė jas įvairiausiais choralais, klavišiniais ir visais kitais blizgučiais. Padoresnė versija skelbia, kad galbūt liko kelios melodijos, neįtrauktos į „Abrahadabra“ albumą, tai dabar panaudojo ir jas, kad tik atsižegnotų nuo įkyrių prodiuserių. Nes po visa šia muzikinių sprendimų įvairove slepiasi primityvios pirminės idėjos. Melodijos, nors ir gražios, bet nuspėjamos, visa medžiaga jau ne kartą girdėta grupės kūryboje. Albume nėra nei vieno kūrinio, kuris tikrai kabintų. Grupė iš kailio nėrėsi, kad nebūtų pastebėtas faktas, jog jie nesugebėjo sukurti visiškai nieko naujo. Ir dar. Grupė pamiršo vieną tokią smulkmeną – kad jie visgi groja metalą.

Vienas iš dviejų – arba DIMMU BORGIR paprasčiausiai nusibodo net ir ne tokiuose jau siauruose black metalo rėmuose, arba jie sąmoningai transformuojasi į sympho metalo grupę. Žiūrėk, po albumo, kito juos teks lyginti su THERION, EPICA ar NIGHTWISH.

 

Vertinimas: 6/10

DIMMU BORGIR „Eonian“

© „Nuclear Blast Records“, 2018

1. The Unveiling

2. Interdimentional Summit

3. AEtheric

4. Council Of Wolves And Snakes

5. The Empyrean Phoenix

6. Lightbringer

7. I Am Sovereign

8. Archaic Correspondence

9. Alpha Aeon Omega

10. Rite Of Passage

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2018.10.18 16:06

tai jau bled negalit susimest net ant kokios mages? Bile kompakta kad isnestu

bmaggot
2018.10.18 14:22

per ausines ką nors

Lord Sauron
2018.10.18 10:39

O ką daryti, kai darbe tik radijas? Ir dar turi išsimaldaut iš kolegos, kad ne A2 ar RR įjungtų…

XIII
2018.10.17 16:48

nu nenusiriskim iki classic rock fm klausymo

bmaggot
2018.10.15 15:43

tokį šūdą tik (Classic*) Rock FM gali leisti…

* ir prieš tai nebuvo classic, o “beauty and the beast” + “dad rock+1 generacija” rock fm, o dabar dar didesnis myžalų liūnas

XIII
2018.10.11 11:00

Council of Choirs and Goths – 15%

https://www.metal-archives.com/reviews/Dimmu_Borgir/Eonian/699096/

Vertinimas, atsižvelgiant į apžvalga, kiek per didelis.

Na, su For All tid gal jie visgi biškį buvo trve ir paklausomi, imo

suweln
2018.10.08 19:41

Absoliučiai sutinku su apžvalga. Albumas labai nuvylė, geriau dar sykį prasukti nepamirštamą “Puritanical Euphoric Misanthropia”.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus