Albumai

DIAMOND PLATE „Relativity“(EP) – ar bjaurusis ančiukas pavirs į gulbę?

2010.03.28 00:00, Sator

„Meistrai, o ne ilgaplaukiai pamokslininkai mums šiandien reikalingi!“ (V. Majakovskis)

Turbūt mažai kas diskutuos, jog thrash metalas visada buvo gan konservatyvus žanras. Eksperimentai su kitais stiliais čia mažai toleruotini. Turbūt keistoka ir mažumėlę ironiška būtų perskaityti terminologiją ala „sympho-thrash“, „epic-gothic-viking- thrash“ ar pan., nepaisant to, kad daugelis kitų stilių sėkmingai išgyvena tokią terminologinę simbiozę. Na, o čia apžvelgiamos jaunųjų amerikiečių komandos DIAMOND PLATE grojamo metalo stilistika nekelia jokių abejonių – turim reikalą su thrash grynuoliu. Gal dar su ne visai nušlifuotu, dar ne akinamai spindinčiu, bet su tokiu, kurį iškapstęs atgal į žemę tikrai neužkasi.

DIAMOND PLATE „Relativity“(EP) – ar bjaurusis ančiukas pavirs į gulbę?Trumpas, vos 4 kūrinių, grupės EP „Relativity“ maloniai nustebina savo muzikinėmis idėjomis, grojimo technika, dainų kompozicija ir stilistiniu archaiškumu. Pirmas įspūdis, kad visa medžiaga albumėliui buvo įrašyta dar prieš kokius dvidešimt penkerius metus, ilgokai gulėjo stalčiuje, kol 2009 m. kažkas, galiausiai, išleido retrospektyvią undergroundinio kolektyvo kompiliaciją. Bet yra visai ne taip, nes tai vos keletą metų kartu muzikuojančių vyriokų sambūris, įrašęs dar tik antrą EP.

Kuo toks undergroundinis įrašas galėtų patraukti thrash mėgėjų dėmesį? Pradėkime nuo grupės gitaristo Konrad Kupiec darbo. Jo grojimo technika neblogo lygio, gal ne itin originali, bet neabejoju, kad vaikinukas nuo mažumės klausė ankstyvųjų SEPULTURA, DARK ANGEL, RIGOR MORTIS, SADUS, SACRIFICE, MORBID SAINT, ANIHILATED ar bent kažką panašaus, taigi, DIAMOND PLATE muzikinė koncepcija remiasi veržlia, energinga, ritmo kaitos nevengiančia atlikimo maniera, tad Bay Area’iško melodingumo ar sentimentalių akustinių elementų čia neišgirsime. Kiekvienos iš keturių kompozicijų struktūra sukurpta taip, kad atsirastų vietos šiek tiek gaivališkoms, bet techniškoms ir efektingoms Konrado soluotėms.

Būgnininkas Jim Nicademus savo pareigas atlieka patenkinamai, bet ir ne daugiau. Trūksta įvairovės, gal kiek stokojama ir technikos. Yra nedidelių pastabų ir ritmikai, kuri ne visada išlaikoma, tad tobulėti Jimui dar yra kur. Pats būgnų skambesys kiek mėgėjiškas – „aliuminio puodų” efekto neišvengta, bet, kai kam tai gali atrodyti old schooliškai miela ausiai.

Turėčiau pastabų ir vokalisto/ bosisto Jon Macak atžvilgiu. Pažvelgus į grupės foto ar video, pirmas įspūdis, kad šio vaikino asmenyje persikūnijo legendinis EXODUS frontmenas Paul Baloff, nes labai jau panašios judviejų šukuosenos :). Bet iki Paulo vokalo jaunajam Jonui dar labai toli. Jo dainavimo maniera truputį primityvoka, labiau šūkčiojimai nei melodijos išgavimas (drįsčiau teigti, kad pastebima Max Cavalera įtaka iš ankstyvojo SEPULTURA laikotarpio), bet grupės stilistika bei kūrinių kompozicinė struktūra tokia, kad, matyt, ir patys DIAMOND PLATE vaikinai nesiekia išskirtinių vokalinių efektų (backing vokalo beveik nepastebėjau) ar papildomo atliekamų kūrinių melodingumo.

Kita vertus, tai prideda DIAMOND PLATE kūrybai tam tikros monotonijos, tad išskirti kurią nors EP „Relativity“ kompoziciją gan sunku. Apibendrinant, galima teigti, kad visgi grupės stiprioji pusė yra gitaristo Konrado darbas. Skeptikai pasakys, kad tai, ką jis groja, yra jau daug kartų kažkur girdėta. Tas tikrai yra tiesa, tačiau kada ir kokiam albume mes paskutinį sykį kažką panašaus girdėjom? Manau, kad gan senokai.

Taigi, sustabarėjusio, o gal ir idėjiškai subankrutavusio thrash metalo (toks, koks jis yra XXI a.) akivaizdoje DIAMOND PLATE albumėlis yra tarsi kažkada didingo ir šlovingo faraono mumijos atsikosėjimas, priverčiantis suklusti, atsigręžti ir paklausyti. Apie thrasho reanimaciją kalbėti būtų pernelyg drąsu, bet, reikėtų atsižvelgti į tai, kad visa EP „Relativity“ medžiaga sukurta paaugliško amžiaus entuziastų. Manyčiau, jog jaunieji amerikiečiai ir po daugelio metų galės drąsiai sakyti: „Na, mes, bent jau, pabandėme…“ Turbūt naivu tikėtis, kad tokiu stiliumi grojantys jaunuoliai kada nors taps super garsenybėmis ir kad milijoninius honorarus jiems atneš, anot Ostapo Ibrahimovičiaus, ant „deimantinės lėkštutės“:).

Pabaigai palinkėčiau grupės nariams išvengti tarnybos armijoje (kad neatsidurtų kokiam Irake), neskubėti „ženytis“ (juk žmonikės vargu ar leistų toliau „durniuoti“). O jei rimčiau, be kruopštaus darbo palinkėčiau gerų vadybininkų ir rėmėjų kokybiškiems įrašams (minėtas grupės EP išleistas savarankiškai, be sutarties). Gal verta paieškoti ir išraiškingesnio vokalisto.

Summa summarum, mano išvada tokia: jaunatviškai energingą, gal ir ne itin originalų, bet techniškai visai padorų DIAMOND PLATE darbą vertinčiau 7 balais iš 10. Ir klausytis šio albumo tikrai negėda!

DIAMOND PLATE „Relativity“(EP)
2009, išleista pačios grupės

1. Relativity
2. Casualty of War
3. At the Mountains of Madness
4. Criminal Justice

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
sator
2010.04.06 12:28

a geresnės vietos , kaip mano temoj, nesuradot razborkėm? kaip kokie gangsta-reperiai:)

Shit Schuldiner
2010.04.06 10:05

na su kaulais dar kol kas problemu neturiu, stanga sportuojant dar kol kas neuzkrito kaip kairiukstis kazkada pezejo

Metalistas
2010.04.06 09:17

Ir duos ne tik tableciu nuo skrandzio opos, bet ir kacigrano.

Shit Schuldiner
2010.04.06 09:12

trecia karta ne tik alaus pastatys bet ir uz koncerta sumokes

Metalistas
2010.04.06 08:32

Tai cia ne tik Musej buvo, bet ir Metro ? Jauciu trecias kartas nemeluos.

Karka
2010.04.06 00:05

Bl isivaizduoju as jau viska kaip kas ten buvo :D

waltenys
2010.04.05 23:32

baisu komentuot net, valinskas kaltas bus nezinia kodel..

Xenon
2010.04.05 23:17

Valinskai, saugokis – sekantį kartą užnuodys alų!

brotheris
2010.04.05 23:00

va čia tai best ever

bmaggot
2010.04.05 22:59

na taip, kas kam pezdi duoda, tas ir teisesnis.. viskas logiška

vyskupas666
2010.04.05 22:57

:)beprasmiška. ok Valinskiau, iki kito karto.

bmaggot
2010.04.05 22:53

ką tu aiškini, speigas geriau matė, ką darei, nei tu

Shit Schuldiner
2010.04.05 22:50

Koks dar kitas zmogus? Istorijos mokytojas Dzeinaras? :)

Shit Schuldiner
2010.04.05 22:49

:D na cia tai jau pasakas sekate abu su vyskupu :D

Pizdec, koks dar sarginis suo. As pats vyskupui pasakiau, kad eime prie baro ir nieks manes nekviete. Ir nieks man nepasake statyt alaus :DD
As net maniau, kad pasnekesime ta tema kas buvo smagiai dizkutuojama prie burzum albumo temos. Bet deja – Man pasake gal alaus, o as atsakiau kad bapkiu gaila bei kad skrandi skauda. Bet kadangi primigtynai siule tai neastisakiau.

Ok, vyskupai, manai esas dievas, as galesiu tai primint ka snekejome kai susitiksim.
Nezinau kuo tu gali isgasdinti. Nebent pasleptu atsuktuvu, ar peiliu nes fiziskai neatrodai labai jau galingas. Na, nebent Chuck Norris kraujas tavyje teka.
Bet jei nori pazaisti su pagalbinem priemonem tai as irgi pasiimti peili ar net daugiau ;) Nors manau man to net neprireiks.

bmaggot
2010.04.05 22:46

otvečiaj za bazar

vyskupas666
2010.04.05 21:15

o fuck, kas juokingiausia, kad kišasi čia visokie kurių tas neliečia. O Speigas daugmaž viską teisingai išdėstė. Tu blet Valinskai naglas,nors man tavęs savotiškai visada būna gaila, kadangi gyvenimo užspaustas esi ir negaila to alaus nupirkt, nors kitą dieną galbūt aš neturėsiu už ką nusipirkt. Bet tu, išgama, žiūriu neturi jokio dėkingumo jausmo už tai ir dar čia bandai vaidint. Tai pasakyk man kitą kartą į akis visa tai, kai susitiksim, o tada jau galėsi čia rašyt. Išdrįsk.

Xenon
2010.04.05 20:47

“nupirko tau iš gailesčio alaus”

:D Galėtų ir manęs dažniau kas gailėtis…

speigas
2010.04.05 20:45

“Kadangi kalbi jo vardu… ”
kaip ir tu pakalbėjai už mane, nors Gedui vyskupas parašė savo nuožiūra.

Valinskai,
Su vyskupu buvo dar vienas žmogus, kuris atėjus į Metro pamojo tau ir pribėgai kaip sarginis šuva. Tada tau buvo pasakyta statyk alaus: tu atsakei, kad neturi pinigų, sveikata chujova ir t.t. Tai nupirko tau iš gailesčio alaus ir tiek.
O dėl Belus tai turėjau omenyje čia Ferrum, komentarus, kur tu labai kietą vaidinai. Ir iš viso Valinskai, išmok atskayt už savo žodžius, o tada rašinėti, kadangi ferrume esi kietas bičas, o gyvai nedaugiau tas pats šūdmalys, kaip mane pavadinai. daugiau manau, neverta čia viešai aiškintis, jei norite, prašom į a,p.

Shit Schuldiner
2010.04.05 17:35

ir kokia dar drasa, kai atejau prie baro ir vykupas pasiule alaus pastatyt? As aisku gal ir nelabai norejau gert tuomet, nes sportuoju ir sveikata mano skrandzio ner gelezine, bet sutikau isgert viena bokala. Taip pat ir is vyskupo puses nepajutau, kad jis noretu konfliktuoti ar panasiai

Shit Schuldiner
2010.04.05 17:33

blet, speigai. Sudmalys tu ir ne kitaip.
“Štai buvo Valinską Metro susitikęs, bet kažkaip Valinskas neturėjo nė lašelio tos drąsos, kurią rėžė Ferrum temoje apie Belus albumą.”

Kur as kazka rasiau apie BELUS? :D pizdec. Svarbiausia, kad tame Metro sutikau vyskupa, nuvarem prie baro isgerem alaus ir as jo paklausiau ar jis negirdejes naujo Burzum albumo. Kai jis atsake kad neklause, pasakiau kad neprastas visai, nes kazkada ir as klausydavausi black metalo (ne pozerisko aisku)

brotheris
2010.04.05 15:09

Kadangi kalbi jo vardu…

speigas
2010.04.05 14:56

Vyskupas tau nieko niekada nesakė.

brotheris
2010.04.05 14:53

Vaikų nesąmones galima ignoruoti.

Visa kita daug kartų sakyta ir telikę trololol

speigas
2010.04.05 14:42

:) kol kas nemačiau dar vyskupo brotheri, bet manau jis tave tikrai pavaišins pusryčiais, kai tik kur susitiksit . Štai buvo Valinską Metro susitikęs, bet kažkaip Valinskas neturėjo nė lašelio tos drąsos, kurią rėžė Ferrum temoje apie Belus albumą. Aš nenoriu kompromituoti viešai Valinsko, pats gali jo pasiklausti kaip ten buvo. Rašai, rašyk, bet atmink, kad ne ant vaikų najezdus darai.

brotheris
2010.04.05 12:05

speigas įvertino pastangas pusryčiais į lovą ?

vyskupas666
2010.04.04 23:35

Ko galima tikėtis iš sutvėrimo pavarde GAIDULIS?? tai viskas iš anksto pasakyta. Nors ir kiek stengtųsi būti sarkastiškas labai raštingas ir dargi multiinstrumentalistas, bet vistiek išliks GAIDULIS. o tokie geriau į viešumą neitų. Nes kam viešintis, jei esi GAIDULIS.

Gedas
2010.04.04 02:10

Pasake zydisku garbanu mokslo bakalauro laureatas.

speigas
2010.04.02 16:35

Kokie buvo paskutiniai Majakovskio žodžiai prieš savižudybę?
“Draugai, nešaukit”.

J[]|{ER
2010.04.02 14:39

Man ta Majakovskio posakis patiko :)

vaplis
2010.03.29 13:37

http://www.dimensionsguide.com/wp-content/uploads/2009/12/Smallest-Violin.jpg

K.I.N.G. Satyricon
2010.03.29 08:19

Nebloga recenzija. Netgi gera :)
Blemba, kokia šlykšti kava… Čia taip, ne į temą buvo:)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus