Straipsniai

DEATH ANGEL - "trešerių" šeimynėlė

2004.07.06 00:00, Linas Big Bro

San Francisko grupė DEATH ANGEL (toliau- DA) iškilo Bay Area “thrash metal” scenoje aštuntojo dešimtmečio viduryje. Kartu su HEATHEN, TESTAMENT, FORBIDDEN jie vadinami “trash metal” stiliaus kūrėjais. Tai nebuvo paprasta grupė – tai buvo šeima tikrąja to žodžio prasme.

DEATH ANGEL - "trešerių" šeimynėlėGrupę dešimtmečio pradžioje sukūrė broliai ir pusbroliai Mark Osegueda (vokalas), Rob Cavestany (solinė), Gus Pepa (ritminė gitara), Dennis Pepa (bosas) ir Andy Galeon (mušamieji). Grupė buvo ne pagal amžių subrendusi muzikine prasme. Kai 1986 metais jie išleido “Kill as One” demo, kurį prodiusavo Kirk Hammet, visi jie dar tebebuvo paaugliai. 1987 metais išleidžiant debiutinį DA albumą “The Ultra-Violence”, būgnininkui Galeon tebuvo 14 metų, o su grupe jis pradėjo groti jau nuo 12-os. Triuškindamas visus aplinkinius savo jaunatviška energija, “The Ultra-Violence” albumas susilaukė nemažos sėkmės metalurgų tarpe – per kelis mėnesius parduota virš 40,000 kopijų.

Toliau grupė ėmė vis plačiau skleisti savo metalinius sparnus, tobulindama grojimo techniką, kurdama savitą ir išsiskiriantį rifavimo bei melodijų stilių, savotiškus ironiškus tekstus. Sako, kad į jų koncertus papurtyti gaurų ateidavo ir pats (amžinąjį jam atilsį) Cliff Burton.

1988 metais pasirodė diskas “Frolic Through The Park“ su garsiausiu DA “hitu”- “Bored”, kuris buvo net parodytas MTV “Headbangers ball” laidoje. Po bendradarbiavimo su “Enigma” įrašų kompanija DA atsidūrė po muzikos giganto “Geffen” sparnu, kuriuos sužavėjo grupės “darbas”. 1990 metais DA išleido “Act III”, kurį sekė didelis pasaulinis turnė. Šis diskas jau tapo vienu iš geriausių kada nors įrašytų “trešinių” albumų, puošiančių ne vieno “metalmano” kolekciją. Grupės vaizdo klipai “Seemingly Endless Time” ir “Room With A View” be perstojo sukosi MTV.

“Act III” sekė didelis pasaulinis turnė. Japonijoje įvyko net 2 anšlaginiai turnė. Taip pat paminėtini koncertai “The Warfield Theater” San Franciske, “The Ritz” Niujorke ir “Hammersmith Odeon” Anglijoje. Kaip tokiai jaunai pagal amžių grupei – visai neblogai.

Grupei, berods, sekėsi viskas. Viskas, iki 1990 metų kraupios avarijos Arizonos dykumoje, per kurią labai sunkiai susižeidė būgnininkas Galeon. Šis įvykis labai paveikė muzikantus. Osegueda pareiškė, kad nutraukia muzikinę veiklą ir išvyko į Niujorką. Likę DA nariai tęsė muzikinę veiklą, pasivadinę “The Organization”. Jie išleido dar 2 diskus. “O”, kaip jie save vadino, aktyviai koncertavo Europoje ir JAV. Paminėtini pasirodymai Dinamo Open Air festivalyje Olandijoje ir turai su HALFORD bei MOTORHEAD. DA galutinai iširo 1995. Iki 2001 grupės nariai, daugiausiai Cavestany, Osegueda ir Galeon (jau pasveikęs) dalyvavo įvairiuose projektuose (“The Past”, “Smokestack”). Taip pat pažymėtina grupė SWARM, koncertavusi kartu su Jerry Cantrell iš ALICE IN CHAINS.

2002 DA staiga atgimė, kai San Franciske turėjo įvykti labdaros koncertas “Thrash of the Titans” gerklų vėžiu sirgusiam TESTAMENT vokalistui Chuck Billy paremti. Po šio renginio grupė leidosi spontaniškai koncertuoti JAV klubuose ir atvyko į festivalius Europoje. DA pasirodė “No Mercy Festivals” 2003, vėliau grojo kartu su METALLICA, ANTHRAX, HALFORD.

Netrukus DA pasirašė sutartį su “Nuclear Blast” kompanija. Į grupę puikiai “įsipaišė” naujasis gitaristas Ted Aguilar.

Ir, galų gale, po 14 metų pertraukos, pasirodė ilgai lauktas ketvirtasis grupės albumas “The Art of Dying”. Grupė vėl leido išgirsti pasauliui savo savitą stilių, pajusti unikalią grojimo techniką, kuri jau pagrįstai vadinama “trešo” klasika.

Keli žymesni grupės gabalai : “Thrown To The Wolves”, “Prophecy”, “Never Me”, “Famine”, jau minėtasis “Bored”, “Third Floor”, “Seemingly Endless Time”.

Albumai:

1. The Ultra-Violence 1987 Enigma

Thrashers
Evil Priest
Voracious Souls
Kill As One
The Ultra-Violence
Mistress Of Pain
Final Death
I.P.F.S.

2. Frolic Through The Park 1988 Enigma

3rd Floor
Road Mutants
Why You Do This
Bored
Confused
Guilty Of Innocence
Open Up
Shores Of Sin
Mind Rape

3. Act III 1990 Geffen

Seemingly Endless Time
Stop
Veil Of Deception
The Organization
Discontinued
A Room With A View
Stagnant
EX-TC
Disturbing The Peace
Falling Asleep

4. Fall From Grace (koncertinis) 1990 Enigma

Evil Priest
Why You Do This
Mistress Of Pain
Road Mutants
Voracious Souls
Bored
Kill As One
Guilty Of Innocence
Shores Of Sin
Final Death

5. The Art Of Dying 2004 Nuclear Blast

Thrown To The Wolves
5 Steps Of Freedom
Thicker Than Blood
The Devil Incarnate
Famine
Prophecy
No
Spirit
Land Of Blood
Never Me
Word To The Wise

Taigi nepamirškime tų, kurie sukūrė mus.
Respect!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Daiktavardis
2007.08.18 11:13

“Kartu su HEATHEN, TESTAMENT, FORBIDDEN jie vadinami “trash metal” stiliaus kūrėjais.”

Viso labo netyčia praleista “h” raidė, bet vis dėl to, gal pagaliau ištaisykit?:]

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus